407 Shares 4392 views

Pomidory Buyan: opis odmian i recenzje

Marzeniem każdego ogrodnika jest uprawa owocnej uprawy z pysznymi owocami i łatwą do pielęgnacji. Taki jest pomidor Buyan. W 2012 roku na Syberii wprowadzono odmianę. Specjaliści hodowcy wyznaczyli charakterystykę kultury w taki sposób, aby z powodzeniem mogła przynosić owoce w warunkach ryzykownego rolnictwa – w regionach gdzie na wiosnę często są mrozy, lata są krótkie i mało słoneczne dni ciepłe. Pomidory dojrzewają bardzo wcześnie, tolerują dobrze suszę, zmiany temperatury i z należytą troską nie są podatne na choroby.

Pomidory Buyan: opis

To wczesne, krzew, decydujący wybór pomidorów. Owoce są czerwone i żółte. Sadzonki rosną w odniesieniu do obszaru sadzenia, kiełki roślinne nie są rozciągnięte. Dobrze się rozwija na żyznych glebach na otwartych łóżkach iw szklarniach. Krzewy są niskie (nie więcej niż 45-50 cm), więc nie można ich wiązać. Jedną z zalet Buyana jest to, że nie musi patronować, ponieważ nie uwalnia bocznych pędów. Okres roślinności wynosi 100 dni.

Tomat Buyan łatwo cierpi z powodu suszy i zimna, ma odporność na mozaiki tytoniowe i inne choroby. Odmiana jest niewymagająca opieki, hojnie fruwają.

Owoce

Różnorodność pomidorów Buyan ma cylindryczne, gładkie, błyszczące owoce, dojrzewające na tyle. Smak jest słodki i kwaśny. Waga 70-100 g, pojedyncze owoce mogą osiągnąć 200 g. Skóra jest gładka, cienka i błyszcząca. Nasiona w owocach są niewiele, tylko 4-5 sztuk na pomidor. Odmiana jest dość wysoka. Tak więc z jednego metra kwadratowego można zbierać więcej niż 7-9 kg pomidorów. Tomato Buyan ma uniwersalny cel, dlatego doskonale nadaje się do trawienia. Także pomidory są bardzo smaczne, świeże, duszone i suszone.

Opinie kierowców ciężarówek: zalety i wady odmian

Według opinii hodowców ciężarówek odmiana jest raczej skromna w uprawie, nie musi być związana. Sadzonki pomidorów nie są rozciągnięte. Owoce są dojrzałe wcześnie. Zauważono również wysokie plony. Z dokładnością do jednego metra kwadratowego można zbierać do 7- 9 kg pomidorów. Odmiana może łatwo tolerować gwałtowną zmianę temperatury dziennej i nocnej. Wielu doceniło doskonały nasycony, słodki i kwaśny smak dojrzałych owoców, które dojrzewają bardzo wcześnie. Inną przyjemną cechą tej odmiany jest raczej wysoka krawata.

Główną wadą pomidorów – świeżych nie są one przeznaczone do długotrwałego przechowywania. Ale pomimo to Tomat Buyan opinie bardzo dobrze.

Specyfika wzrostu

Idealnym momentem siewu jest marzec. Głębokość sadzenia 2-3 cm Nasiona są układane w zagęszczonej ziemi, mulczowane warstwą ziemi lub torfu, podlewane, pokryte filmem i przemieszczane do ciepłego miejsca. Jeśli są pędy, zdejmij film i umieść w dobrze oświetlonym miejscu. Temperatura 6-7 dni powinna wynosić 15-17 stopni, a następnie podnieść do 21-22 stopni. Kiedy 1-2 liści pojawiają się, zbierają (dolna część korzenia jest odcinana od korzenia w celu pobudzenia procesów bocznych). Sadzonki transplantacji w pojemnikach, gdzie rośnie przed przeszczepem do stałego miejsca. W tej procedurze pobierane są tylko dobre silne sadzonki. Rozmnażanie sadzonek odbywa się przy mętnej pogodzie lub w godzinach wieczornych. Przed rozpoczęciem pracy teren jest dobrze rozlany. Po zakończeniu przez 2-3 dni pritenjajut z mocnych belek słonecznych.

Opryskiwanie kapusty kosztuje 2-3 razy. Na tydzień przed sadzeniem, sadzonki są utwardzone. Lądowanie w ziemi do stałego miejsca odbywa się, gdy zagrożenie mrozem przechodzi. Sadzonki sadzone z częstotliwością 1 kwadratu. M 7-8 krzewów.

Choroby i szkodniki

Tomato Buyan jest jednym z najbardziej odpornych odmian różnych chorób. Przy ścisłym przestrzeganiu reguł agrotechnicznych kultura może łatwo poradzić sobie z różnymi chorobami. Istnieje jednak ryzyko.

  • Szary gnicie. Choroba przejawia się pojawieniem się na zielonych owocach ciemnych plam. Głównymi powodami wystąpienia choroby są brak wilgoci i wapnia. Rośliny wspomagające mogą być posypane azotanem wapnia i regularnym pojeniem.
  • Późna plaga. Z tą chorobą, z powodu nadmiernej wilgotności i zmian temperatury, liście i owoce stają się brązowe. Walczą z późnym zniszczeniem z pomocą mieszanki Bordeaux i siarczanu miedzi, a także tworzą bardziej korzystne warunki dla roślin.
  • Często plantatorzy warzyw narzekają, że owoce pękają. Może to wynikać z przekarmienia, obfitego podlewania, dużej ilości pomidorów na krzaku, a także braku światła.
  • W niedojrzałych formach owoce mają charakterystyczny punkt u podstawy. Kiedy pomidory dojrzewają i stają się czerwone, zniknie.

Oprócz chorób, pomidor Buyan (zdjęcie dołączone do artykułu) jest poddawany atakom przez owady. Larwy chrząszcze i niedźwiedzie bardzo lubią korzenie roślinne, liście pozostają gąsienicami, mszycami i mrozem. Aby zwalczać te szkodniki i zapobiegać używaniu specjalnych leków.

Jeśli nie spełniają warunków technologii rolniczych, zakres chorób i szkodników może być znacznie szerszy.

W standardowym opisie odmiany pomidora, Buyan, informacja, że świeże owoce nie są przechowywane przez długi czas. Jednak niektórzy ogrodnicy doradzają uprawę w suchej, czystej szkliwionej ceramice i umieszczoną w ciemnym miejscu. Tak świeże pomidory można zjeść nawet w sylwestra.

Podsumujmy wyniki

Według mieszkańców latem opis tej różnorodności pomidorów jest bardzo dokładny i w pełni odpowiada rzeczywistości. Ta kultura jest raczej bezpretensjonalna i wysoko wydajna, idealna do uprawy na obszarach o bardzo niskiej temperaturze. Ci, którzy próbowali uprawiać pomidory Buyan, byli bardzo zadowoleni.