646 Shares 4373 views

Jak wybrać monitor dla projektantów

Monitorować dla projektanta, fotografa lub specjalistą w dziedzinie druku musi mieć najlepsze właściwości wyświetla informację graficzną. Wybierając takie urządzenie, trzeba zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów, aby podjąć właściwą decyzję i zakupić odpowiednie narzędzie do pracy wysokiej jakości.

Po pierwsze, zakup profesjonalnego monitora, trzeba wiedzieć o znaczeniu takich cechach jak matrycy. To jest podstawa urządzenia. Matrix realizuje właściwości transmisyjne barw, kontrastu i jasności wyświetlacza, więc to ustawienie jest bardzo ważne także dla artystów i projektantów cyfrowych. W przeciwieństwie do konwencjonalnych urządzeń, które działają w oparciu o Twisted Nematic, projektant musi być wyposażony w matrycy monitora In-Plane Switching lub IPS. Ten typ matrycy uważa się za profesjonalne, i wyróżnia się funkcji, takich jak głębokie reprodukcji kolorów, szerokie kąty widzenia i czerni. W najbardziej współczesne wersje są eliminowane i wady związane z niskim kontraście i szybkości. Najlepszy wyświetlacz dla projektanta – monitor na podstawie P-IPS matrycy. Ale kiedy wyświetlać taki poziom powinien być przygotowany i na jego wysoką cenę. Istotną zaletą takiego urządzenia jest również okazją, aby wyregulować balans wszystkich ważnych parametrów.

Kolejnym parametrem, który powinien być dokładnie analizowane – jest wielkość i powierzchnia samego ekranu. W tym obszarze, główne kryterium oceny są proporcje boki całego ekranu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby do profesjonalnego monitora panoramiczny o przekątnej 27 cali. W tym przypadku stosunek ilości od długości 16 i szerokości ekranu 9. Takie rozwiązanie byłoby idealne dla organizacji najwygodniejszym edytor graficzny obszaru roboczego. Mówiąc o powierzchni wyświetlacza, oznacza wybór pomiędzy połyskiem i matowych, tajemnica tkwi w tym, że mimo wysokiego poziomu jasności i kontrastu monitora błyszczącym profesjonalnego grafika pracy będzie pasować tylko do powlekania typu mat. Zaletą tego typu jest brak odblasków i odbić, które zakłóca percepcję graficznej informacji w procesie.

Często projektant zawód zmusza go, aby spędzić kilka godzin przed monitorem. Oznacza to, że proces pracy nie powinien męczyć i powodować dyskomfort. Dlatego też, dla monitora projektant może być urządzeniem, które może być łatwo regulowana, obracana i nachylone pod różnymi kątami. Tak więc, przy wyborze trzeba zwrócić większą uwagę na mechanizmach stoisk i rotacji. To będzie ważne i wysoki poziom ergonomii interfejsów menu monitora. Regulacja ustawienia nie powinno trwać długo. Dodatkową zaletą jest również możliwość zmiany trybów: portret, krajobraz i innych.

Na szczęście, Współczesny rynek oferuje szeroką gamę modeli, nawet dla profesjonalnych projektantów, a tym samym sprawiają, że właściwy wybór nie jest tak trudne.