360 Shares 8479 views

Pleśniawki przed menstruacją: przyczyny, objawy i leczenie

Pleśniawki odnosi się do wielu chorób zakaźnych, więc w rzeczywistości ludzie cierpią z nim w żaden sposób nie rzadziej niż kobiety. Schorzenie to jest związane ze wspólnymi chorób ginekologicznych i skłonność do przewlekłego przebiegu. Ale tutaj jest bardziej dotkliwy w targach połowy ludzkości, podczas gdy silniejsza płeć można niemal poczuć jej obecność na lata. Zbadajmy, co pleśniawki przed miesiączką, przyczyny jego pojawienia się w tym okresie jest również brane pod uwagę.

Czym jest grzybica?

Przed przystąpieniem do badania, niż w leczeniu pleśniawki przed miesiączką, będzie określić, jaki rodzaj choroby. Grzybica jest popularnie zwany chorobę znaną jako medycznie kandydozy, bo jeśli jest „szczęśliwym posiadaczem” sędzia go na przydział serowy spójności z nieprzyjemnym zapachem, lekarz jest ważniejsza niż jego patogenu. W tym przypadku, grzyb należący do rodzaju Candida, a mieszkania w błonie śluzowej dróg rodnych, stąd jego nazwa medycznej.

Co do ludu, by tak rzec, pseudonim pasożyta, jego działalność w organizmie prowadzi do pojawienia się tandetna białe lub mleka z wyładowania średniej, która jednak nie pachnie jak mleko i podrażniać błony śluzowe narządów płciowych. Ale ponieważ ta choroba jest bardzo powszechne na całym świecie, zarówno jego nazwisko znane dość dobrze.

Pleśniawki przed menstruacją: Przyczyny

Oczywiście, główną przyczyną kandydozy u mężczyzn lub kobiet – zatruwa jej sprawczy czynnik, grzybni grzyba Candida. Z natury nie jest on częścią naszej mikroflory i jest przekazywany tylko od osoby, a nie powielać z zarodników i grzybni (mniej odpornych na przetrwanie w dzikiej formie).

Główna trasa przesyłu – seksualną. Zatem kandydozy jest nie tylko narządów płciowych, ale także jamy ustnej, jako struktury błony śluzowe „tu i tam” jest bardzo podobna, a grzyby z rodzaju Candida bezpłatnych wejściówek na nią seksu oralnego z zakażonym partnerem. To dorośli, którzy cierpią na pleśniawki, często zdał dzieci i przyjaciół całując.

Wiele kobiet ma drożdże przed menstruacją. Przyczyny tego można łatwo wyjaśnić. Pomimo faktu, że grzyb z rodzaju Candida jest osoba trzecia przez pasożyta, który zawsze odbiera na kogoś, to jest łatwo zintegrowany z naszych zdrowych składu mikroflory. A jeśli z nim wszystko w porządku, ostre objawy kandydoza tak wyraźny natychmiast po zakażeniu rozkładu.

odporność na ucisk

Jednak wraz z pojawieniem się naruszenia immunitetu lub reszty mikroflory pleśniawki zazwyczaj zwracane, ponieważ nie przejść w dowolnym miejscu i po prostu zamilkł na chwilę. Przyczyny mogą być różne immunosupresji, a wśród nich:

 • antybiotyki, zamiast innej choroby;
 • cukrzyca;
 • Zakażenie wirusem HIV;
 • otrzymujących leki immunosupresyjne z powodu alergii, po przeszczepieniu narządów dawcy i innych.

dysbakterioza

W odniesieniu do zmiany biegów (dysbioza równowagi mikroflory), może to być spowodowane przez:

 • te same antybiotyki brane miejscowo (w postaci maść / żel / czopki itd.), albo doustnie (doustnie), w połączeniu z innym zakażenia, w tym ostre choroby układu oddechowego;
 • nadkażenia – czyli nowe zakażenie „na wierzchu” starego, tym samym lub innym środkiem. Potrzeba równowagi mikroflory while;
 • zmiany hormonalne i in.

To może być grzybica przed miesiączką?

