187 Shares 5181 views

Toyota Celsior: dane techniczne i opis

Toyota Celsior – luksusowa limuzyna z największych firm japońskich. Pojazd jest również znany pod godłem Lexus LS. Badged Toyota sedan był produkowany tylko na rynku krajowym Japonii kierownica z prawej strony.

Od 1989 roku samochód przeszedł trzech pokoleń restyling. Od 2006 roku model został całkowicie przeszedł pod skrzydła „Lexus” i wydany pod ich marką do dnia dzisiejszego. Rozważmy trzy generacji modelu Toyota Celsior, ich wygląd, sukces na rynku, a bardziej specyfikacji.

Pierwsza generacja

Pierwszy samochód pojawił się w 1989 roku. Sedan został odsłonięty na Detroit Motor Show i natychmiast „wysadzone” społeczności. Urządzenie jest połączone klasy luksusowych i niezwykle mocny i cichy silnik. To pozwoliło jej stać się legendą.

Był to pierwszy samochód generacja była rewolucyjna i tendencja ustalania wokół japońskiego przemysłu motoryzacyjnego. Sedan był wyposażony w silnik V8 o objętości 4 litrów i wyjścia 260 KM. Ta „bestia” miały ogromny i niezdarny sedan i zwinny samochód sportowy. Dodaje świeci napęd na tylne koła i automatyczną skrzynią biegów. W związku z tym właściciele Toyota Celsior mogą bezpiecznie spędzać czas zarówno za kierownicą, jak Scorcher tyle, ile chcesz.

Pojawienie się pierwszej generacji Celsior dopasować czas. Na początku lat 90-tych, japońskie firmy kochał proste i prosto do stylów nadwozia. Zaczepy wygląda powściągliwy: prostokątne światła i taką samą kratę wykonaną w jednym stylu. Pasza samochód wygląda nieco dłuższy niż przód, ale wygląda dokładnie tak samo. Prostokątne reflektory na całej szerokości korpusu pod pokrywą bagażnika i zderzaka nie wąskie rozpraszać od ogólnej konstrukcji. wykończenie wnętrza i wyposażenie pojazdu przeprowadzone na najwyższym poziomie urządzeń klasy biznesowej czasu.

Samochód był produkowany do 1992 roku, po którym Toyota dokonała restyling modelu, a w 1994 roku ujrzał światło drugiej generacji legendarnego sedan.

Druga generacja Toyota Celsior: dane techniczne i opis

Druga generacja jest bezpośrednio rozwijał idee i osiągnięcia poprzedniego. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że sedan pozostały praktycznie niezmienione. Nieco przerobiony przód, wydłużone podstawy i bardziej przestronna kabina włączoną samochód nadal mocno zajmują wiodącą pozycję w klasie pojazdów luksusowych.

Sedan jest wyposażony w dwa silniki: cztery-litra 265 KM i cztery-litra 280 KM. Obie wersje są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów i tylnym napędem.

trzecia generacja

Trzecia generacja była ostatnią w historii Toyoty Celsior. Pojazd przeszedł pod skrzydła Lexus i jest już dostępny. Sedan był produkowany od 2000 do 2006 roku.

Przede wszystkim zmienia silnik luka. Jego objętość zwiększyła się do 4,3 litra i mocy 280 koni mechanicznych z. Tak jak poprzednio, sedan wyposażone w automatyczną skrzynią biegów i tylne koła.

Wygląd stał się nie do poznania dla Toyota Celsior. Zdjęcia samochodów przednia daje wrażenie, że Mark II. Ale samochód karmić niemal niezmienione. Tylko optyka stała się nieco bardziej zaokrąglone.

Celsior był prawdziwym przodkiem wszystkich nowoczesnego luksusu. Firmy takie jak Mercedes i Audi do dziś używane japońskie rozwój, podobnie jak w latach 1990-2006 Toyota sedan stosowany tylko w najbardziej zaawansowanych technologii w tym czasie.