664 Shares 4261 views

Ford Mustang Boss 302 – Powrót legendy

Dzięki filmu „Gone in 60 Seconds”, z wszystkimi znanego Mustang. Piękny samochód dziwnego wzbudził sympatię głównego bohatera – historia taczki można uchwycić ducha mniej lub bardziej wykształconych konesera samochodów. W ciągu swojej historii 42-letniej, Mustang mógł wygrać wiele wyścigów, zdobył kilka prestiżowych tytułów. Na przykład ocena magazynu „Forbes” ten samochód jest jednym z dziesięciu samochodów, które zmieniły świat. Jest on uznawany za najpopularniejszego historii Muscle Car. A wszystko dzięki dobrze przemyślanej kampanii reklamowej. Pozycjonowanie i promocja pierwszych Mustangi generacji są najbardziej skuteczne w światowym przemyśle motoryzacyjnym. Wynikiem takiego poważnego podejścia było wdrożenie jednego miliona samochodów do osiemnastu miesięcy od dnia sprzedaży.

Ale dość historii – czas, aby przejść bezpośrednio do samochodu.

Mustang Ford BOSS 302 jest modyfikacją restyling dawnego Mustang. Liczbowy 302 oznacza tytułowy rozmiar silnika. Przetłumaczone na język bardziej zrozumiały, że „302” oznacza pojemność silnika 4,9 litra. Skupia się na modyfikacji powszechnego korzystania z przejścia na wyścigach wyścigowych. Zmiana „302” różni Boss silnik poprawionych odbiornika, co zwiększyło wydajność o prawie 10% (przy 440 HP „Boss” na 412 spustowego GT wersji). Silnik współpracuje z sześciobiegową skrzynią biegów. Wszystko to oznacza, że samochód „Ford Mustang Boss” jest w stanie dość pewni drogowej gospodarstwa z prędkością do 250 kilometrów na godzinę. Nawiasem mówiąc, Ford Mustang Boss 302 – jest pierwszym w szeregu modelu, który jest w stanie rozwijać się przyspieszenie poprzeczne w nadmiarze 1,0 g (bez supercar SVT).

Doskonałe zrozumienie znaczenia dobrych producentów podwozia i układu hamulcowego nie brakuje i uwagę. zaciski hamulcowe chetyrohporshnevymi następnie realizowane przez „Brembo”, koła 19-calowe obute w opony Pirelli „markowych” imponujące wymiary: tylny szmatki tutaj 285h35 i przód – 255h40.

Na Ford Mustang BOSS 302 zainstalowany sztywniejsze sprężyny z regulowanymi amortyzatorami. Dzięki nim, „Boss” poniżej zdjęcie „Mustang” o 11 mm z przodu i 1 mm z tyłu. W ogóle, zawieszenie i układ hamulcowy w Ford Mustang BOSS 302 jest wykonany na poziomie i spokojnie czeka na skrzydłach, ukrywa się w głębi urządzenia.

Dla tych, którzy są trochę i tym przepychu, producent produkuje ekskluzywną wersję – Ford Mustang Szef 302 Laguna Seca. Nazwany na cześć legendarnego zmiany trasy jest zaprojektowany w celu zaspokojenia najbardziej nienasycony apetyt na wyścigach. Oczywiście, to kosztuje więcej, ale za to dodatkową opłatą będzie można umieścić kilka sprytnych opon gładkich, ulepszone hamulce, poprawa przód splitter i strome, ogromny spoiler. Ponadto średnia ikona zastąpi wyłączne tabliczkę „Laguna Seca”, aby każdy mógł wiedzieć, kim mają do czynienia!

Podsumowując, można powiedzieć, że nowa „Ford” ukazał się bardzo interesujący, nawet nie biorąc pod uwagę jego historię. Ten niespodziewanie wygodny samochód wyścigowy z dobrą dynamiką. A najciekawsze jest to, że pomimo faktu, że silnik jest w „konyachki” prawie 5 litrów, jest przyjazny dla środowiska i ekonomiczny – zużycie paliwa zaledwie 14 litrów w mieście i na autostradzie 9.

Polecam ten samochód może być obsesją wizerunku i lub kierowców wyścigowych.