241 Shares 1283 views

Vibrio cholerae. Niebezpieczne cholera

Vibrio cholerae – bakterie powodujące osoba ciężką infekcję jelitową. Typowe dla cholery jest porażka jelita cienkiego, z rozwojem ostrej klinik nietrzeźwości, wodnistej biegunki, obfite wymioty i bardzo szybkiej utraty płynów ustrojowych. cholera może żyć w środowisku przez długi czas, ale na pewno wymaga określonej osobie (vibrionositel) dla ich rozwoju i rozmnażania. Tacy ludzie nie mogą mieć najmniejszych objawów, ciągły uwalnianie do środowiska coraz bardziej cholery.

Vibrio cholerae jest przenoszony z człowieka drogą kału ustnej. Tj kał zanieczyszczone bakteriami, uwalnianych do środowiska (gleby, wody), które są prowadzone przez owady, zazwyczaj pływa na żywność i codziennego użytku domowego.

Cechą cholery jest to, że zazwyczaj stosuje się tylko w formie epidemii. Głównym endemiczne ogniska jest uważany Afryki, Ameryki Łacińskiej, Azji Południowo-Wschodniej. Cholera jest podany infekcji kwarantanny.

Do tej pory istnieje ponad sto czterdzieści grup Vibrio cholerae. Czynniki wywołujące cholerę są przedstawiciele grupy serologicznej O1 – Vibrio cholerae O1. Według charakterystyki Vibrio cholerae jest krótki zakrzywiony kij, z wici. To gram-ujemnych bakterii aerobowych rosnące na alkalicznych podłożach odżywczych przy temperaturze otoczenia 10-40 ° C. Jednym z cholerą – Vibrio cholerae El Tor jest zdolny erytrocyty hemolizować owce.

Pojawienie się cholerą

Absolutnie wszystkie sposoby, w jakie cholery jest transmitowany, odnoszą się do kału ustnej mechanizmu transmisji. Osoba chora lub vibriocarrier uwalnia do cholery środowiska. Stamtąd Vibrio najczęściej wchodzi do wody, przez które inni ludzie również zainfekowany cholery. Ponadto żywność może jeść zainfekowany podczas przygotowania, dystrybucji, mycia lub przechowywania.

Szczególną rolę w rozprzestrzenianiu się cholery grać złych warunków sanitarnych, wysoką gęstość zaludnienia, duży napływ imigrantów z obszarów endemicznych. Po choroby 4-5% przypadków ludzie stają się nosicielami z Vibrio, który znajduje się w pęcherzyku żółciowym. Szczególnie charakterystyczny jest nośnikiem dla osób starszych. W innych przypadkach, ponoszone choroba wywołuje silną odporność na serotypu że osoby zakażonej.

okres inkubacji

Okres inkubacji Vibrio cholerae waha się od kilku godzin do kilku dni (do pięciu), ale zazwyczaj wynosi około 24-48 godzin. Nasilenie choroby jest indywidualne dla każdej osoby. Objawy choroby mogą być usunięte, a widoczne zarówno (w takim przypadku następuje śmierć w pierwszym lub drugim dniu ostrym odwodnienie).

objawy

Cholera inna liczba charakterystycznych objawów, w tym: ostrym atakiem, gęstym wodnistej biegunki przez kilka dni, krzesło ma konsystencję pasty lub cieczy jasnoszary kolor, bezwonny. Wymioty: po raz pierwszy w ostatnim czasie spożywane jedzenie, a później staje się cieczą, przypominający ryż wody. Temperatura nie wzrasta, w ciężkich przypadkach odnotowano spadek do 35-35.5 stopni Celsjusza. Pacjent ma wszelkie oznaki odwodnienia. oddawanie moczu spada gwałtownie, po zmianie kompletnego braku oddawania moczu.

leczenie

Leczenie cholery przeprowadzono przez utrzymywanie kompozycji objętości krążącej krwi i tkanki odzyskiwania elektrolitu. Dla tych celów, zastosowanie inwazyjnej terapii dożylnej roztworu soli fizjologicznej , a następnie do regulacji wymiany wodę eletrolitnogo.