786 Shares 5878 views

8-te Dywizja Kawalerii SS „Florian Geyer”: tworzenie, historii i dowódców

SS Division „Florian Geyer” powstał w połowie II wojny światowej. Podział odegrała znaczącą rolę w wydarzeniach na froncie wschodnim hitlerowskich Niemczech. W rękach bojowników podział krwią tysięcy radzieckich żołnierzy i cywilów. