225 Shares 3790 views

Wiertarka z wiertłem własnymi rękami: rysunki, instrukcje

Dokonując stolarka i prace hydrauliczne jest zwykle używany odpowiedniego narzędzia, opracowane pod konkretne zadania. Istnieją jednak sytuacje, kiedy to znacznie wygodniejsze i łatwiejsze w użyciu specjalnych narzędzi. Pozwalają one na optymalizację procesu i zaoszczędzić czas w ten sam rodzaj pracy. W związku z tym pytanie, jak stworzyć maszynę wiercenia wiercenia, bardzo często występują u współczesnych mistrzów.

Konieczność czy luksus

Przede wszystkim, należy stwierdzić, że użycie takiego urządzenia jest bardzo wygodna do produkcji małych otworów w płaszczyźnie poziomej. Jest prawie całkowicie eliminuje wiertarki ze spektaklu, który niekoniecznie występuje podczas pracy ręcznej. Nawet mała wiertarka z wierceń znacznie zwiększa dokładność wycinania otworów, zmniejszając minimalny błąd. Jako taki sprzęt znacznie oszczędza czas i wysiłek, jeśli chcesz korzystać z częstego lub monotonna praca.

Prawie wszystkie firmy, które prowadzą ślusarskie, wyposażone w takie zespoły. Fakt, że badania w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, wykazała wzrost wydajności i poprawę jakości ich wykorzystania. Niektóre z nich nawet stać Wiertarka z podeszwą magnetycznych, aby zoptymalizować produkcję na dużych płaszczyznach, bez użycia drogiego sprzętu.

Dlaczego wiercić?

Obecnie istnieje wiele wzorów do stworzenia takiego sprzętu w domu. Większość ekspertów zaleca jednak, aby wiertarki z wiertłem. Wynika to z faktu, że narzędzie jest w pełni zawiera wszystkie niezbędne elementy i zespoły, a oni nie muszą być zakupione oddzielnie. W tym samym utrwalenia na projekt odbywa się tak, że można łatwo wyjąć wiertło do samodzielnej pracy. W rezultacie, nie tracimy narzędzie, które może być używane niezależnie.

materiały

W celu stworzenia wiertarki wiertarek ze swoimi rękami, należy zakupić samego instrumentu. Jego wybrany zgodnie z parametrami, które powinny być gotowe do urządzenia. W tym przypadku, eksperci radzą, aby zwracać uwagę na produkty, które mają swoją własną małą szczelinę. W przeciwnym razie, możliwości wykorzystania go dla danej pracy. Również może wymagać:

  • Przewodnik. Ponieważ są one systemów stosowanych w produkcji mebli lub taśmy metalowej stosowane.
  • Rama. W większości przypadków, jest wykonana z metalowej płyty lub drewnianej skrzynki, która jest przymocowana do magnesu do masy lub statecznik.
  • Złącznych. Kiedy robi wiertarki z wiertłem z rękami, a następnie natychmiast podnieść tuleję lub plik, odpowiedni do ustalenia konkretnego narzędzia.
  • struktury drewna lub metalu – w zależności od materiału, z którego mają być przetworzone.
  • Wiosna potrzebne do wdrożenia odwrotnie.
  • Jeśli utworzysz wiertarki z podeszwą magnetycznych, to muszą sobie magnesy.

narzędzie

W tym przypadku wybór zastosowanego narzędzia w zależności od materiału, w celu utworzenia ramy. Jednak, gdy warto zauważyć, że elementy narożne do pomiaru związku pod kątem 90 stopni byłoby konieczne w każdym przypadku. Nawet prasa mini-wiertarka przy jego produkcji wymaga zgodności z dużą dokładnością, jak to później wpływ na jakość produkowanych otwory.

rysunek

Przede wszystkim jest to konieczne do określenia struktury końcowego produktu i jego wytwarzanym materiale. Jednak nie jest to konieczne, aby wymyślić bardzo wyrafinowanych rozwiązań technicznych lub drogich komponentów. Typowy rysunek wiertarki wiertarki jest dość prosta. Polega ona na tworzenie stabilnej ramie, która jest zamocowana na pionowym stojaku z ruchomym wózku. Mając to na uwadze, szczególną uwagę należy zwrócić na realizację ruchu wiertła w płaszczyźnie pionowej, chociaż użycie gotowego przewodnika znacznie upraszcza proces. Jeżeli stosowanie ramy mikroskopu stać powiększalnika lub prasy, rysunek będzie oparta na ich podstawie, a cały proces produkcji jest znacznie uproszczony.

