197 Shares 9906 views

Zasady Boks: profesjonalny i amatorski

I w tym artykule, zbadajmy zasady boksu! W rzeczywistości, co pudełko? Ten pojedynek, w którym konkretne Strażacy rękawiczkach i uderzył pokonując siebie: sport kontaktowy. Walka trwa zwykle od trzech do dwunastu rund. Kontroluje sędziego. Wygranie przypisany jest tylko wtedy, gdy przeciwnik jest powalony i nie może wstać do dziesięciu sekund (nokaut). Nazywa zwycięzcę w przypadku gdy jeden z mężczyzn zostało rannych, dzięki czemu walka nie może być kontynuowana (TKO). Jeśli po określonej liczbie rund walka nie skończyła, zwycięzca określone przez sędziów, wystawiając swoje szacunki.

Najwcześniejsze dowody podobnych walk wyświetlanych przez kolejne egipskich, sumeryjskich i minojskich reliefów. Nawet w starożytnej Grecji, która odbyła się turnieje w pięści walki, boks identyczne. Generalnie boks stał się pojedynek sportowego w 688 pne. e., gdy pięść walczy po raz pierwszy pojawił się w programie starożytnych igrzysk olimpijskich. W nowoczesnej formie sportu urodził się w Wielkiej Brytanii na początku XVIII wieku.

W niektórych państwach istnieje właścicielem sztuk walki (lethvey w Myanmarze, francuski Savate, Muay Thai w Tajlandii), więc bardzo często ludzie używają terminu „Angielski bokserski”.

Pro Wymagania bokserskie

A teraz spójrz na zasadach boksu zawodowego. Co to jest? Należy zauważyć, że zasady amatorskiego i specjalistycznej walce ma wiele podobieństw i różnic.

Jakie są oceny? Posiadamy profesjonalny bokserów co do zasady, nie ma konkurencji. Jednak w momencie, duża liczba mistrzostwach Europy i świata. Być może te turnieje wejdą w modzie. W konkursach skorzystać z procedury oceny. Wszystkie zmiany bokser, zwycięstw i remisów są ujmowane w skonsolidowanym wykazie znamionowej. Zawsze brane pod uwagę rodzajów zwycięstw – na punkty czy przez nokaut. fighter osiągnięcia w ringu amatorskim do uzyskania statusu „zawodowców” nie liczą.

Nawiasem mówiąc, każdy z głównych organizacji (WBO, WBA, IBR, WBC) ma swoje nieco odmienne zasady boksu i ich arkusze ocen. Myśliwiec, który zajął miejsce w pierwszej struktury rankingowej, określane jako kandydata do tytułu światowej. Oczywiście, mistrz świata nie może uczestniczyć w rankingu konkurencji, ale może organizować imprezy integracyjne, które nie idą do drabiny.

Zasady bokserskie pozwalają mu również spotkać się ze światowymi liderami w innych wersjach. Jeżeli zawodnik jest mistrzem świata z wszystkich podstawowych parametrów, uważa się absolutnym liderem (Kostia Dzyu). Gdyby przegrał walkę, broniąc pas mistrza, rewanż mógłby być powołany. Co ciekawe, szef WBC Jose Sulaiman w niedawno ogłosił swój zamiar Radzie boksu przeprowadzenie pierwszego Pucharu Świata specjalistów systemowych boks.

Limit wieku dla zawodowców

Zasady bokserskie dla profesjonalistów obejmują ograniczenia wiekowe: bokser nie mogą być młodsze niż 18 lat. I nie ma znaczenia, jakiego rodzaju doświadczenie bojownika w boksie dla amatorów: ich pierwsza walka w karierze „pro”, musi zorganizować następującego wzoru: czterech rund po trzy minuty. Nawiasem mówiąc, walka ocenił zwykle pomieścić sześć lub osiem rund. Walka o tytuł światowego lidera trwa dwanaście rund po trzy minuty.

W ogóle, formuła spotkania, daty i godziny oraz innych ograniczeń spiskują zespół na kilka miesięcy przed jej terminem. Są to zasady boksu.

Przeciwnik fighter jest również określona z góry. To sprawia, że możliwe jest zbadanie umiejętności przeciwników i zidentyfikować schemat taktyczny. Rosyjski bokser może rywalizować o tytuł Championa Rosji tylko wtedy, gdy spędził dwa napady z sześciu rund i dwa walce o ośmiu rund.

sądząc

Zasady bokserskie w sędziów kontrolnych pierścień: trzy boki i sędziego. Wykonując meczu również z udziałem przełożonego, sędziego mierzącego czas, lekarz, sędzia, informatora. Na stronie ocenie sędziów i sędziów konkursu otrzyma zaproszenie od promotora. W meczu o mistrzostwo będzie powołać organizację, na którego inicjatywy walka jest utrzymywany.

