197 Shares 8871 views

Jak obliczyć bezpiecznych dni cyklu?

Pomimo faktu, że obecnie istnieje wiele różnych sposobów ochrony przed niezamierzonym ciąży, nie wszystkie kobiety uciekają się do ich pomocy. Niektóre uniknąć nabycia środków antykoncepcyjnych ze względów finansowych, inni nie mogą znaleźć sposobu, który byłby uczynił ich kilka, a ktoś nieregularne życie seksualne, więc stale połknąć tabletki lub umieścić spiralę niewłaściwe.

Prawie wszystkie kobiety nie słyszał o takim zjawisku jak bezpieczne dni cyklu, w której niemożliwe wyobrazić. Ale nie każdy wie, jak obliczyć te dni. Powiemy wam o najbardziej popularnych metod, które są używane dzisiaj

Ale zanim przejdziemy do wyjaśnienia sposobu obliczania bezpiecznych dni cyklu, konieczne jest, aby ostrzec, że skuteczność tych metod jest bardzo niska. Odwołanie się do tej metody ochrony może doradzić tylko te kobiety, które mają stabilną cyklu miesiączkowego. To znaczy, polecam tej metody antykoncepcji mogą być panie w wieku 25-35 lat, nie podatne na przeziębienia, nie ma stresu, nie zdarza się w częstych wyjazdów służbowych. W skrócie, odsetek kobiet, które można użyć metody koncentrują się na bezpiecznych dni cyklu miesiączkowego, jest bardzo mała. Doradzać może być wyjątkiem, że pary, które w zasadzie nie przeciw miała dziecko, ale jeszcze nie rozpoczął aktywną planowania.

Sejf dni cykl może być obliczana na podstawie metody Ogino-Clauss. Głównym punktem tej metody jest to, że owulacja u kobiet spada, co do zasady, w połowie cyklu. To znaczy, jeśli przerwa między okresami wynosi 28 dni, komórka jajowa dojrzewa 13-14 dni. Samo jajko pozostaje żywe przez dwa dni, ale plemniki mogą pozostać w stanie „pracy” przez około trzy dni. Dlatego, aby obliczyć bezpiecznych dni cyklu, w czasie, aby zostać zwolnione, gdy jajko dodaje cztery dni przed i po przewidywanym terminie. Oznacza to, że w idealnym cyklu, istnieje ryzyko zajścia w ciążę w okresie od IX do XVIII dzień. Pozostałe dni są uważane za bezpieczne.

Skuteczność tej metody jest to tylko 30%, ponieważ tylko niewielka liczba kobiet nigdy nie zdarza się w cyklu awarii. Przesunięcie czasu owulacji może powodować stres, przeziębienia i wiele innych z różnych powodów.

Istnieją inne sposoby, aby kontrolować cykl żeński. Sejf dzień może być obliczona na podstawie analizy upławy. Okres uwalniania białek stają się bardziej płynne, a po procesie owulacji – zbierają. Uważa się, że na koniec trzy dni po wyborze stał się bardziej gęsta, już w ciąży. Jednak nie każda kobieta jest zdolna do takiej oceny jakościowej na charakter ich wydzielin. Ponadto, niektóre choroby (na przykład, zapalenie pochwy), plamy wzór, co czyni ten sposób bezużyteczny.

Jednym z najbardziej dokładnych, ale również dość skomplikowanych sposobów kontroli cyklu żeński, jest pomiar tzw temperatury podstawowej. Aby zmierzyć parametr trzeba codziennie od pierwszego dnia cyklu, a czas pomiaru powinien wynosić co najmniej 5 minut. Należy umieścić termometr rano, zanim kobieta wstała z łóżka, ważne jest dla kobiety, aby rozpocząć pomiar spali co najmniej sześć godzin. kontakty seksualne, które miały miejsce dzień wcześniej lub rano, znoszący zawartość informacyjną pomiarów. Także zmniejsza skuteczność metody używania alkoholu i niektórych leków.

Aby dowiedzieć się, kiedy bezpieczne dni idą, konieczne jest zbudowanie wykres temperatury. Przed owulacji temperatura jest zwykle utrzymywana w granicach 36,4-36,5 stopni. Niebezpiecznymi czasie wskaźniki znacznie zmniejszone, i staje się wyższy (około 37 °) w drugiej połowy cyklu. Aby móc zrobić więcej lub mniej wiarygodne wnioski powinny być dokładnie zmierzyć temperaturę przez co najmniej trzy cykle.

Niebezpieczne jest dzień owulacji (temperatura gwałtownie spadła) i kolejne dwa lub trzy dni później. Na wszystkich innych dni prawdopodobieństwo ciąży jest niewielkie.

350 shares 3547 views
474 shares 4063 views
294 shares 2952 views