430 Shares 7991 views

Płyt gipsowo-kartonowych z rękami: przewodnik dla początkujących Builders

Ważnym elementem każdej naprawy jest instalacja sufitów. Można to zrobić przy użyciu różnych materiałów i technologii. Dziś coraz bardziej zyskuje popularność sufity gipsowo-kartonowych. Bardzo często preferowane przez tych, którzy chcą, aby się sufit z rękami. Ten materiał jest wszechstronny i powszechnie stosowany jest w wielu projektach budowlanych.

Pracować na tworzenie sufitów płyt gipsowych jest dobra, ponieważ ma płaską powierzchnię i również wygięty, dzięki czemu eksperymenty z wzorów i utworzyć strukturę wielopoziomową.

Płyt gipsowo-kartonowych z rękami w opinii większości samouków budowniczych – to proste i stosunkowo szybkie działanie wykonywalny. Miłość do tego typu złota rączka sufitu Ze względu na specyfikę jego zespołu, który opiera się na zasadzie projektanta.

Aby poradzić sobie z zadaniem, wystarczy, aby być w stanie utrzymać w rękach młot, młotek i śrubokręt. Do czasu, procedura instalacji zajmie około tygodnia, jeśli jest to twój pierwszy sufit i będziesz pracował sam. Jeśli asystent, to wystarczy tylko jeden lub dwa dni.

Nie jest to jednak konieczne, aby myśleć, że pułap płyt gipsowo-kartonowych z rękami – to bardzo proste. Gdy łatwość obsługi, instalacja nadal wymaga wysiłków budowniczy aplikacji. Definiują je jako możliwe, być może nawet słowo „intelektualista”. Wysiłki te będą potrzebne w osvnoenie teoretycznej technologii montażu. Bez takiej wiedzy sufit na pewno zbierać. Ale jednocześnie stwarza ryzyka do równoległego piękno i praktyczność szeregu charakterystycznych wad: nierówna, ewentualnych rozbieżności w szwach. Więc jak zrobić płyt gipsowo-kartonowych?

Potrzebne narzędzia

Płyt gipsowo-kartonowych z rękami może być wykonane przy użyciu prostych narzędzi takich jak na poziomie budynku (długości 2-2,5 m), młot, młotek, wiertarka elektryczna, nożyczki, metalu i niektórych narzędzi do tynkowania.

 

technologia mocowanie

Dojazd do pracy, musimy pamiętać, że sufit gipsowo-kartonowych montowane w pewnej odległości od sufitu pierwotnego pokoju. Dlatego mieszkanie będzie nieco „niższe”. Nie zapomnij, aby myśleć o możliwości oświetlenia. Co do zasady, klasyczny żyrandol nie nadaje się do takich pułapów. Lepiej jest wybrać lampy sufitowe.

Oblicz wymagany do jednego pokoju i liczbę arkuszy sekcjach gipsowo-kartonowych dla niego. Ponadto, należy tylko ocynkowany profil, zamiast drewnianego bloku. Dlaczego nie zaleca się bałagan z baru: trudniej jest pracować z nieprofesjonalnych, że nie jest nawet, a po wyschnięciu często zdeformowane, co prowadzi do pojawienia się pęknięć w suficie.

Lepiej jest rozpocząć pracę z asystentem. Budowanie płyt gipsowo-kartonowych z rękami do jednego pana nie może zrobić. Płyty gipsowo-kartonowe są bardzo duże (zazwyczaj 1,2m x 2,5m) – niewygodne do radzenia sobie z nimi sama. Zwłaszcza w przypadku płyt sufitowych pracy trzeba podnosić i nie ma windy do czynienia ze jest to niemożliwe.

Do znakowania ramkę bezpieczniejsze w użyciu poziomicy laserowej w wariancie.

Bądź pewien, przed rozpoczęciem pracy należy określić poziom zerowy. Następnie można przystąpić do konsolidacji ram, które powinny być tak sztywna.

Następuje przez płytki gibsokartonnymi ramki panele. W celu utworzenia luki pomiędzy arkuszami wypełnione kitem.

Profil i jego związki muszą skręcić ze sobą za pomocą metalowych śrub długości (9,5 mm). Arkusze gibsokartona przykręcone do ramy również na metalowych śrub (długość 25 mm). W przypadku, gdy strop prowadzi się w kilku płaszczyznach, przy czym zarys drugiego poziomu do poziomu pierwszego profilu przykręcony jest za pomocą śrub płyty gipsowo-kartonowej 35 mm długości.

Wykończenie sufitu płyt gipsowo-kartonowych

Zakończono prace wykończeniowe montaż. Sufit proshpatlevat potrzeba. Do malowania można użyć farbę (z wyjątkiem wapna, są słabo blokada z płyt gipsowo-kartonowych). Zastosuj to lepiej po zagruntowaniu.
Prawidłowo zamontowany sufit będzie trwać dłużej niż jeden rok, a zatem nie wymaga żadnej dodatkowej opieki.