I wiesz co zasady boksu w pierścieniu jest zobowiązany do wykonania? Ringo ma swojego właściciela – sędzia, który kontroluje wszystko, co dzieje się na niego. Punkty przyznawane każdego boksera, uwzględnia sędzia. Mówi dane sędziowskie po zakończeniu każdej rundy, pokazany na kartach wyników.

Dla liczby przerw i rund, czas ich trwania zegarki sędziego mierzącego czas. I kto powinien przygotować i rozsyłać do wszystkich gości informacji o bokserki, sędziowie brygady? Oczywiście, sędzia-informator.

Inspektor działa dokładnie tak samo jak główny sędzia w amatorskich walkach. On także nadzoruje ruch Finance (nagród, koszty transportu, i tak dalej).

Interesujące jest to, że każdy bokser może mieć nie więcej niż cztery sekundy. Jednym z nich jest głównym i odstępy mogą być wewnątrz pierścienia. Na płycie pierścienia nie może być bardziej podniesione ponad dwóch sekund.

Punktacja

Zasady boksu obejmować punkty dotykowe, które są sędziowie liczenia. Dziesięć punktów dostaje okrągłej zwycięzcę, podczas przegranego – co najmniej sześć. Co ciekawe, elektroniczny system liczenia punktów jest zabronione.

W ligowych bitwach normalnie wyłączone remis. W jaki sposób? Tak, po prostu taka sama liczba punktów uzyskanych przez żołnierzy, zwycięzcą jest bokser, który wygrał więcej rund. Dokonując werdykt, sędziowie biorą również pod uwagę siłę uderzenia (w przeciwieństwie do fanów). Istnieją trzy światła odpowiadają twardego uderzenia.

Zasady pracy w boksie zwracać także uwagę na ciężkich ciosów i uderzeń, co skutkuje nokautem. Najczęściej korzystne są rundzie bojownika, który posłał przeciwnika na płótnie. Naruszenie ogranicza się do tych samych zasad jak w przypadku amatorskiego boksu.

Zasady nieprofesjonalnego boksie

Dziś AIBA zatwierdziła nowe zasady: one weszły w życie w 2013 roku. Czy są jakieś ograniczenia wiekowe tutaj? Tak, zasady amatorskiego boksu oferują te kategorie wiekowe:

• Junior Boys – 12 lat.
  • Chłopców w średnim wieku – 13-14 lat.
  • Starsze dziewczęta i chłopcy – 15-16 lat.
  • Dziewczęta i chłopcy – 17-18 lat.
  • Kobiety i mężczyźni – 19-34 lata.

W zależności od wieku amatorskie przepisy bokserskie zawierać ograniczenia dotyczące liczby zdarzeń dla pewnego okresu:

• Chłopcy do 15 lat: dwie walki w 30 dni.
  • Dziewczęta i chłopcy 15-16 lat: trzy pojedynki w 15 dni, pięć walk w 30 dni.
  • Kobiety i mężczyźni: cztery pojedynki w 15 dni, pięć walk w 30 dni.

I że określają zasady zawodach bokserskich dla amatorów? W tym sporcie nowicjusze dopuszczone do wyścigu dopiero po trzymiesięcznym szkoleniu.

Generalnie, zgodnie z wymaganiami AIBA w międzynarodowych konkursach mogą brać udział dzieci od 17 do 34 lat.

walczy amatorów

Wszystkie zawody Amateur Boxing odbędzie się zasad olimpijskich – Shootout. Dla różnych grup zawodników walki działa takiego wzoru:

• Chłopcy 12-14 lat: przybysze i trzeci rozładowania walczyć trzy pojedynki minutę, a pierwsza i druga kategoria – przez piętnaście minut.
  • Chłopcy 15-16 lat, kobiety i dziewczęta: przybysze walczą trzy rundy (każda minutę), a pierwsza cyfra i powyżej – dwie minuty każda.
  • Mężczyźni i kobiety: dla początkujących – trzy walczy o piętnaście minut, a pierwsza cyfra i wyższe – cztery walczy o dwie minuty.

Należy zaznaczyć, że bezwzględne rosyjski wzór turnieju mistrzostwo pięć rund dwie minuty. Bardzo często walczy podejmowane w drodze porozumienia. W tym przykładzie wykonania, wzór walki może być trzy lub cztery rundy (trzy minut), albo pięć albo sześć rund (dwa minut).

A jeśli turniej odbywa skalę większą niż regionalny? W tym przypadku uczestnicy uznać walkę o czystą czas: różne przerwy podczas zawodów nie jest brana pod uwagę. Nawiasem mówiąc, między skurczami zawsze miał minutę na resztę.

Cóż, jesteśmy trochę i dowiedziałem się podstawowych zasad boksu. Kontynuujemy dalej naszą ciężką pracę. Tak więc, w amatorskich zawodach bokserskich są podzielone na komendzie, osobistej i indywidualnej i zespołowej.

W prywatnej konkurencji wygrywa zawodnika, który wygrał w finale. Tutaj, począwszy od czwartego miejsca i dolne miejsca są rozdzielane według liczby zwycięstw. W a zespół gra zwycięskiej grupy zarobić więcej punktów. Zwycięzcą w kategorii wagowej podane są dwa punkty. Do porażki – jeden punkt. Jeżeli bokser był nieobecny lub nie pojawi się na turnieju, punkty nie są przyznawane.

W turnieju indywidualnego-team zwycięstwo zależy również od liczby punktów. Victory – siedem punktów, drugie miejsce – pięć punktów, trzecie miejsce – 3,5 punktu, aż do półfinałów dla każdej wygranej jest obliczana jeden punkt. Przy równej ilości punktów zwycięzca otrzyma laury dla zespołu, który odbył kolejne pierwsze miejsca, i tak dalej.

Bardzo ciekawym sportem jest boks. Rules of Engagement pozwalają chłopcy box-chłopcy w tym samym wieku. Juniorzy osiemnastego roku życia mogą brać udział w walkach dorosłych. Tutaj możesz grać w gry z tych samych kategoriach sportowych. Bokserki z pierwszej kategorii są dopuszczone do walki z mistrzami sportu, w tym światowych liderów. We wszystkich wariantach nie może posiadać więcej niż jedną bitwę dziennie.

W tym sporcie też nie może konkurować amatorskich zawodników, którzy brali udział w profesjonalnych zawodach.

amator sędziowania

Wszelkie konkursy i walki w boksie amatorskim są nadzorowane przez jury:

• Sędzia Główny nadzoruje realizację wszystkich zasad walki i podejmuje ostateczną decyzję w sprawie wszystkich aspektów technicznych.
  • Boczne sędziowie oceniali proces walki i ustalenia wyniku meczu.

Na ogół, oficjalny turniej służy pięciu sędziów bocznych. Pozwoliło trzech sędziów, ale ten mecz nie powinien być wyższy niż na poziomie regionalnym. Chronometrażysta czas oglądając walkę i bije w gong. Sędzia informator zgłaszane dane w trakcie imprez. Sędzia nadzoruje realizację zasad bojowników w pierścieniu.

Sędziowie monitoruje realizację wszystkich zasad przed sportowców w ringu. Komendant nadzoruje wyposażenia technicznego i ekonomicznego meczu. Boks Federacja Rosji wybiera Delegata Technicznego, który jest obecny na zawodach, gdzie ich wyniki wojownik może zdobyć tytuł „Mistrza Sportu Federacji Rosyjskiej.”

Pojedynek może służyć zarówno kobiet jak i mężczyzn. konkursy sędziów plusy nie mogą służyć miłośników walk.

W trakcie pracy, sędzia zastosuje komendę „Brac”, „Stop”, „Box”. Ostrzega, że towarzyszy gesty, rozumiana jako sędziów i bokserów. Nawiasem mówiąc, w zależności od rodzaju naruszenia bokser może dostać z uwagą tego obserwatora. Sędzia może również dyskwalifikuje sprawcy.

tajski boks

No to teraz badamy reguł tajskiego boksu. Co to jest ten sport? Tajski boks, czy Muay Thai, sztuka walki z Tajlandii. On pochodził z dawnych umiejętności bojowych Thai Muay Boran. Ta walka jest podobna do innych sztuk walki Indochin. Określenie „boks” oznacza w tłumaczeniu „wolnej walki” lub „pojedynkować darmo.”

W obecnej Muay Thai walki i pięści i podudzi i stóp, łokci i kolan, oraz: Nuance Dzięki temu jest on nazywany „walka z ośmiu członków.” Muay Thai nie jest jak sztuki walki czy karate. Ta walka nie powitać kompleksy formalne (kata taolu). Zastępują one sparing, praca na workach i „nogi”, podstawowej kombinacji dwóch lub trzech klapsów.

W Tajlandii, walka ta zyskała popularność już w XVI wieku. Ona uznawane na całym świecie, tylko w XX wieku, po imponujących zwycięstwach nad walczących tajskich przedstawicieli innych sztuk walki.

W tej chwili, Muay Thai jest popularny w Tajlandii: nawet miejscowi obchodzić corocznie stan boksu Muay Thai. Poza granicami kraju, słynny tajski boks jest nadal wzrasta. Po tym wszystkim, mieszane sztuki walki w dalszym ciągu rozwijać. Muay Thai i szeroko stosowane do walki w szafie. Ten sport nie jest Olympic, ale jego bojownicy przeprowadzane konkursy skali regionalnej, krajowej i międzynarodowej.

ważony poziom Muay Thai

Zgodnie z zasadami tajskiego boksu, kategoria wagowa ma wyraźnych granic. Bardzo często wojownik może występować w dwóch grupach wagowych. To zależy od meczu do sali. Rf 12 kategorii przeznaczone do pierwszej, najlżejsze, waga (45 kg) z bardzo ciężkie (91 kg).

Rozmiar pierścienia o meczu zależy od rodzaju walki. W rzeczywistości, zasady tego sportu sugerują, że bokserzy walczą obszar powinien być 6-7 metrów długości i szerokości.

strój

Co jest takiego specjalnego boksu tajskiego? Wagowych lub konkursach jest niezależne Strażacy amunicji. Są zobowiązani do noszenia 10-untsovye rękawiczki. Są trochę mniejsze niż boks, ale więcej niż tych, którzy włożyli w walkach bez reguł. Strażacy musi mieć powłokę ochronną ustnika. Kobiety są wymagane do noszenia biustonosza ochronną. Chroni piersi przed uszkodzeniem.

Zabronione metody Muay Thai

Tajski boks nazywa wpływ sportu. zakazuje ukąsi, drgawki, drżenie. Ale ogromny wachlarz ciosów. Strażacy mogą walczyć ze wszystkimi częściami ciała. Każdy rodzaj oddziaływania związane z danej podgrupy. Tak, slap ręce są podzielone na haki, szturcha, podbródkowe, huśtawki i tak dalej.

Kicking podzielony na polubokovye, stemple niepożądanymi związanymi z odwróceniem (pamiętaj legendarny Chuck Norris), prostych kresek skoki i tak dalej.

W tej walce, niektóre techniki są zabronione. Na przykład, nie wolno uderzać w tył głowy, wykończyć przeciwnika, gdyby leżał na ringu. Również niedozwolone duszące przyjęć, pętle lub załamań dłonie na ziemi. Należy zauważyć, że w niektórych przypadkach, mężczyźni zadają głowę mankiety i uczynić rzutów. Dlatego Muay Thai jest często mylony z kickboxingu, który jest bliżej do MMA.

rosyjskie przepisy

Boks Federacja Rosyjska zasada „Box” konkurencja rozpoczęła w 2012 roku. Są one zatwierdzone decyzją Prezydium Federacji Boksu i Zakon Ministerstwa RF Sports.

Przepis ten jest wykonany z uwzględnieniem podstawowych wymogów regulaminie turnieju AIBA (AIBA) technicznych, które weszło w życie z dniem 24.03.2011, ich zobowiązanie do przestrzegania wszystkich organizacji, które walczą na terytorium Rosji. Kierownikiem zespołu, bokserki, trenerów i sędziów uczestniczących w walkach, zatwierdzony do realizacji wszystkich wymagań.

Damski boks

I co ciekawe z zasadami boksu kobiecego? W rzeczywistości, zasady tego sportu są takie same zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Walki boksorsh pro ostatnich dziesięciu rund, amatorskich walk jak tylko sześć rund, z których każda trwa dwie minuty (trzy minuty przed mężczyznami)

Ponadto, wszyscy zawodnicy muszą nosić specjalne osłony z tworzywa sztucznego, które chronią klatkę piersiową. Dostępność tych urządzeń sprawia, że niektóre charakterystyczne boksu kobiecego, gdzie większość ciosów mających na głowę, a mniejsze – do ciała.

Głównym celem spotkania jest uzyskanie wyraźnego zwycięstwa, co dało w sumie konwencjonalnych opcji boksu. W rzeczywistości, uderzając nad rywalem pasa neutralizowane i nie może kontynuować walki.

Jeśli jeden z wojowników zostanie wysłany na płótnie i wzrost przez pewien czas, walka będzie kontynuowana. Obecność początku nokaut automatycznie przerywa walkę.

Więc rozumieć zasady boksu. Mam nadzieję, że ktoś z was teraz umieścić cel z powodzeniem stać się bokser, czy będzie ze zrozumieniem oglądać turnieje dla swoich ulubionych wojowników.