828 Shares 8783 views

Pierwszy program na Java – Hello World

W dziedzinie rozwoju nauki o języku wykonał swój pierwszy wniosek do pozdrowić świat. Niezależnie od konkretnego środowiska, wyrażenie pochodzi wskutek program Hello World, to początkowy etap rozwoju. Poniżej znajduje się przykład prostej aplikacji w Javie.

Przygotowanie do budowy pierwszej aplikacji

Przed utworzeniem Hello World w Javie, musisz pobrać i zainstalować oprogramowanie. Pierwszą rzeczą, którą trzeba będzie, – JDK. Jest to zestaw narzędzi programistycznych. Pożądane jest, aby pobrać z oficjalnej strony firmy Oracle. Najnowsza wersja Java dzisiaj – 8. Developer Toolkit jest dostępny do pobrania i zainstalowania na prawie wszystkich znanych platformach.

Wtedy nie ma opcji, aby użyć dowolnego IDE, to znaczy, że środowisko programistyczne, na przykład, Eclipse i NetBeans lub napisać kod w dowolnym edytorze tekstowym. Dla uproszczenia, artykuł użyje prostszy sposób – za pomocą Notatnika.

Hello World w Javie za pomocą prostego edytora tekstu

Zakłada się, że system został zainstalowany JDK. Teraz trzeba uruchomić najzwyklejszym notebook w systemie Windows lub gedit lub nano dla systemu Linux. Możliwe jest bezpośrednio zapisać, nazwę pliku, na przykład HelloWorld.java. Następnie w polu tekstowym wprowadzić kilka prostych linii kodu:

klasa HelloWorld {

}

Nadchodzi nazewnictwa klasy. Wymagania języku Java, musi być taka sama, jak nazywa samego pliku, co jest. Dalej są szelki, Java elementy składniowe wskazujące gdzie klasa zaczyna i kończy. Wewnątrz jest teraz konieczne, aby określić metodę, która będzie coś wykonać:

klasa HelloWorld {

public static void main (String [] args) {

}

}

Jest to główny sposób przychodzi uruchomienie dowolnego programu w Javie. Hasło publiczny – modyfikator dostępu do wskazania, że jest publiczny i może być używany w dowolnym miejscu. Aby dowiedzieć się, jak go obsłużyć, można znaleźć w oficjalnej dokumentacji języka.

Dalej jest statyczne, co oznacza, że metoda statyczna, że nie jest tworzony przez telefon, a na początku programu. Pustka słów kluczowych wskazuje, że głównym nie zwróci żadnych danych, ale po prostu coś do wykonania.

Ciąg symbole w nawiasach [] wskazują, że sposób może mieć na pewnych wartości wejściowe, na przykład, w celu późniejszego przetwarzania. A zmienna args nazwa daje możliwość ubiegania się o to, aby dane w metodzie. Warto zauważyć, że główny, jako klasa, jest otoczony przez szelki, pokazując „ich” terytorium.

Cóż, teraz pozostaje dodać sposób wyświetlania wyników programu prac:

klasa HelloWorld {

public static void main (String [] args) {

System.out.println ( «Hello World!»);

}

}

Polecenie to po prostu wyświetla ciąg w nawiasach na ekranie. Na końcu zestawienia służy średnikiem. Zatem w Javie wskazuje koniec wyrażenia lub linię kodu. Wartość na wyjściu, jako wynik jest cytowany.

Uruchamianie i testowanie pierwszego wniosku

Aby uruchomić wynikowy Hello World w Javie, musisz przejść do konsoli. W systemie Windows, nazywa się wiersz poleceń, a na Linuksa – zacisk. Raz w konsoli, trzeba dostać się do wcześniej zapisanego HelloWorld.java plików. Na przykład w systemie Windows, może to być ścieżka C: Java Witam. Następnie wystarczy wpisać komendę konsoli cd c: Java Witam. Przejdź do folderu z plikiem programu, należy najpierw przekonwertować go do kodu bajtowego. Aby to zrobić, należy wykonać następującą strukturę:

javac HelloWorld.java

Następnie trzeba uruchomić powstałą klasę do realizacji. Z tego też istnieje oddzielny zespół:

java HelloWorld.

Na ekranie konsoli powinien pojawić się wynik Hello World na Javie – powitanie świata.

wniosek

Programowanie w języku Java – bardzo interesujące i użyteczne ćwiczenie. Platforma jest w stanie uruchomić na różnych urządzeniach – od prostych telefonów komórkowych do dużych stacji serwerowych. Wiele dużych portali internetowych jako głównej platformy Java jest używany jest do przetwarzania żądań serwera. Jak to jest napisane w kodzie, a teraz do popularnego systemu operacyjnego Android. Oraz z tendencją rozwoju, jak ona, w Javie ma wielką przyszłość.