197 Shares 6306 views

dusznica bolesna

dusznicy bolesnej (angina) o nazwie nic innego jak zaburzenia układu krążenia, która charakteryzuje się tym, że krew do mięśni serca zaczyna surge mniej. Z biegiem czasu, to jest powód, że istnieją duże problemy z tym organem. W większości przypadków, dusznica bolesna występuje w miażdżycy tętnic. Jej objawy nasilają się w tych chwilach, gdy człowiek stawia swoje ciało w jakiejkolwiek aktywności fizycznej. W niektórych przypadkach może się rozpocząć nawet dyskomfort podczas normalnego chodzenia.

dusznica bolesna może nastąpić bez wysiłku fizycznego. Dzieje się tak w przypadku, gdy choroba jest związane z przewagą tonu nerwu błędnego.
Czynniki, które wpływają na rozwój tej choroby należą:

– zmiany w tętnicach wieńcowych;
– przepuklina przełyku overstiya przepony;
– tytoń do palenia;
– psychiczne i stres;
– hipotermia.

W niektórych przypadkach powinno być traktowane nie tylko dusznicy bolesnej, ale również choroby, które go spowodowało. Do leczenia należy podchodzić poważnie.

Dusznica bolesna: Objawy

Głównym objawem można nazwać silny ból w górnej części serca. Ten ból może łatwo rozprzestrzeniać się na inne części ciała. Na przykład, ramię, międzyłopatkowej przestrzeni, i tak dalej. Jak wspomniano powyżej, ataki niemal zawsze pogarsza stres i przechłodzenia. Atak może być również wywołane przez przejadanie się.

Najgorsze, gdy angina zaczyna dręczyć noc. W tym przypadku, ataki mogą towarzyszyć napady strachu i zawroty głowy. Takie ataki mogą być zatrzymany za pomocą nitroglicerynę. Lek ten pomaga również spać.

Dusznica bolesna często wpływa na zachowanie ludzi. Wielu pacjentów po prostu zamrozić w miejscu. wtedy człowiek staje się koncentruje, blady, może działać jako zimnego potu. Wśród objawów, występują częste oddawanie moczu. Warto również zauważyć, że u pacjentów z podwyższonym ciśnieniem krwi, tętno zwalnia, możliwe jest tachykardia. dusznica bolesna może spowodować śmierć człowieka. Również możliwość poważnych powikłań.

Warto zauważyć, że angina jest prawie zawsze przewlekły. Napady mogą dręczyć przez kilka miesięcy pogarsza się, a następnie ponownie.

Dusznica bolesna: leczenie

Aby rozpocząć, należy zauważyć, że w czasie ataku, nie można wykonywać żadnych ruchów. Obciążenia nie są dozwolone. Wskazane jest, aby wziąć relaksującą postawy i spróbuj się odprężyć. Ręce i nogi powinny być trzymane ciepłe. Natychmiast trzeba przyjąć rozszerzający naczynia krwionośne. Jako przykład Validolum lub nitrogliceryny. Ostry ból może być złagodzone za pomocą kartki.

Morfina, omnopon, Promedolum – są to substancje, które należy stosować w przypadku, gdy środek rozszerzający naczynia nie działać lub jego efekt będzie słaby. Kiedy uporczywe ataki pomóc leki przeciwzakrzepowe działania pośredniego. Weź je tylko pod opieką lekarza. Nie amator nie powinno być, ponieważ leki te są silnymi. Należy również pamiętać, że mają wiele skutków ubocznych.
Metody lecznicze w tym przypadku są bardzo ważne i skuteczne. Należą do nich:

– spacer na świeżym powietrzu;
– specjalne ćwiczenia i dieta;
– fizjoterapia i tak dalej.

Pacjent powinien unikać alkoholu, palenie papierosów i innych złych nawyków, które mogą pogorszyć ogólną kondycję organizmu. Nie powinno się przejeść i jeść tłustych potraw.

Zapobieganie dusznicy bolesnej jest ważne. Ataki można uniknąć, aby chronić swoje zdrowie. Zaleca się również, aby ciągle iść do recepcji u lekarza.