371 Shares 4001 views

Plusy i minusy napędów typu microSD / TransFlash

MicroSD / TransFlash – to jest główny rodzaj napędów dla urządzeń mobilnych. Taka unifikacja jest bardzo wygodne. Nie ma potrzeby przesyłania informacji z telefonu do smartphone, lecz karta rodzaj pamięci microSD / TransFlash się ze starego urządzenia i zainstalować nowy.


Jak było?

Początkowo standard ten został opracowany przez firmę SanDisk. Po raz pierwszy takie urządzenie zostało zaprezentowane w 2004 roku – nieco mniej niż 10 lat temu. W związku z obowiązków określonych porozumień do niemieckiego operatora telefonii komórkowej i telekomunikacji T-Mobile został zmuszony do zmiany nazwy ich TransFlash. Rok później wrócił do normy – taka karta zawdzięcza swoją obecną nazwę.

parametry techniczne

Początkowo / TransFlash Karta pamięci MicroSD mogą mieć wielkość 32 MB. Standardowa szybkość transmisji danych / odbiór wśród nich w tym przypadku wynosił 5,3 Mbit / s. Nieco później, był modyfikacją szybkości z figury 10 Mb / s o indeksie Ultra II tytule. W razie potrzeby, mogą być instalowane w standardowym gniazdem na karty pamięci tej klasy. To wystarczy użyć specjalnego adaptera – adapter. Wymiary tych napędów są następujące: wysokość – szerokość 1 mm – 11 mm, wysokość – 15 mm.

To przez takie ultra-rozmiary można ustawić bez problemu telefon komórkowy, smartfon, MP3 – odtwarzacz lub GPS – Navigator. Ale to jest główną wadą – są kruche i są dość łatwe do stracenia. Aby zabezpieczyć obudowę takich urządzeń do przechowywania informacji i danych jest specjalny przełącznik mechaniczny. On jest zasada działania jest podobna do tych, na starym 3,5-calowym formacie dyskietki. W jednej pozycji, dane łatwo przechowywać i usunięte. Gdybyśmy go włączyć, można je tylko przeglądać. To bardzo przydatna funkcja, która zapobiega przypadkowemu usunięciu z microSD / TransFlash – przechowywanie.

Trochę o zajęciach

Ostatnio, próbując wyjaśnić przed zakupem klasę karty pamięci. Im wyższa klasa, tym większa szybkość transmisji danych i koszty przechowywania. Ale znowu, to wszystko zależy od tego, gdzie masz zamiar go używać. Na przykład w przypadku tradycyjnego aparatu cyfrowego, liczba ta nie jest krytyczna, i można kupić za mniej urządzeniu drugiej klasie prędkości. Ale dla smartfona lub telefonu komórkowego jest bardzo ważne, a następnie wyższy wynik, tym lepiej. W związku z tym, minimalna powinna być tu 10 klasie, ale lepiej – 16 th. W ogóle, napędów typu microSD / TransFlash według tego kryterium klasyfikuje się następująco:

  • 2 klasy – co najmniej 2 Mbit / s;
  • 4-ty – 4 Mbit / s;
  • 6 th – 6 Mbit / s;
  • 10 th – 10 Mbit / s;
  • 16 th – 16 Mbps.

Z powyższych danych statystycznych wynika, że klasa karcie pamięci – jest to minimalna dopuszczalna prędkość z napędem. Jeśli planujesz używać karty pamięci do odtwarzacza MP3, 2-go i 4 th klas są odpowiednie. Ale na tablecie, gdzie dostępne inhouse lub zabawki uboczny, alternatywa, 10 lub 16, po prostu nie ma.

wniosek

Przyszłość microSD / TransFlash – MicroSDHC. Wielkość tych napędów może być więcej niż 4 GB, i są one stopniowo zastępowane ich przodków. Nie jest to zaskakujące. Użytkownicy wnioski do ilości przechowywanych danych stale rośnie, a jakoś wyjść z tej sytuacji producenci są zmuszeni do przyjęcia nowych rozwiązań, które w istocie jest nowym standardem.