417 Shares 8817 views

Ustawianie kamerę tylną, aby jazda jest bardziej komfortowa

Prowadzenie samochodu musi być wygodne i niezawodne. Tylko w takich warunkach jest gwarancją pewności na drogach. Wszyscy kierowcy wiedzą sytuacji, gdy po zmierzchu lub w ciemności, oddając mu odszkodowania (być może nie tylko jego) samochodu. Ustawianie kamerę tylną, aby uniknąć takich sytuacji lub zmniejszyć je do minimum. Teraz, gdy nie ma potrzeby, aby zakręcić manewry, próbując zobaczyć okolice – wszystkie wyświetlane na ekranie.

Oprócz wspomagania parkowania, kamera pozwoli monitorować sytuację za pojazdem, co jest szczególnie ważne przy dużym ruchu w wielkim mieście. Pełna własność sytuacji pomoże w czasie, aby odpowiednio zareagować.

Kamery te mogą być różnych rozmiarów i wzorów. Przy wyborze modelu, zdecydować, gdzie chcesz go zainstalować – wewnątrz maszyny na tylnej szybie, na zderzaku lub na panelu, gdzie płyta numer jest załączony na pniu. Ustawianie kamery wstecznej może być w każdym z tych miejsc. Gdzie go umieścić dokładnie – to kwestia gustu i osobistych preferencji.

Należy pamiętać, że instalacja kamery wsteczne może nieść pewne ryzyko na zewnątrz pojazdu, jeśli nie jest dobrze do ukrycia, to po prostu może oderwać. Jedynym miejscem, gdzie może być umieszczony dyskretnie – panel zamontować tablicę rejestracyjną. Poprzez ustawienie aparatu w innych miejscach, jak najlepiej, aby to dyskretny. W tym przypadku zalecamy użycie miniaturowych modeli, które jednak zdać bardzo wyraźny obraz i wystarczające kąt widzenia. Przy wyborze kamery UWAGA również wrażliwość i głębię koloru (chociaż ten ostatni można nazwać przesadą: to nie jest ważne, co dokładnie kolor bar, który zagraża tylny zderzak, najważniejsze, że było to wyraźnie widoczne).

Wewnątrz samochodu lusterko aparat nie jest na wszystkich zawiłości. Może on być przymocowany za pomocą uchwytu na tylnym oknie lub w panelu, odsłaniając optymalnego kąta widzenia.

Konstrukcja tego urządzenia jest prosta: rzeczywista kamera wideo i monitor. Przekazywanie informacji na ekranie mogą być wykonywane przez drut lub drogą radiową. Każda z metod ma swoje zalety i wady. Jeśli przez organizację przelew musi je rozciągnąć pod skórą, że nie każdy chce lub może zrobić. W tym przypadku instalacja kamery wsteczne z ich rąk – wystarczy kłopotliwe. Jest to o wiele łatwiejsze do zainstalowania urządzenia, jeśli są stosowane transmisję. Konieczne jest jedynie, aby zamontować kamerę i monitor, a następnie włącz ich zasilanie. Wszystko jest gotowe do pracy. Ale nie może być podszewka: big city – ciało stałe strefa zakłóceń, więc upewnić się, że w takich okolicznościach, jasność i ciągłość sygnału może być tylko raczej kosztowny model.

Z powyższego można wyciągnąć następujące wnioski: Instalacja kamery wstecznej na samochodzie – to nie jest obowiązkowe, ale znacznie poprawia bezpieczeństwo i zwiększa prawdopodobieństwo utrzymania samochodu w jednym kawałku. A komfort jazdy odgrywa ważną rolę. Jest to o wiele łatwiejsze do wykonania trudne manewry podczas parkowania, patrząc w dół na pobliskim ekranie niż stale wirować lub siedzącej półobrót, próbując śledzić wszystko na raz. Ponadto, niektóre modele czujniki podczerwieni, dzięki czemu jazda w ciemności szczególnie wygodne. Jest to ważne dla wszystkich, ale szczególnie zadowoli kierowców z małym doświadczeniem – jest to zwykle najtrudniejsza część nauki jazdy, wraz z parkingiem.