670 Shares 7306 views

Leczenie pęcherzyka żółciowego.

Ta dolegliwość jak dyskinezy pęcherzyka żółciowego, jest dość powszechne w naszych czasach. Narażone na nią głównie kobiety. Choroba występuje ze względu na słabą aktywność skurczową mięśni pęcherza żółciowego. Rezultatem jest naruszenie wydzielania wypływu. pęcherzyka żółciowego leczenie powinno być prowadzone w sposób terminowy. Pozwoli to uniknąć przykrych powikłań.

Z przeboju pokarmu w dwunastnicy z pęcherzyka żółciowego żołądka zaczyna aktywnie spadać. Jest to spowodowane działaniem niektórych hormonów – cholecystokininy. Wydzielany tajemnicą, dostając do światła jelita, pomaga w trawieniu pokarmów. Jakość tego procesu zależy od kilku czynników: stan dróg żółciowych i układu mięśniowo-szkieletowego ton.

Pierwszy stopień choroby, dla których leczenie pęcherzyka żółciowego prowadzone stosunkowo szybko, najczęściej u osób z rozwojem umysłowym i astenikov. Powstaje on w wyniku naruszenia kurczliwości pęcherza. Czynniki choroby mogą obejmować zapalenie gruczołów płciowych, choroby układu hormonalnego, na szczyt.

Wtórny dyskineza jest bardziej powszechne u osób cierpiących z powodu poważnych chorób przewodu pokarmowego – zapalenie okrężnicy, zapalenie żołądka, dwunastnicy, jelit. Schorzenie diagnozuje się, gdy komórki błony śluzowej żołądka nie są usuwane cholecystokininy w potrzebnej objętości.

Dyskinezy pęcherzyka żółciowego. leczenie

W tej chorobie jest niezbędna dieta. W celu przywrócenia ciała pacjenta pracy jest konieczne do normalizacji tryb wypoczynku i pracy, aby nie podnosić ciężary i przestaje być nerwowy. Żywność należy podjąć w małych porcjach, jednocześnie zwiększając kilka razy liczbę przyjęć. Należy powstrzymać się od smażonych i wędzonych potraw, alkoholu, pikantnych potraw. Leczenie pęcherzyka żółciowego w ciężkim bólem obejmuje stosowanie leków zwiotczających mięśnie i opłat uspokajających. Pacjentów przydzielono do terapii fizycznej, fizjoterapia, kurortolechenie i balneoterapii. Pod kontrolą lekarza wykonywane dwunastnicy intubacji, przez który żółciowe cofniętym i tyubazh.

Lecznicze środki zaradcze ludowe pęcherzyka żółciowego

  • Bardzo użyteczne rzepa, zarówno gotowane i surowe. Ten roślinny posiada żółciopędny i przeciwzapalne działanie.

  • Co dwie godziny zaleca się przyjmować dwie łyżki świeżo wyciśniętego soku z cytryny.

  • pulpy dynia jest w stanie odzyskać po zapalenie wątroby wątroby, ponadto działa jako środek żółciopędnym. Codziennie musi jeść około 0, 5 kg produktu.

  • Dwadzieścia minut przed posiłkiem należy wypić szklankę soku grejpfrutowego.

  • Po posiłku zaleca się wziąć szklankę kapusty marynaty.

  • Jest to przydatne na co dzień do jedzenia pół szklanki soku z marchwi zmieszanej z równą objętością ogrzanego mleka. Mieszanina ta jest zalecana do stosowania zamiast śniadania. Jeżeli odbierane kalorii nie dostarcza pewną ilość siły, konieczne jest, aby zjeść śniadanie, ale godzinę po zażyciu napoju.

  • Sok z ogórków, buraków i marchwi, zmieszane w równych ilościach i wziąć trzy razy dziennie przed posiłkami, pomogą wdrożyć leczenie pęcherzyka żółciowego szybciej.

  • Chrzan liście, posiekane z korzeniami, konieczne jest, aby domagać tydzień w 0,5 litra wódki. Take narzędzia potrzebne przed posiłkami trzy razy dziennie.

  • Suszone dzikiej róży (100 g) niezbędne do mielenia i wlać litr wina (suchej). Infused oznacza jeden miesiąc, a następnie gotowane na średnim ogniu przez około 7 minut. Potem chłodzi się i sączy. Wziąć wywar z 50 g przed posiłkiem.

  • 1,2 fig owoce potrzeby mieszać 0, 5 kg cytryn i taką samą ilość glukozy. Następnie dodać sześć łyżki miodu i dobrze wymieszać. Cytryny i figi należy przewinąć przez maszynkę do mięsa. Zaakceptowane przed posiłkami i nie więcej niż cztery razy dziennie.