781 Shares 5688 views

Gonczarow, "An Ordinary Story": streszczenia, analiza

Prezentujemy nasz produkt I. A. Goncharova "Ordinary Story" (podsumowanie). Ten artykuł opisuje główne wydarzenia z powieści, po raz pierwszy opublikowana w 1847 roku.


część pierwsza

Jakoś w lecie z majątku Anna Pawłowna Adueva, bogatego właściciela ziemskiego z wież miejscowości, w Petersburgu w służbie wysyłając Aleksander Fedorowicz, jej jedynego syna, blond młody człowiek w kwiecie wieku, siły i zdrowia. Wraz z nim idzie i kamerdyner Yevsei.

pożegnanie

Anna Pawłowna opłakuje syna i daje ostatnie instrukcje. towarzyszy również ścisłe i władcze kobiety, Agrippinę, usiłując powstrzymać swoje emocje. Sąsiad Marya Karpovna z córką Sophia przyjść na spotkanie. Bohater powieści z ostatniego, ukochana daje mu do widzenia nici cięte włosy i pierścionek.

Oni przysięgają wierność i wieczną miłość. Pojawia się i Pospelov, przyjaciel Aleksandra, który przybył z daleka tylko przytulić swojego przyjaciela.

Petro

Będziemy nadal przedstawić wydarzenia z powieści „Ordinary Story”. Podsumowanie produkt opowiada dalszy rozwój narracji.

Ostatecznie Alexander i Evsei uderzyć drogę. Wuj bohatera, Piotr Iwanowicz Aduev, ojciec Aleksandra w tym czasie został również wysłany do Petersburga i mieszkał w tym mieście przez 17 lat, przez długi czas bez komunikowania się z bliskimi. Pracował jako urzędnik do zadań specjalnych dla jednej ważnej osoby posiadającej bardzo ładne mieszkanie, miał kilka sług. Wuj, człowiek dyskretny, uważany za działalność i aktywnym członkiem społeczeństwa. Był zawsze gustowne i starannie ubrany, można nawet powiedzieć, elegancko. Kiedy Piotr Iwanowicz wiedział o przybyciu swego siostrzeńca, po raz pierwszy zdecydował ramach pierwszego samym pretekst, aby pozbyć się go. Wujek rzuca liter od krewnych, nawet bez czytania (łącznie z ciocią Aleksandra, z którą miał romans w młodości, a który nigdy się nie ożenił). Ale w liście do matki coś dotyka jego bratanka, wspomina, jak wiele lat temu, towarzyszących mu Petersburg, krzyknęła Anna Pawłowna. Petro jest przerażona faktem, że te ostatnie karze stanąć w obronie swojego syna do władz, w nocy, aby go ochrzcić i przykryć usta chusteczką od much.

Pierwsze trudności

Prezentujemy wam opis pierwszych wyzwań stojących przed młodzieżą, ich podsumowanie. "Ordinary Story" Goncharova po rozdziale kontynuuje historię. Pierwszym problemem bohaterem były następujące. Wuj daje mu przytulić, wskazując pokój, który może być usunięty, zamiast zaprosić żyć ze sobą. To przygnębiające emocjonalne i wywyższony Alexander, który jest przyzwyczajony do szczerych wynurzeń i przyjazne usposobienie. Romantyczny chłopcy nastawienie do życia przed Peter Iwanowicz całkowicie nie do przyjęcia. On wyśmiewa sposób bratanek wyrażona romantyczne klisze, włosy i rzuca pierścień Sofii i znaki, które są tak dumni z młodym człowiekiem, jest wklejony przez mur. Petro stopniowo opada na ziemię Alexander, definiuje usługę. Bratanek marzy o spektakularnej kariery, bardzo niejasno wyobraźnia. Mówi o tym wuja, o swoich projektach, które zgodnie z tą ostatnią, lub zlecić wykonanie lub nie robić. Wiedząc, że młodzi marzenia człowieka o zostaniu pisarzem, on szuka tłumaczeń wujek dla jednego czasopisma rolniczego.

nowe życie

Nowy etap w życiu głównego bohatera działa „Ordinary Story”. Fabuła tego są następujące zdarzenia. Dwa lata później, Alexander już posiadał eleganckie maniery, stają się bardziej pewny siebie i zrównoważony. Petro został już decyzję, że był na dobrej drodze, gdy nagle młody człowiek zakochuje się w Nadya Lyubetsky i zapomina o wszystkim: kariery, edukacji i obowiązków. Wujek próbuje wytłumaczyć, że jest zbyt wcześnie, by wziąć ślub, ponieważ aby utrzymać rodzinę, trzeba mieć przyzwoity dochód. Ponadto, musimy być w stanie wygrać kobieta jego inteligencję i spryt, bratanek samo prymitywne. Nadenka zauroczenie minie szybko, ostrzega wuja. Alexander oburzona, aby dowiedzieć się, że jego wuj miał zamiar poślubić, chides że w małżeństwie z rozsądku.

Nadia Lyubetskaya

„Ordinary Story” Goncharov w streszczeniu kontynuuje swój rozwój. Alexander zaczyna odwiedzić dom Lyubetsky. Jego kochanką była podatna na skrajności, był zmienny i nieobliczalny sercem i pasją umysł. Na pierwszy to garnitur rozmawiać o wszystkim, kocham widoki i spacery w świetle księżyca. Alexander coraz rzadsze wizyty Piotr Iwanowicz, rzuca karierę, znowu zaczyna pisać, ale jego prace nie akceptują wydawców, aby wskazać ich nienaturalności i niedojrzałość. Stopniowo Nadenka znudzony jej wentylator. Kończy swój wyznaczony Alexander rok w zawieszeniu, a ona stara się unikać wyjaśnień. Jednym z powodów – Wizyta hrabiego Novinsky, dobrze wykształcony i dobrze wychowany młody człowiek świecki lwa. Zaczyna odwiedzić Nadya, uczy ją jeździć. Alexander, widząc mu uciec, a następnie wpada do melancholii, a następnie paniki, a następnie postanawia zniknąć na jakiś czas, tak że zaczął szukać, ale to się nie zdarza. Młody człowiek wreszcie odważy się nazwać kochankę do decydującej rozmowy. Nadia przyznaje, że lubi liczyć. Aleksander wyszedł z domu, płacząc.

Streszczenie książki „Zwyczajne Story” kontynuuje. W nocy bohater biegnie do Piotra Iwanowicza, aby doprowadzić mnie do współczucia, prosi wuja zgodzić się jego druga w pojedynku z Novinsky. Petro mówi bezsens walki: Nadya nie wróci, ale można kupić jej nienawiść Jeżeli liczba szkód powodują. Ponadto, w przypadku zamachu spodziewa się ciężkiej pracy lub wygnanie. W zamian oferuje on, aby pokonać przeciwnika przekonać Nadya liczyć wyższości, szczególnie w intelektualnej. Wujek dowodzi, że ukochany nie jest winien, że korzystna Novinsky. Pod koniec rozmowy bratanek wybucha płaczem. Żona Piotra Iwanowicza, Lizawieta Aleksandrowna chodzi o komfort.

część druga

Doszliśmy drugą część powieści „Ordinary Story”. Fabuła jego zwolenników.

Kolejny rok minął. Alexander przeniósł się do zimnego mroku. Ciotka spędza dużo czasu na jego pociechy. Siostrzeniec jest jak roli cierpiącego. Do sprzeciwu jej, że prawdziwa miłość nie dąży do wykazania całego siebie, Alexander Niedyskretne uwagi, że miłość jego żony Piotra jest ukryte bardzo głęboko, tak, że jest zupełnie nieznany. Psychicznie ciotka zgadza. Mimo, że nie ma prawa narzekać na męża, który zapewnia wszystkich, Lizawieta Aleksandrowna nadal chcesz częściej okazywania uczuć.

Spotkanie z przyjacielem

Oto jak zdarzenie rozwija dalsze Goncharov IA ( „Ordinary Story”). Streszczenie rozdziału czytasz, nadal spełniać bohater starego przyjaciela. Po Aleksander przyszedł do ciotki i opowiada jej o zdradzie przyjaciela, którego nie widział od wielu lat. Spotkał go na Newski Prospekt. On nie odpowiedział na szczerych wynurzeń, wysuszyć pyta o służbie i zaproszony do niego następnego dnia na obiad, w którym udział wzięło około tuzina osób. Oferuje on tutaj do gry w karty i pieniądze, jeśli on tego potrzebuje. Alexander zaczyna mówić o niespełnionej miłości, ale jego przyjaciel po prostu śmiech. Bratanek czyta wujostwo cytuje francuskich powieściopisarzy, ustalił, że przyjaźń jest bardzo pretensjonalne. To złości Piotr Iwanowicz powiedział, że jego przyjaciel zachowywał się przyzwoicie wobec niego. Wujek wypowiada chłopca, nadszedł czas, aby przestać narzekać i jęczeć na ludzi, kiedy ma przyjaciół, które również klasyfikuje siebie i swoją żonę.

