704 Shares 6263 views

Drewno Dzida co to jest? Opis, cechy uprawy i hodowli

Więcej niż 50 gatunków drzew i krzewów sortuje Loch, w Rosji rośnie tylko jeden – angustifolia. Jego kształt ogród znany również jako Dzida drzewa Buchary. Rośliny ozdobne z liści smaczne i soczyste owoce są termofilowa i nie mogą być uprawiane wszędzie.

Oleaster: opis

Roślina jest krzew lub małe drzewo niskie (3-7 m), czasami z kolcami. Dla młodych pędów jest charakterystyczny kolor srebrno-szary, dla dorosłych – szary. . Pozostawia wdzięku ogonki podłużne, lancetowate, schować długości 5-8 cm ma dekoracyjny wygląd: górna część – szaro-zielony, dolny – srebrno-biały. Wiosna drzewa pokryte wiele małych kwiatów pachowych, które wydzielają przyjemny i bogaty aromat. Piękne liści, kształt korony i owoców – to jest jedna rzecz, dla której są uprawiane w ogrodach drzewa. Jida jagody tworzą w sierpniu-październiku. W formie one niejasno przypominają rokitnika, ale bardziej wyciągnięta i barwione w bogatym kolorze brązowym. Szczególnie popularny owoc na wschodzie jako przyprawa do różnych potraw. Obejmują one więcej niż 40% cukru, takie jak glukoza, sacharoza i fruktoza. Ponadto, istnieje mineralne, kwasy organiczne, fosfor i tym podobne. D.

rośnie lokalizacja

Wszystkie drzewa i krzewy z Loch rodzaju są rośliny ciepłolubne. Obszar ich siedlisk jest na tyle szeroki: Europa Wschodnia, Azja, Iran. W Rosji, można je znaleźć na Kaukazie i na terytorium Ałtaju. Dzida drzewo najbardziej komfortowe uczucie w klimacie pustyni, w pobliżu brzegów rzek i jezior. Naturalnym siedliskiem tworzy zarośla. Dla gleby roślina jest całkowicie bezpretensjonalny, odporne na suszę i gorące wiatry. Prowadzi gleby soli, piasek obficie napełniania zaczyna się tworzyć bardziej uboczne korzeni.

Drewno jest idealny do uprawy w kulturze. Odporny na działanie zanieczyszczonego powietrza, kurzu, sadzy, to przetrwa nie tylko w ogrodach, ale także w parkach miejskich. Można utworzyć z niego zabezpieczenia, ponieważ można je łatwo przycinać, wcześnie zaczyna przynosić owoce i kwiat (3-5-tego roku sadzenia). Opracowany silny system korzeniowy pozwala na zastosowanie drewna jako Dzida WaterShield roślin pochvoukreplyayuschego.

Wybór lokalizacji i sadzenia

Ogrody są najczęstszą Buchara Dzida. Drzewo jest bezpretensjonalny, odporna na suszę i swiatlolubny to doskonała roślina miód. Wybierz kraj słoneczny dla niego. Undemanding do rośliny w glebie ma zdolność wiązania azotu atmosferycznego jak rośliny strączkowe. Na korzeniach mają specjalne bakterie guzkiem. W związku z tym rozwija się dobrze nawet w najbiedniejszych gleb w niekorzystnych ekologicznie obszarów. Jednak dla dekoracyjną rodzaju, bujnego kwitnienia i owocowania dobrej najlepszej „leczyć” drzewa. Jida reaguje dobrze osuszonych glebach o dużej zawartości wapna, kwaśne gleby wapienne się rok przed planowanym lądowaniem.

sadzonka przetrwanie zależy w dużej mierze od jakości materiału rozmnożeniowego. Należy pamiętać przy zakupie roślinnych, które, gdy wysokie powinno być 30-50 cm średnicy 5-8 mm beczki, z mocnymi, nie suchych korzeni. dołki przygotowany głębokość około 50-60 cm, a szerokość jest dwukrotnie. Na dole wylano drenażowe (kamyki, kamienia, betonu bloku, i tak dalej. D.), a następnie wylewa się przygotowaną żyznej gleby. Sadzenia drzewo głównego okrągłym muszą zakopać 3-5 cm. W celu ochrony korzeni przed przegrzaniem nadmiernego wzrostu chwastów na szybkie odparowanie wilgoci w pobliżu lufy koła ściółkowania z wiórów drzewnych, trocin itp. D.

Drewno Dzida jak uprawiać w ogrodzie?

Sadzenie drzewa – to dopiero początek. Ponadto, wymagana jest uwagi i opieki – prosty, ale stały.

rok później dla młodych roślin należy przeprowadzić pierwsze wczesne karmienie sprężyny. W tym celu, mieszanina składników odżywczych jesionu (100-150 g), kompost (8-10 kg) i superfosfat (30 g). W połowie lata, gdy roślina już tworzy owoce, trzeba posypać jego infuzji dziewanny.

rozluźnianie gruntu odbywa się płytkie, aby nie uszkodzić powierzchni w pobliżu systemu korzeniowego. Pomimo faktu, że Dzida, drzewo zdjęcia, które zostały przedstawione w artykule, raczej spokojnie toleruje suszę, to nadal wymaga obfitego podlewania, jeśli jest długotrwałe upały. Szybkość przepływu wody 30-40 litrów na 1 tys. m.

Przyciąć do dziesięciu lat wystarczy sanitarny, a następnie do anti-aging. Po pierwsze, wzrost drzewa pod osłoną zimowym powinny być, w następnym – tylko lekko posypać trocin lub sosnowe igły stem do wysokości 10 cm.