442 Shares 1980 views

Rozpoznanie astygmatyzmu. Co to jest?

W ostatnich latach, dzieci są szeroko stosowane różne problemy okulistyczne. Wśród nich są astygmatyzm. Co to jest naprawdę? W istocie nie jest to choroba, a jest to współczynnik wada soczewki (na rogówce), który ma kształt nieregularny. Ze względu na to, promienie świetlne nie koncentrują się, co oznacza, że obraz jest zamazany. Podczas formowania ciała dziecka choroba może wystąpić w każdym etapie. Występuje jako astygmatyzm w obu oczach, ani jednego.

Prawidłowo ukształtowany rogówka – kulisty kształt, pozwala promienie światła wyraźnie skupić i przenieść siatkówki doskonały obraz. Gdy rogówka jest w kształcie melona, promienie światła są załamane w różny sposób, co stwarza złą wizję otoczenia.

Rozpoznanie astygmatyzmu. W jaki sposób choroby?

Najczęstszą genetycznie nieodłącznym astygmatyzm. uraz oka lub operacja może spowodować, że nabyte formularza. Rodzice mogą samodzielnie zwrócić uwagę na fakt, że dziecko spadł wizję: on pochyla się do tematu, to rozważyć, często mrużąc oczy. Trochę człowiek możliwe rozdrażnienie i zmęczenie wzrosła na tym tle.

Jak leczyć?

Nie traktuje się poprawnie, a poprawne astygmatyzm. Co to jest „poprawny”? To wszystko zależy od istniejących powikłań. Niski astygmatyzm (do 0,5 D) bez krótkowzroczności i nadwzroczności zwykle nie poprawione. Jeżeli stopień astygmatyzmu powyżej, zaleca się używanie okularów ze specjalnymi soczewkami.

Istota tego jest fakt, że lekarz w oparciu o badanie elementu cylindrycznego dobiera pozycję na osi. Spowoduje to zmianę refrakcji promieni, a dziecko będzie widać wyraźnie.

Metoda chirurgiczna korekcja jest możliwa dopiero po ostatecznym formacji ciała, nie znaczy, zanim dana osoba zamienia 20 lat.

W astygmatyzm z narodzin dziecka zwykle nie jest nawet świadomy tego, co widzi źle. On jest niczym porównać moje uczucia. On najprawdopodobniej nie ma pojęcia o tej chorobie, jak astygmatyzm. Co to jest i jak jest ona traktowana, czasami nie wiadomo, i sami rodzice. Ale wykwalifikowany specjalista określi choroby i sugerować rozwiązania problemu.

Jeśli podchodzimy kwestia korekcji astygmatyzmu jest uzasadnione, to z czasem będzie można zapomnieć o okularach. Jednak w dużym stopniu nie może obyć się bez laserowej korekcji wady rogówki.

Jest to bardzo ważny czas, aby rozpocząć leczenie. Ponieważ ze spadkiem ostrości wzroku może rozwinąć niedowidzenie, zwykle towarzyszy astygmatyzm. Co to jest? Ten zespół leniwe oko, lub raczej zmniejszenie aktywności komórek korowych. Na lekcjach dziecko może mieć poważne problemy.

W leczeniu domowym możliwe jest użycie specjalnych narzędzi i programów. Tak zwane terapeutyczne okulary z otworami nie są panaceum na odzyskanie ostrości wzroku. Oczywiście, zwiększenie głębokości optycznej ostrości. Ale ich wpływ jest korzystne, gdy astygmatyzm nie jest naukowo udowodnione.

Preparaty zawierające borówka, różne dodatki dietetyczne kompleksy multiwitaminowe, niż lekami. okuliści terapii witaminy przepisane tradycyjnie, nie licz na jego cudownej mocy.

Ze względu na ich wiek, dzieci nie zdają sobie sprawy, że mają pewne problemy z wizją. Dlatego, aby regularnie się z lekarzem, nawet jeśli nie ma żadnych skarg. Pozwoli to zapobiec lub leczyć choroby w czasie, aby rozpocząć.