historia Alexander

Opisujemy dalszych zdarzeń, ich streszczenia. "Ordinary Story" Goncharov kontynuuje swój rozwój. Piotr Iwanowicz przypomniał siostrzeńca, że 4 miesiące ale pisał do matki. Alexander całkowicie zgnieciony. Aby go pocieszyć, ciotka radzi ponownego zaangażowania literatury. Młody człowiek napisał powieść, która odbywa się w miejscowości Tambov, a znaki – kłamcy, oszczercy, i potworów. Czyta głośno do cioci i wujka. Piotr pisał do przyjaciela list do redakcji, który twierdzi, że historia została napisana przez niego, a on przeznaczony do opublikowania go za opłatą. Odpowiedź redakcji, czyta jego siostrzeńca. Widział przez oszustwa, zwracając uwagę, że autor – młody człowiek nie jest głupie, ale zły na cały świat. Przyczyny tego, jego zdaniem, – marzycielski, samoocena, przedwczesny rozwój sercu i spokoju umysłu, które prowadzą do lenistwa. Praca, nauka, praktyczna rzecz, aby pomóc temu młodemu człowiekowi. Zdaniem redakcji, w powieści autor ma talent.

Związek z Julią Tafaevoy

Skąd te wydarzenia będą się dalej rozwijać? Pozwoli to nam ich podsumowanie: zwykłą historię. Gonczarow IA podkreśla to nawet tytuł powieści.

Po tych wydarzeniach Aleksander pali wszystkie jego dzieła literackie. Wujek prosi go o pomoc w celu konkurowania z Surkov, jego towarzysza. Że miłość (Piotr Iwanowicz powiedział, że tylko myśli, że jest zakochany) w pewnym Yuliyu Tafaevu, młodej wdowy. Zamierza na nią rzucić pieniądze na wiatr i zabrać je ze swojego wuja Aleksandra. Młody człowiek zaczyna odwiedzić Tafaevu z którym mają ze sobą wiele wspólnego (ponury obraz świata, marzeń). Wkrótce zakochuje się i kształcił się w francuskiej literatury sentymentalnej i wcześnie za mąż za człowieka, znacznie od niej starszy Tafaeva odwzajemnić go.

nowy rozczarowanie

Bohater ponownie spodziewa rozczarowanie po dalszym rozwoju. Oto ich zestawienie. „Ordinary Story” Goncharov jest już blisko finału. Czynione są przygotowania do ślubu. Aleksander poprosił sekret swego wuja promować Lizawieta Aleksandrowna. Ciotka Julia robi odwiedzić, ona zaskoczony jej piękno i młodość. Tafaeva protesty komunikować się ze swoim kochankiem Adueva. Alexander zachowywał się z Julią despotycznie żąda posłuszeństwa i wykonanie jakiegokolwiek widzimisię (wyłącza go od znanego mężczyzny, zakaz podróżowania). Julia rozbieram to, ale po jakimś czasie się nudzą, start nitpicking bohaterem dla ukochanej. Zdaje sobie sprawę, że stracił na próżno przez dwa lata, po raz kolejny wpływ na jego karierę. Chce komunikować się z przyjaciółmi, pracy, wyjść, a to wymaga despotycznie że Aleksander należał tylko do niej. Julia upokorzony, nawet błagając ją poślubić pod warunkiem pełnej wolności bohatera. Alexander nie chce, ale nie wie, w jaki sposób odmówić. Szuka rady swego wuja. Julia pochodzi z załamania nerwowego, Piotr Iwanowicz przychodzi do niej i rozstrzyga sprawę, mówiąc, że Aleksander nie umie kochać. Bratanek wpada w depresję. Wszedł do niczego wysiłku, to nie pojawi się na imprezie u swego wuja. Młody mężczyzna mówi, że nie było nadziei i sen, naga rzeczywistość w porę, który nie jest gotowy do konfrontacji.

Liza

Autor jednak nie kończy powieść „Ordinary Story”. Fabuła powiedzieć, co to jest, że ta historia się skończy. Główny bohater idzie na ryby z starzec Kostikov, skąpiec i grouch.