Zaostrzenie kandydozy u kobiet, to jest przed krytycznych dni, głównie z powodu tego ostatniego przyczyny. Zmiany w podstawowych tle płci pięknej są absolutnie normalne i ze względu na fakt, że różne etapy cyklu od owulacji do miesiączki są dostarczane przez różnych hormonów. I właśnie dlatego, że ludzie nie są naturalne oscylacje tle, zaostrzenie pleśniawki są mniej jasne, występuje znacznie rzadziej. Rozważaliśmy takiego jak pleśniawki przed menstruacją. Przyczyny jej występowania jest teraz jasne.

objawy pleśniawki

Objawami przewlekłej kandydozy różnią się tylko z ostrym objawów jasności. W przeciwnym razie, są absolutnie identyczne. Po infekcji, rodzaj grzybów Candida (jak również zaostrzenia przewlekłego zakażenia) u kobiet zaobserwowano:

 • nieustająca, dochodząc do nocy, silne swędzenie w okolicy sromu i pochwy;
 • liczne białka, w którym nie kroshkoobraznye inkluzje przypominające ser;
 • kwaśny zapach z takich emisji i bieliznę;
 • w ostrym stadium wyładowania zwykle bogaty białawy zamiast tego można nabyć żółtawy lub zielonkawy (znak zanieczyszczeń ropa);
 • W zależności od stopnia nasilenia lub ostrej fazie zaostrzenia, jak również higieny osobistej rygorów obserwuje się zaczerwienienie i obrzęk ściany pochwy, małe, a nawet warg sromowych;
 • gdy górę rozprzestrzenianie się infekcji cewki są często obserwowane piekący ból podczas oddawania moczu.

W ostrej fazy u wielu pacjentów tylko nieznacznie podwyższoną temperaturę ciała. Wszystkie te objawy są bardzo nieprzyjemne. Jeśli grzybica ciągle przed miesiączką, jak z tym żyć?

Zazwyczaj przewlekłymi nosicielami grzyba Candida nie wpływa na jakość życia seksualnego. Jednak w niektórych przypadkach, pacjent zauważył pojawienie się swędzenie w pochwie po stosunku płciowym, w tym okresie remisji. Jeśli zaostrzenie przewlekłej kandydozy lub jego formy, z jakichkolwiek przyczyn, które doprowadziły do zapalenia błony śluzowej pochwy, przed jego zniknięciem życie seksualne staje się niemożliwe. Kobieta cierpi na pieczenie podczas stosunku płciowego, przekrwienia błony śluzowej jest podatny na uszkodzenia, a zatem mogą krwawić. To objawia pleśniawki u kobiet. Objawy i leczenie są często ze sobą powiązane.

drożdżyca traktowania w postaci ostrej

Różnica w podejściu do ostrej lub przewlekłej kandydozy jest to, że w pierwszym przypadku u pacjentów obu płci nadal mają szansę w pełni pozbyć się „intruza”. W drugim przypadku, lekarstwem jest mało prawdopodobne, jako organ własnej obrony immunologicznej prawie nie reaguje na patogena, ale bez leków maksymalna może powstrzymać rozprzestrzenianie się grzyba do innych narządów i tkanek.

Dlatego też, jeśli złapiemy go po raz pierwszy, leczenie należy rozpocząć specjalnym i silnych antybiotyków. Dopóki pozostajemy szansa na całkowite wyleczenie, muszą używać. Grzyby z rodzaju Candida jest szczególnie wrażliwy na:

 • klotrimazol;
 • izokonazol;
 • mikonazol;
 • ketokonazol.

Wszystko to najnowsza generacja syntetycznych antybiotyków, a więc odporny na nich od patogenu Candida jeszcze. Ponieważ lżejsze (w każdym przypadku w wątrobie i nerkach) środki mogą próbować może tylko nystatyna – składające się z czopków dopochwowych lub maści. Jednak ten pomysł jest dobry tylko wtedy, gdy istnieją przeciwwskazania do silnego antybiotyku (chorobami wątroby lub nerek, ciąży i laktacji, wiek 7 lat). Ludzkość wykorzystuje nystatyna od ponad 30 lat i nie ma wątpliwości, że grzyb rozwinął zwyczaj nim nadal w ciele poprzedzającego pojazdu, a nawet wcześniej.

Ponadto, nie jest zbyt efektywne wykorzystanie szerokiego spektrum leków, albo przez inne antybiotyki (na przykład, amoksyciliną). Fakt, że grzybów – agenci bardzo specyficzne, nie jest wrażliwy na wszystko, co mamy do nich: „podsunem”. Ale w pochwie, oprócz czynnika sprawczego kandydozy, jest również przydatna mikroflory. Ten antybiotyk może zapewnić doskonałe „pielenie”. Mikroflora, niestety, będzie wtedy bardzo brakować.

