682 Shares 2975 views

Mniszek – przydatne kwiaty. Przepis: Syrop Dandelion

Jest lato – czas, kiedy można zbierać i przechowywać wiele przydatnych ziół i kwiatów. W medycynie ludowej stosowany rumianek, aloes, berberys i inne rośliny. W tym artykule będziemy mówić o korzystnych właściwościach mniszka lekarskiego. Okazuje się, że te kolory mogą nie tylko splot wieńce, ale także zrobić Syropy lecznicze, napary i nalewki.

Przepis syrop mniszek

Mniszek lekarski ma wiele użytecznych właściwości. Często jest stosowany w medycynie ludowej. Ale przede wszystkim od tego kwiatu zrobić doskonałe soki, dżemy i likiery. Pyszne dania, które wykorzystują tę roślinę, jest wiele. Syrop Dandelion przepis jest dość proste, szykując się jednak na dwa dni. Gotować trzeba wiele żółtych kwiatów, zimnej wody, cukru, cytryny lub pomarańczy do smaku, a także kontener, w którym to wszystko się miesza.

Przystępujemy do procesu

 1. Najpierw trzeba zebrać dużą liczbę mlecze i dobrze je umyć.
 2. Następnie trzeba będzie wyciąć cienkie plasterki cytryny.
 3. Mix kolorów cytrusowe i napełnić przegotowanej ciepłej wody.
 4. Gotować mieszaninę ten powinien być w niskiej temperaturze przez pół godziny.
 5. Następnie przykryć patelnię pokrywką i przechowywać w chłodnym miejscu na dzień.
 6. Po 24 godzinach, szczep mieszaniny, a kwiaty muszą być przezwyciężone.
 7. Następnie musimy dodać cukier i gotować rosół przez kolejne dwie godziny na średnim ogniu.
 8. Następnie ugotowany syrop można wlać na sterylnych słoików i zwoju w górę.

Wlew medyczny daje bardzo smaczne i zdrowe, ale to nie może nie podobać, i że jest tak prosty przepis. Syrop z mniszka lekarskiego może mieć każdego mężczyznę. Trzeba tylko zebrać wymaganą liczbę kolorów i można rozpocząć gotowanie. Tym bardziej godne uwagi to recepta syrop z mniszka? Przydatne właściwości nie pozwalają na zachorować w zimnych porach roku.

Niezależnie od tego, jak się okazuje pyszne syrop kwiatów mniszka lekarskiego?

Przepis opisane powyżej pomogą ugotować smaczny i bardzo zdrowy napój. Będzie on odwołać się do dzieci, bo to zwykle robi dość słodkie. Aby przygotować smaczny napój w domu, nie trzeba wydawać dużo pieniędzy. Będzie to wystarczy kupić cukier, i wszystko co można znaleźć za darmo. Ten przepis (syrop mniszek) został wynaleziony w dawnych czasach, kiedy nie było nawet piec gazowy w zasięgu wzroku. Przetrwał do dziś w niezmienionej formie. Dywersyfikacji klasyczny przepis, można dodać dowolne owoce cytrusowe w syropie, to daje mu pikanterii i dają niezwykły smak.

Przydatne właściwości mniszka lekarskiego. przepis

Syrop z mniszka lekarskiego jest uważany za wartościowy ludowym, ponieważ kwiaty te mają cenne właściwości, które byłoby właściwe w leczeniu prawie wszystkich chorób. Pomagają niestrawność, uratowany z bezsennością, uspokajają układ nerwowy. Używanie magicznym zwiększa odporność odzyskiwanie poziom kwasowości w organizmie. Mniszek lekarski zawiera wiele witamin, pierwiastków chemicznych, które są niezbędne dla ludzkiego organizmu. On ratuje od chorób związanych zimno, więc weź mniszka lekarskiego syrop na kaszel. Przepis leczniczy wywar nie jest trudne, to jest łatwe do zapamiętania:

 • zbierać kwiaty;
 • płukania dobrze;
 • wlać zimnej wody;
 • zagotować i gotować przez 30 minut;
 • dają napary dziennie;
 • wrzenia o drugiej;
 • wlać do czystych słoików i umożliwiają pacjentowi podjąć.

Kiedy można zacząć zbierać te małe kwiaty?

Aby przygotować syrop z mniszka zbierać młode, ale dojrzałe kwiaty. Zaczynają kwitnąć późną wiosną – wczesnym latem. W tym czasie, roślina wchłania wszystkie przydatne elementy. Leki głównie w płatkach i korzenia mniszka lekarskiego. Jeśli połączyć to z innymi produktami, można pozbyć się problemów z kręgosłupem i bólu w kościach.

Co jeszcze zrobić syrop?

Syrop z mniszka lekarskiego, której przepis można znaleźć w naszym artykule, należy zastąpić tabletek. Zakład ten jest uważany za przyjazny dla środowiska produkt, więc jego właściwości mogą być stosowane bez szkody dla organizmu. Ten przepis (syrop mniszek lekarski) jest stosowany w medycynie ludowej na przeziębienia. Doskonale nadaje się narzędzie dla osób, które cierpią na bezsenność, obrzęki, a także tych, którzy potrzebują moczopędne. Syrop jest przeciwwirusowe, przeciwnowotworowe i środek przeciw wykrztuśny. Ten lek okazuje smaczne i pachnące. Gdy dana osoba czuje się źle lub silne załamanie, konieczne jest, aby zażyciem cudownego napoju.

Dlaczego inny by zbierać te kwiaty?

Mniszka powszechnie stosuje się do leczenia wątroby, nerki. Z tych kolorów wyprowadzane kamieni z woreczka żółciowego. Pomagają one również w miażdżycy, obniżają poziom cholesterolu w organizmie, marskość wątroby leczenia, łagodzenia melasy. Stosuje się syrop na zatrucie, silny kaszel, zapalenie błony śluzowej żołądka i choroby stawów. Dandelion zrobić sok niezrównany. Płyn, który jest zbierany z kwiatów, działa jako środek wzmacniający. Jest to przydatne dla szczęka przywiązuje twierdza zębów szkliwo i nie pozwala im się załamać. Ale najlepszy efekt jest jeszcze syrop, jak on ma specjalnej techniki gotowania, jest czyszczone i gotowane, tak giną wszystkie niebezpieczne bakterie. On jest dobrze nadają się dla dzieci, które jeszcze nie mogą przyjmować jakieś pigułki, i konieczne jest w leczeniu choroby. Uspokoić dziecko jak syrop, a gdy zacznie ząbkowanie. Jest niezbędnym narzędziem musi być zawsze pod ręką, tak aby go mieć, trzeba rozważyć tę kwestię bardziej na wiosnę i przygotować lekarstwo na zimę.

Mniszek może toczyć się z alkoholu i wódki. Pamiętaj, aby wysterylizować słoiki przed zamknięciem.

Syrop można mieszać z masłem i rozprzestrzeniać na chleb. Taki lek może promazyvat naleśniki i ciasta. Najważniejsze, aby zrobić syrop z duszą i do przestrzegania wszystkich proporcjach, które nie okazały gorzki lub bez smaku.

Ale należy pamiętać, że wszystkie choroby nie leczy, ale tylko przy użyciu nic mlecze. Aby uzyskać poradę zawsze odnoszą się do oficjalnej medycyny i praktykujących lekarzy. Bądź na palcach i nigdy nie chorują. I pamiętaj, że zdrowie – jest najcenniejszą rzeczą w życiu.