Spotykają się raz w niektórych starszych Truckers i jego córka Lisa, który zakochuje się w bohatera. On odgrywa rolę wuja uczy jej trzeźwy stosunek do miłości i życia. ojciec Lisy wyrzuca go. A młody człowiek rozważa samobójstwo, ale most, na którym stoi w momencie rozwodu, a on skacze na solidnych podstawach. Po jakimś czasie dostaje list od ciotki z prośbą, aby zabrać ją na koncert, jak wujek jest chory. Muzyka sprawia silne wrażenie na Aleksandrze, że ma rację w pokoju płacze, śmieje się z niego.

Powrót do wioski

Były to główne wydarzenia przed powrotem do wioski (krótko). „Ordinary Story” rozwija Goncharov już wież. Młody człowiek całkowicie traci wiarę w ludzkość, postanawia wrócić do wioski. Mówi, że jego wuj, nie zarzucają mu za to, że otworzył oczy, ale widząc rzeczy w ich prawdziwym świetle, w końcu zrezygnował z życia. We wsi Aleksandra dowiaduje się, że jego dawny kochanek Sophia dawna żonaty i czeka na szóstym dzieckiem. Przyjmujemy dokarmiać matka chłopca, pozwala zrobić nic, dając do zrozumienia, że nadszedł czas, aby ożenić, ale bohater odmawia.

Nowa podróż do Petersburga

Kontynuując naszą wspólną historię. Krótki wydarzeń jest następujący. Bohater jest stopniowo Przebudzony pragnienie działania i chęć powrotu do stolicy. Pisze listy do swojego wujostwa, uznając w swoim egoizmie. On również niesie dowodach wuja – ciotkę z wież, w których kiedyś argumentował w romantyczny sposób.

epilog

4 lata po chłopców następnej wizyty w Petersburgu, ogłasza swój zamiar poślubienia jej wuja. Bierze duży posag panny młodej i ledwo pamięta się. Wujek, jednak nie mogą w pełni wspierać swojego siostrzeńca, bo w tym czasie trwało wielkie zmiany. Petro był różny stosunek do żony. On stara się pokazać swoje uczucia, ale zbyt późno: ona nie obchodzi, żyje tylko w posłuszeństwie dyskretnie męża, bez reakcji tych prób. Doktor odkrywa dziwną chorobę ciotkę, jeden z powodów, które, jego zdaniem, fakt, że nie mają dzieci. Petro zdecyduje się sprzedać zakład, zrezygnować i iść z żoną na wycieczkę. Ale ona nie jest gotowy do przyjęcia takiego poświęcenia. Ona nie potrzebuje żadnej spóźnioną miłość, ani wolność. Lizawieta Aleksandrowna przepraszam stary Alexander. uściski Petro bratanek – po raz pierwszy spotkali.

Jest to działka dzieła „Zwyczajne Story”, krótko opisany w tym artykule. Mamy nadzieję, że pomoże Ci w badaniu tej powieści.

Krótka analiza

W tej pracy, każda osoba na wszystkich etapach życia i rozwoju znajdzie sobie właściwą lekcję. Firma atmosfera zabawny i sentymentalny naiwność Alexander Adueva. Paphos jest fałszywa, a koncepcja życia i elewacyjnych wystąpień są dalekie od rzeczywistości. Ale wuj nie można nazwać idealnym: szanowanym człowiekiem, hodowca, boi się żyć uczucie i idzie za daleko w swojej praktyczności. On nie jest w stanie wyrazić ciepłe uczucia do żony, co prowadzi do jej rozpadu. Nauka tego bohatera a lot ironii i siostrzeńca, będąc człowiekiem prostym, niewyszukany, zbyt prosto akceptuje je.

Alexander Aduev, utraciwszy minione fałszywych ideałów nabywać inne autentyczne. On po prostu zamienia się w obliczanie wulgarny. Gonczarow ironiczny o tym, że taki tor nie jest wyjątek. Znikają młodzieńczych ideałów – to zwykła historia. Niewielu ludzi może się oprzeć presji ich duszy i umysłu dużego miasta i burżuazyjnego społeczeństwa. W produkcie końcowym cynicznym wuja znacznie bardziej humanitarny jego uczeń-siostrzeńca. Aleksander stał się człowiekiem biznesu, dla których ważne są tylko pieniądze i karierę. A miasto czeka na nowe ofiary – niedoświadczonych i naiwnych.