Leczenie przewlekłych pleśniawki

Jeśli przez wiele lat przed miesiączka pojawia się pleśniawki, sugeruje to przewlekły przebieg choroby. Ale w tym przypadku, wręcz przeciwnie, jest prawie idealny w leczeniu środków ludowej, tak jak się go pozbyć całkowicie nieprawdopodobne – maksymalna będzie aresztować nasilenie powstało.

1. Roztwór boraksu gliceryny o stężeniu 5% jest używany przez dłuższy czas i skutecznie, w tym w dziedzinie medycyny naukowej. Jeśli istnieją komplikacje lub objawy zbyt jasny ilość boraksu może wzrosnąć do 10%. Zastosowanie roztworu powinna być 2-3 razy dziennie przez smarowania ściany pochwy i sromu całej przestrzeni pomiędzy wargami sromowymi większymi. Po 15 min, płukanie gorącą wodą.

2. Nie ma innego czysto medycznych, ale jest bardzo skuteczny prawie bez skutków ubocznych, nie wpływa na pracę innych narządów ciała. Jest to słaby (lekko różowawy) roztworu manganu w ciepłej wodzie pitnej. Prysznic i do mycia w czasie zaostrzenia lepszego tylko do nich, powinno być wykonane co najmniej 3 razy dziennie.

3. W przyrodzie, właściwości antybiotyków mają tylko umiarkowanie toksyczne (ze względu na wysoką zawartość tanin) Rośliny – celandine, kolor liliowy, kora dębu, Calendula officinalis, szałwii, ziele dziurawca. Do wytwarzania doskonałego miejscowego antyseptyczne należy wziąć 1 łyżka. suchej trawy w każdy z nich (mogą one być połączone, opłaty księgowania smaku), złożone w naczyniu szkliwa, wlać 300 ml zimnej wody. Następnie wszystko wymieszać, umieścić na piecu i doprowadzić do wrzenia na średnim ogniu. Wrzeć, zmniejszenie ciepła na niskim poziomie, przykryć pokrywą bulionu pozostawić schnąć przez 10 minut. Następnie zdjąć z ognia i ostudzić, nie ottsezhivaya i bez zdejmowania pokrywy. Następnie odsączyć, hojnie nasącza się go pod kloszem owiniętego gazy w postaci tamponu i wchodzi, prawie do wyciskania pochwy. Środek należy pozostawić na 15-20 min., A następnie wyjąć wacik. Douche potem nie jest konieczne. Procedura powinna być wykonana 3-4 razy dziennie, należy bulion w postaci ciepła. Przebieg leczenia trwa aż do ustąpienia objawów, lecz nie więcej niż dwa dni pod rząd.

Należy pamiętać, że wszelkie ziołowe herbatki, napary i nalewki roślin przeciwwskazane w przypadku alergii, nawet jeśli dotyczy ona bardzo różne bodźce. Reszta miejscowego stosowania toksycznych lub całkowicie bezpieczny ziół dozwolony nawet w czasie ciąży i laktacji. Mamy odpowiedzi na pytanie, dlaczego pleśniawki przed miesiączką występuje zorientowali się, jak ją leczyć, mieszkają na profilaktykę.

Zapobieganie pleśniawki

Jak w przypadku wszystkich chorób przenoszonych drogą płciową (chociaż nie jest to dość tej choroby), zakażenie najprostszy sposób, aby zapobiec kandydozy tych, którzy preferują bezpieczny seks i rzadko zmieniają partnerów seksualnych. Ponadto musimy pamiętać, że jeśli infekcja już nastąpiło, traktować tylko jeden z partnerów jest bezużyteczny, nawet jeśli drugi partner nie jest jeszcze doświadcza jej objawów, albo hipotetycznie zdrowy (po infekcji nie było stosunek płciowy). W takich przypadkach leczenie powinno być zawsze obie strony, ponieważ drugi jest konieczne dla zapobiegania. Chociaż najczęściej pojawia się pleśniawki u kobiet. Objawy i leczenie są ze sobą ściśle powiązane, a to musi być brane pod uwagę.