168 Shares 9973 views

Czajniczek z tłokiem: jak go używać prawidłowo

W celu uzyskania smaczny i pachnący herbatą, trzeba mieć nie tylko dobry napar, ale także zdolności, w których ten wspaniały napój jest przygotowany. Wielu producentów oferuje swoim klientom nowy rodzaj opakowania – szkło czajniczek z tłokiem. Zazwyczaj taki produkt jest cylinder szkła żaroodpornego o chromu lub ramki z tworzywa sztucznego. Metaliczny korpus szklany wprowadza się tłok (lub alternatywnie) tłok, który obniża się w spawania nasycony kolor i smak.

Co jest francuski-press

Wspomniany czajniczek z tłokiem jest nazywany również „francuskim wciśnij” ( „French naciśnij”). Tłok, który znajduje się wewnątrz niego, służy do zgrzewania tarciowego lub kawy podstawy, nie pozwalając kofeinkam i przewidzianych fusów w filiżance.

Typowo, objętość reaktora wynosi od 0,35 do 1 litra cieczy. Ale jego pojemność zmienia się tylko od wysokości żarówki, a nie ze względu na jego średnicy – jest w tym typie statku jest zawsze taka sama.

Jeśli masz do wyboru między tworzywa sztucznego lub stali na podstawie francuskiej prasy, ten ostatni jest lepszy. Jest o wiele bardziej odporne na zużycie i niezawodność. To samo można powiedzieć o materiale tłoka. Stal nierdzewna jest mniej niż plastik, pochłaniają zapachy, i będzie trwać znacznie dłużej.

Dlaczego warto korzystać z prasy francuskiej

W krajach europejskich, czajniczek z tłokiem wszedł do użytku w 19 wieku. I nie jest używany bardziej jako pojemnik do napojów kawowych. I mamy francuski-press stał się znany i popularny jak czajnik.

Znawcy szczególnie uwielbiają zaparzyć w ramę Flower herbat, ponieważ w przezroczystego szkła wyglądają wielkie rosebuds upuszczania i płatków jaśminu. Ten wspaniały czajniczek uzyskane i napoje zimowe, takie jak herbata z laski cynamonu, kardamon, goździki i anyż.

Co dobre czajniki z tłokiem

Aby zrozumieć, jak dobry czajniczek z tłokiem, pokaże swoje zalety:

 • Nowoczesna konstrukcja i niska cena;
 • Ten kocioł jest łatwy do czyszczenia i mycia;
 • w trakcie używania, nie wydaje nieprzyjemny smak i zapach;
 • Francuski-press nie może być tworzenie się kamienia na ścianach;
 • Jest to wygodne i stabilny stojak metalowy pozwala chronić wszelkie blat z gorącego dnie czajnika;
 • Że ma wysoką odporność na zmiany temperatury
 • Inną zaletą czajniczek szkła z tłokiem jest, że można go myć w zmywarce do naczyń (ale muszą być usunięte natychmiast po umyciu na szkło i metalowe części nie mają miejsca pyłu z kondensacji).

Jak widać, zakupy nowość opisane, masz zdolności, ma masę doskonałej jakości, które pomogą Ci zaskoczyć domowników i gości magiczne tonik napoju.

Czajniczek z tłokiem: Instrukcja obsługi

Czajniki – French-press – są doskonałym wyborem dla praktycznego i nowoczesnego człowieka. Pasowały do wnętrza wszelkich, nawet bardzo modnej kuchni i nadaje się do parzenia herbaty, zarówno średniej i małej wielkości z blachy lub granulowanego napoju. Pojemniki te są również wykorzystywane do kawy z ziaren grubych.

Z tego samego, do codziennej herbata była szczególnie smaczne, polecam przestrzegać kilku zasad jej parzenia.

 1. Zanim będzie konieczne w celu przepłukania kolby gorącej wodzie, stając się równomiernie ciepła.
 2. Umieścić go w kawy lub herbaty liści z wodą i wlać żądaną temperaturę.
 3. Nawiasem mówiąc, w tym samym czasie opuścić tłok w pozycji podniesionej. A później, po 3-5 minutach, gdy napój będzie wystarczająco silny, a liście herbaty wzrosnąć, może zostać pominięty.
 4. Dają podstawę do picia na kilka minut do zdobycia bardzo bogaty smak.
 5. A teraz zrobić kilka ruchów tłoka w górę iw dół – to sprawia, że herbata jest szczególnie silny.
 6. Wszystko! Twój aromatyzowany napój jest gotowy do odlewania pod kubki.

Czajniczek z tłokiem: wskazówki dotyczące konserwacji

Chociaż korpus czajnika ze szkła żaroodpornego, jest jeszcze materiał nietrwały, zatem rozszerzenie jego żywotność, zawsze w czasie umyć starannie suszy się i nie podlega silnym zmian temperatury. Francuski-press nie jest przeznaczony do stosowania w kuchence mikrofalowej.

Szczególną uwagę zwraca się na głównych części czajnika – tłok. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące sposobu zbierania czajniczek z tłokiem i jak wziąć go od siebie, nie trzeba, ponieważ odbywa się to łatwo. Wspomniany element powinien zostać usunięty z naczynia i dobrze płukano bieżącą wodą. Najważniejsze, że nie pozostaje spawanie, zwłaszcza w nocy – bo nazwany element może być utleniony, a to będzie trudne do mycia.

W celu usunięcia białej powłoki, która jest widoczna z minerałów, które są obecne w wodzie, wyciera się gąbką z zavarnik soku cytrynowego lub roztworu octu. Po czym dokładnie wypłukano i wysuszono.