798 Shares 2320 views

Jak dbać o noworodka: tajemnice, że rodzice muszą wiedzieć

Każda przyszła mama, położony w przyjemnej oczekiwaniu, odczytuje korzyści zdrowotne, jak rozwija się małe dziecko. Ale w rzeczywistości jest to najlepszy czas, aby przeznaczyć na dany temat, a mianowicie uzyskanie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób dbać o noworodków.

niektóre notatki

Przed rozpoczęciem zbierania informacji o życiu dziecka jest organizmem matki, jest poznanie jaki okres czasu w pytaniu. Noworodka jest dzieckiem, których wiek waha się od pierwszej chwili narodzin aż do dwudziestego ósmego dnia życia, to znaczy, pierwsze cztery tygodnie. Dlatego w poszukiwaniu informacji na temat opieki nad noworodkiem, należy skupić się na tym okresie. Jest to pierwszy.

Drugą rzeczą jest to, aby zadbać wcześniej – to główne punkty, które determinują dalszy fizjologiczną i rozwój umysłowy. Mianowicie, lista niezbędnych elementów higieny, kolejność codziennych zabiegów, zapobieganie i pomoc w przypadku dolegliwości. Pomóc w prostych instrukcji podanych poniżej.

Wykonujemy każdy dzień

Jak dbać o noworodka w pierwszych dniach? Głównym problemem jest leczenie pępka. Prawidłowa procedura badanego, w którym ta część ciała jest traktowany za pomocą wacika lub specjalnym wacikiem nasączonym nadtlenku wodoru. Te ostatnie mogą być zastąpione przez Zelenka. Należy zauważyć, że procedura ta jest wystarczająca tylko wtedy, gdy nie jest pępek ropa lub nieprzyjemny zapach. Konserwacja odbywa się dwa razy dziennie.

Po potraktowaniu żołądek powinien lekko przetrzeć dziecko miękką ściereczką zwilżoną letniej wody. Jeżeli stan dziecka na to pozwala, wieczorem może być zastąpiony przez gąbką pływać. W tym celu, aby uzyskać roztwór woda (jezdnej lub gotowane) z wywaru ziół lub nadmanganianu potasu. Pierwsza kąpiel jest lepiej, aby omówić z lekarzem prowadzącym dziecka.

Młodzi rodzice powinni pamiętać, że dzieci w kąpieliskach różnych płci różni się znacznie. Jak dbać o noworodka chłopca? Genitaliów trzeba starannie płukane pod słabym strumieniem wody. Higieny intymnej dziewcząt wykonywane w kierunku „z przodu – z tyłu” i tylko pod bieżącą wodą.

Powyższe zasady pielęgnacji skóry obejmują przetwarzanie i po kąpieli. Aby to zrobić, dziecko kładzie się na twardą powierzchnię, dokładnie rozważyć wszystkie zmarszczki, usuwa brud przewlekły, a następnie smarować skórę dziecka specjalny olej lub krem.

Ponadto, odpowiadając na pytanie, jak dbać o noworodka w czasie toalety, nie zapomnij o higienę twarzy. To powinno być codziennie przetrzeć skórę wacikiem nasączonym bulion rumianku, koncentrując się na powierzchni oka.

Szczególny moment, który jest, aby pamiętać, młodych rodziców, którzy uczą się, jak dbać o noworodka zmienia pieluchy. Pielucha musi być zmieniane co trzy godziny, aw przypadku defekacji – natychmiast. Jeżeli temperatura powietrza jest „wszedł” do znaku dwudziestu pięciu stopni, należy dbać o częstszej wymiany. Chodzi o lukę w pół – dwie godziny.

Ostrzeżony, a więc uzbrojony

Kiedy dziecko jest w stanie noworodka, należy pamiętać, a jego szczególny stan. A mówimy o kolki, niedrożności przewodu łzowego i tonu.

Kolki występują niemal każde dziecko. Niosąc ulgę i może być stosowany do usuwania leku przepisanej przez lekarza. Ale także od metod „starej żon nie powinien odmówić. Ciepłe pieluszki przymocowane do skóry dziecka, okresowe wprowadzenie niektórych na jego brzuchu, dotknąć „ciało do ciała” będzie w stanie ułatwić ataki. Ponadto opiekun społeczny pokaże jak wykorzystać rurę wylotową gazu.

Niedrożność przewodu rozdarcie – problem nie jest powszechne. Ale diagnoza i leczenie musi być przypisany do specjalisty. Dlatego też, jeśli „kwaśną” oczami dziecka, należy skonsultować pediatra.

Tonus można łatwo uniknąć, jeżeli po każdej kąpieli do przeprowadzenia sesji masażu światło łagodnie pocierając olej lub krem do skóry. Specjalisty specjalne ćwiczenia will podczas przejazdu pierwszego kursu profesjonalnego masażu.

Nauka, jak dbać o noworodka, nie jest tak skomplikowane. Najważniejsze – jest, aby wprowadzone do podstaw i, jeśli to konieczne zasięgnij wykwalifikowaną pomoc.