Stojak i statyw

Nawet prasa mini-wiertarka potrzebuje trwałej podstawy. Ma on nie tylko do utrzymania całej struktury, ale mogą być wyposażone w różne elementy do mocowania narzędzi lub innych urządzeń. Myślenie wiertarki urządzenia powinny słuchać rad ekspertów. Wielu mistrzów polecić tworzyć te urządzenia są wykonane z drewna. W związku z tym, na ramie za pomocą drewnianej ramie w postaci niewielkiego pudełka. Ma siedzenia dla sprzęgieł montażowych lub innych wzorów. W przypadku gdy produkt stosowany jest na dużej powierzchni, przy czym rama podstawowa jest wykonana z litego płytce z otworu. Więc to jest możliwe do wdrożenia zasady przewiercania.

Prawie dowolne urządzenie obejmuje instalację statywu bezpośredniego pionowej pod kątem 90 stopni w stosunku do ramy maszyny. Dlatego w pracy bardzo ważne jest, aby używać dokładnego narzędzia pomiarowego. Trzeba także zrobić solidne mocowanie do statywu z wykorzystaniem dodatkowych elementów złącznych w postaci narożników.

Jeśli prace obejmować wiercenia otworów pod pewnym kątem, można przejść dokonać pewnych dostosowań, które zostaną dołączone do ramy. Najczęściej w takich przypadkach korzystać z Vise gotowe Ball z regulacją kąta nachylenia.

Stworzenie mechanizmu ruchu

Kiedy wykonane z domowej roboty wiertarki wiertarka, to ten krok należy zwrócić szczególną uwagę. Fakt, że pionowy skok powinien być miękki, bez zniekształceń lub napina grać. Mając to na uwadze, profesjonalne mistrzami zaleca się stosowanie gotowych szyn, które mogą być podejmowane z innymi urządzeniami. Można również korzystać z systemu, wykonany na polach nominacja w meble. Są one dość wiarygodne i mogą wytrzymać duże obciążenia.

prowadnice montażowe produkowane bezpośrednio na statywie lub specjalnymi paskami dołączonymi do niego. W niniejszym dokumencie, to ważne jest stosowanie urządzenia pomiarowego, ponieważ te elementy muszą być umieszczone w kącie 90 ° w stosunku do podstawy i równolegle do siebie. Nie pozwalają nawet niewielkie zakłócenia lub uprzedzeń.

Druga część prowadnicy jest zamocowana na specjalnym wózku, gdzie zostanie zainstalowany sama wiertarka. Wykonana jest z drewna i dostosowane do rozmiaru oryginalnego dokumentu. Również dołączone do wózka małą gałkę, za pomocą którego operator będzie kontrolować proces przemieszczania.

Do wykonania ruchu powrotnego oraz ułatwi zarządzanie trakcie przewozu na maszynie ustawić na wiosnę. Jeden koniec jest zamocowany na szczycie statywu, a drugi – jest zamontowany na ruchomym mechanizmem. Ten natychmiast sprawdzić poziom napięcia, które mogą być zmieniane w razie konieczności cięcia lub rozciągania zakręty. Jednak korekta ta jest najlepiej przeprowadzić pod obciążeniem, co oznacza, że odbywa się tylko po zamontowaniu wierteł karetki. Niektórzy mistrzowie polecam zrobić zdejmowaną sprężynę, może być odzyskane po użyciu. Więc nie będzie rozciągnąć i osłabić.

Mocowanie wiertła

Zazwyczaj mówi nam instrukcje jak zrobić maszynę do wiercenia z wierceniem, zaleca się, aby utworzyć specjalny system mocowania, który w rezultacie jest bardzo trudno pracować. Jednakże, jeśli urządzenie jest wybrana prawidłowo, to może być ustalona za pomocą typowych zacisków sanitarnych używane do tworzenia węże przyłączeniowe do rur. trzeba będzie dokonać pewnych zmian w postaci przewozu lub nawet uszczypnąć wiertarkę mieszkaniowego.

Ważne jest, że urządzenie jest zabezpieczone ciasno i przeniósł się w zacisku. Dlatego już na etapie produkcji wózka opuścił małą przestrzeń, ograniczona projektowo ze wszystkich stron. W rzeczywistości, sam wózek jest rodzajem łóżka dla wiertła, w którym będzie siedzieć bardzo mocno. Dodatkowe elementy takie same jak szybko, jak to konieczne dla bezpiecznego dopasowania. Takie podejście znacznie upraszcza konstrukcję i pozwala szybko odzyskać narzędzie, jeśli to konieczne.

wniosek

Biorąc pod uwagę dowody przedstawione powyżej, możemy stwierdzić, że maszyna wiercenia wiercenia mogą być wykonane niezależnie i bez dużych kosztów finansowych. W tym przypadku, końcowy produkt będzie najbardziej dostosowany do wykonywania określonych zadań będą spełniać odpowiednie wnioski użytkowników końcowych. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że budowa fabryki mają zazwyczaj mniejszy błąd i są w stanie wykonać dokładną pracę przy minimalnym tolerancji. Dlatego, takie urządzenia są ogólnie nadaje się do użytku prywatnego lub w małych warsztatach, w których nie ma potrzeby tworzenia otworów o dużej dokładności.