83 Shares 9618 views

Biegunka. Przyczyny, objawy, leczenie.

Biegunka – choroba, która może wyprzedzić kogokolwiek, niezależnie od wieku, płci i statusu społecznego. Choroba ta, zwana powszechnie biegunka, niestrawność oznacza, dyskomfort brzucha, częste wypróżnienia. Biegunka, która powoduje, że tylko specjalista może określić najbardziej dokładne, to odpowiedź ochronną organizmu na różne wirusy, toksyny i alergeny.

Dlaczego może to nieprzyjemny stan?

· W wyniku zastosowania surowej wody zanieczyszczonej przez patogenne bakterie.

· W wyniku reakcji alergicznej na jeden lub więcej produktów spożywczych bądź farmaceutycznych.

· Z powodu nietolerancji pokarmowej (najczęściej u niemowląt).

· Powodu infekcji w jelitach (FLU jelit).

· Zgodnie z przyczyn stresu i głębokie blizny emocjonalne.

Pacjent może być zdiagnozowany „przewlekła biegunka”, jeśli niestrawność następuje w ciągu trzech tygodni, albo więcej, a objętość stolca niż 300 ml na dzień. Zaburzenie to może być spowodowane przez chorobę Leśniowskiego i Crohna, zespół jelita drażliwego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, raka jelita grubego, lub złego wchłaniania.

Przewlekła biegunka, przyczyny, które są o wiele bardziej niebezpieczne dla zdrowia człowieka, należy traktować w odpowiednich placówkach medycznych.

Główne objawy biegunki:

· Wzrost temperatury ciała.

· Uczucie skurcze brzucha , ból pociągnięcie (przez kilka godzin).

· Wymioty.

Jak już wspomniano, przyczynę zaburzenia trawienne, biegunkę się charakteryzują się szybkim ruchem żywności, jej niedostateczną trawienia, w wyniku czego, będąc w jelitach nadmiaru wody. Worry przynosi częste, luźne, wodniste, niejednorodną krzesło. Najczęściej to nieprzyjemne zjawisko występuje w okresie letnim, kiedy to zwiększone zużycie wody (nie zawsze wolne od bakterii i wirusów) i półka życie zmniejsza (zwiększa ryzyko spożycia złej jakości żywności). Kolejne muchy nieszczęście aktywnie przenoszenia patogenów.

Przyczyny biegunki, która – kieszonki zakażenia w jelitach, zawsze towarzyszą wymioty. W tym przypadku nie należy odłożyć wizytę do lekarza, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji w organizmie. Z tego objawu, co do zasady, są powoływani przez następujące testy:

· Badania krwi (ogólne i biochemicznych).

· Badania w celu określenia stopnia odwodnienia (odwodnienie).

· Badanie ogólne moczu (wspólny).

· Analiza kału na obecność robaków.

· USG jamy brzusznej.

Jakie leki na biegunkę może zostać podjęta bez recepty?

Najlepszym narzędziem w walce z tą chorobą, wyprzedzanie przez zaskoczeniem, jest smektyt. Może ona być przyjmowana przez dorosłych i dzieci. Lek ten powinien zajmować stałe miejsce w swojej domowej apteczce, nie zapomnij zabrać ze sobą przed rozpoczęciem podróży. Niewątpliwą zaletą tego leku jest to, że jest pochodzenia naturalnego i jest wykonana ze specjalnego rodzaju wapienia. Smecta, wraz z węglem aktywnym jest skutecznym enterosorbent. Biegunki, co powoduje, zatrucie, zatrucia skutecznie wyeliminować ten lek, ponieważ opiera się i wyświetla się nadmiaru kwasu solnego i żółci.

Powszechnie znany jako enterol, zapewniając działanie przeciwbiegunkowe. Lek ten jest również naturalne, jak ustalono w oparciu o drożdże. To znacznie poprawia funkcję ochronną jelita i skutecznie zwalcza wirusy.

Bądź zdrowy!