765 Shares 8381 views

Zwierzęta przygotowują się do zimy (zdjęcia)

Zima – to trudny okres dla wielu członków królestwa zwierząt na naszej planecie. Punktem wyjścia dla nich jest spadek. Zwierzęta przygotowują się do zimy jest wraz z nadejściem tej porze roku. Każdy gatunek zoologiczny przygotowuje się na swój własny sposób: niektóre zwierzęta iść do „zima” futro, inni zarządzać zapasami „żywność”, a jeszcze inni, wpisując w lecie na tyle tłuszczu, zapomniany sen zimowy. Ale jakiego rodzaju zwierząt spotkać zimę w pełnej gotowości bojowej „”? Jak oni to robią? W tym artykule znajdziesz kilka przykładów tego, co zwierzęta przygotowują się do zimy, a jak oni to robią.

Jak przygotować się do chomików zimowych?

Zima w północnych klimatów – jest to prawdopodobnie najbardziej stresujący czas i wyzwanie w życiu małych gryzoni. Aby uniknąć głodu i zimna śmierć wielu małych zwierząt obsady wielkie zapasy paszy. Na przykład, wspólnym chomika, mieszkania w stepy Syberii Zachodniej i Europie, zima jest przygotowany w następujący sposób: (!) Dla gryzoni jesienią zyskuje kilka kilogramów wyselekcjonowanych zbóż i warzywa korzeniowe. Czyni to trudne i appeasably: Hamster przekazuje cały dzień plony ze swoich pól w „pojemniki”, ciągnąc ziarna w torebkach policzkowych.

Jak Vole spotkać zimą?

Interesujące jest to, aby spotkać się z zimą i wiele norniki. Te słodkie mysz od wiosny zacząć zbierać trawę, stawiając go w małej garstki tych lub innych schronów (na przykład pod kamieniami). polnik latem przynieść kwiaty dzikiej róży, liście, szyszki i igły. Aktywność tych istot kończy się jesienią, kiedy pierwszy śnieg pokrywający górskie łąki. Naukowcy szacują sezonowej podaży tych zwierząt: przechowuje polnik rodzin od 5 do 10 kg żywności!

Te podkłady!

Jako zwierzęta przygotowują się do zimy jeszcze? Niektóre zwierzęta nieostrożny całkowicie uzasadnia swoją nazwę, Leżąc na zimę w stanie hibernacji. Matka Natura jest umieszczony w taki sposób, że te leniwce nie robią obciążenia się z troski o chleb powszedni. Naprawdę, dlaczego? Po tym wszystkim, można też po prostu iść spać! Kim oni są – to trochę leniwa istota? Tak to jest Sony! Małe gryzonie jak wiewiórki. Żyją głównie w europejskich lasach, dla których zostały one nazywane las pilchowatych.

Przed nadejściem mrozów podkładów drewnianych zaczynają przybierać na wadze znacznie. Oni dokarmiać aż nie będzie ważyć kilka razy więcej niż zwykle, a wygląda jak mała torba futra. Te stworzenia spać w gniazdach kulistych, skręcone je specjalnie na zimę. Choć pod pewnymi względami są one aktywne! Zoologów są dotykane na widok śpiącego koszatka leśna: gryzoń zapada się wciśnięty do brzucha i małych łapkach bardzo gęstej nosa kulowym. W tym przypadku, puszystego ogona półkole obejmuje prawie cały korpus zwierzęcia.

Dzikie zwierzęta przygotowują się do zimy. brunatny

Blisko pilchowatych las w lewo i niezdarny. W szczególności, właściciel rosyjskiej tajdze – niedźwiedź brunatny. Niedźwiedzie – a drapieżne zwierzęta, które nie odpowiadają sobie, nie spiżarnie, wolą zostawić na zimę w stanie hibernacji. Jeśli język metafory, niezdarny gigantów – yourself „przechowywanie”, ponieważ całe lato i całą upadku oni jedzą duże zapasy tłuszczu w organizmie. Ponadto tłuszcz – wielki „grzejnik” w sezonie zimowym!

Zajadając niezdarny początek, kiedy w lesie nadąża z jagód. Chociaż zwierzęta przygotowują się do zimy za pomocą różnych środków, niedźwiedzie żerują na korzeniach pilnie, jagód, orzechów, i tak dalej. D. ulubiona uczta jest miód niedźwiedź brunatny. Przez wzgląd na jej słodki smak i intrygujący bestii gotowy znosić godzin wściekłych ukąszeniami dzikich pszczół. Ale tylko pokarmy roślinne opatrzone „Menu”, oczywiście, nie jest ograniczona. Nie zapominaj, że ta bestia – prawdziwy drapieżnik, więc wraz z jagód i orzechów, te zwierzęta jedzą młode sarny, zające, lisy, wilki i ryby. Miś nic nie kosztuje, aby zepsuć się łosia dorosłych!

