583 Shares 2307 views

Rzemiosło z muszli: kilka oryginalnych pomysłów

Jeśli ty i Twoi synowie kochają kreatywność, zwykła skorupa jajek może stać się cennym i użytecznym materiałem do zdobienia potraw, tworząc oryginalne panele, mozaiki, świece. Takie rzemiosło wykonane ze skorupek pomoże zwiększyć talent i wyobraźnię wśród Twoich dzieci i będzie doskonałym prezentem dla dziadków.

Ozdoba wazon

Zbieraj wysuszoną muszelkę z białych i żółtych jaj i złamnij ją na kawałki, które różnią się wielkością. Następnie powierzchnię wazon lub dzbanek należy dokładnie powlekać klejem. Najlepiej użyć kleju PVA. Następnie fragmenty muszli są rozmieszczone jeden po drugim w postaci mozaiki. Aby rysunek był bardziej interesujący, spróbuj obrócić fragmenty. Ponadto mogą być pomalowane kolorami w różnych kolorach. Dla wygody klejenia można użyć wykałaczki. Jeśli wierzchniej warstwa wannie będzie lakierem, można ją myć w czystej wodzie, a wzór będzie trwał dłużej. W ten sam sposób można zrobić inne przedmioty z muszli: ozdobić pisanki, szkatułki, talerze i inne przedmioty.

Świece z muszli

Bardzo oryginalny i ciekawy pomysł rzemiosła wykonanego z jajek z własnymi rękami to świeczki na Wielkanoc. Na początek trzeba zrobić dwa otwory w surowym jajku: z jednej strony bardzo małe, a z drugiej – więcej. Następnie przez duży otwór wylewa się zawartość jajka, która jest idealna do omletu lub tostów. Osłonę przemywa się i suszy. Kiedy wysycha, konieczne jest gwintowanie grubej nici naturalnego materiału w otwory. Z boku małego otworu węzeł jest związany i przymocowany gliną, a drugi koniec powinien być nawijany na wykałaczkę. Musisz umieścić wykałaczkę na dużej dziurze i nakręcić nitkę w taki sposób, aby przyszły knot znajdował się wyraźnie w środku muszli.

Teraz nadszedł czas, aby stopić wosk w łaźni wodnej i delikatnie wlać ją do gotowej muszli z knotem. Jajko, wypełnione woskiem, powinno być dokładnie zainstalowane. Możesz to zrobić za pomocą kieliszka. Ponadto ważne jest, aby knot znajdował się pośrodku. Kiedy wosk całkowicie się usztywnia, nadmiar gwintu można wyciąć i ozdobić farbą. Używając zwykłych wymazów bawełnianych, można narysować kwiaty i linie. Ponadto, jeśli po wyschnięciu wosku do usunięcia powłoki, otrzymasz świecę w postaci jajka. Takie rzemiosło z skorup jajowych jest bardzo proste, ale jednocześnie interesujące. Będą idealnie pasować jako prezenty Wielkanocy.

Panel z powłoki

Szczególnie interesujące są takie rzemiosło wykonane ze skorupek dla dzieci, ponieważ rozwijają fantazję. Aby utworzyć panel potrzebujesz akwarel, skorup jaj, szczotek, wykałaczki, ołówek kleju, tektury. Przede wszystkim konieczne jest spłukanie i wytarcie suchej powłoki. Następnie weź powłoki w różnych rozmiarach i maluj je farbami. Podstawa jest kolorowa lub biała kartonowa. Aby uprościć pracę, należy najpierw stworzyć szkic ołówka przyszłego obrazu i dopiero wtedy, gdy zaczynają wypełniać panel mozaiką powłoki. Pierwszy klej nakładany jest na tekturę. Następnie skorupa jest przyklejona do tego miejsca wypukłym wierzchołkiem, po czym trzeba nacisnąć palec na muszce palcem tak, że jest podzielony, a małe kawałki mocno przylegają do podstawy.

To tylko niektóre oryginalne rzemiosło wykonane z skorup jaj. Z pomocą wyobraźni możesz wymyślić jeszcze więcej opcji używania tego materiału do dekoracji różnych rzeczy i tworzenia prezentów.