Ale wybierania podskórnej tkanki tłuszczowej – jest to tylko połowa sukcesu. Przed początkiem zimnej pogody długotrwałe palcami powinien mieć czas, aby znaleźć ustronne miejsce dla przyszłego legowiska. Niedźwiedzie z godną pozazdroszczenia dokładnością zrobić. Gdy lokalizacja zostanie znaleziony, zwierzę zaczyna „budować”: on kopie dziurę w ziemi, izolowanie go z gałęzi, mchu, igliwia i innych materiałów pod ręką. Jeśli w niektórych miejscach las poszukiwań nie udało, niedźwiedź może pożądać cudzego legowiska dla schronienia. Niektóre z nich nawet ścigany z obecnego gościa i leżeć tam samemu. Oto ona – Preparaty niedźwiedź na zimę!

Cicho w lesie śpi wydry, jeże i borsuki

Mówiąc o tym, jak zwierzęta przygotowują się do zimy (obrazek c niektórzy przedstawiciele fauny światowej zostały przedstawione w artykule), nie możemy mówić o borsuki, bobry, oraz, oczywiście, jeże. Na przykład, bobry od lata zebrać wiele oddziałów, biorąc je do wody do swoich chat. Tam stos „budulca” w grupach.

Borsuki postanowili pójść za przykładem niezdarny: oni także przechowywać tłuszcz na zimę. Ponadto łatwiej jest (niedźwiedzie), aby zbudować schronienie na zimę, a należy zauważyć, są one dość umiejętnie radzić sobie z zadaniem. Zoologów powiedzieć, że niektóre z tych zwierząt może być przygotowana do zimy tylko na jeden dzień! Interesujące jest to, że czasem dręczyć „zaprasza” W jego ukrywanie-szopa sąsiada. Zarówno zwierzę może żyć razem w norze, zabicia zimowe wieczory razem.

Jerzy – mięsożerne, woli spędzić zimę w stanie hibernacji. W tym celu, wyglądają na Ustronnym otwory rozmieszczone 1,5 m od powierzchni. Jerzy jak niedźwiedzie spać przez całą zimę. Przed opuszczeniem te owadożernych twardą paszę w sen zimowy, gromadząc wszystkie te same tkanki tłuszczowej, co pozwala im spać przez cały sezon bez kłopotów. Jeśli jeż przechodzi w stan hibernacji chudy, szansa na przetrwanie zimy nie ma. Pomimo nazwy swojej partii (owadożerne), istoty te nie jedzą tylko owady, ale także żaby, ślimaki, jaszczurki, myszy, ptaki jaj.

Jakie inne zwierzęta przygotowują się do zimy?

Zdjęcia prezentowane w niniejszym artykule nie są wybierane losowo: oni przedstawiają najbardziej prominentnych przedstawicieli królestwa zwierząt, którzy przygotowują się do zimy. Robią to nie tylko dużych zwierząt, ale również bardzo małe stworzeń – owadów. Mrówki, na przykład, przed wystąpieniem silnych mrozów zacząć odbudowywać duże mrowisk. Pszczoły użyć wosku ściśle dopasowując rowki, zostawiając tylko mały otwór-otwór.

Pytanie, jak zwierzęta przygotowują się do zimy, nie jest w pełni ujawnione, jeśli nie wspominając ptaki naszych mniejszych braci. Wiele ptaki migrują na zimę w cieplejszym klimacie, wracając do „ojczyzny”, aż do wiosny (bociany, żurawie, gawrony). Nazywane są wędrowny. Ale nie wszystkie ptaki tak odbierane. Istnieje osiadłe ptaki, t. E. Ci, którzy pozostają na zimę w ich rodzimych ziem. To korzystnie miejskich ptaki (wróble, gołębie, Trt).

Zające, wilki i lisy

Na jesieni, niektórzy mieszkańcy lasów zmieniają sierść „lato” na „zimowe”, tj. E. przelewając starej wełny rzucić światło, pozyskiwanie nowych i ciepłe. U niektórych zwierząt i zmienia kolor powłok, na przykład u królików. Ich szary płaszcz zmienia kolor na biały, co pozwala im pozostać praktycznie niezauważony w tle śniegu. Brak zapasy zimowe, zwierzęta te nie. W stan hibernacji, ale także nie wchodzą. W zimie, króliki jedzą głównie korę młodych drzew.

Wilki i lisy, a także króliki, nie idź do snu zimowego, a także aktywnie grasuje w chłodnej porze roku w lesie w poszukiwaniu pożywienia, na przykład, te same ptaki. Zwierzęta te również dzieje linienia, ale umaszczenie nie zmienia.

Więc w tym artykule na niektóre przykłady rozmawialiśmy o tym, jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Jako przykład wzięliśmy najwybitniejszych i najbardziej znanych przedstawicieli fauny świata.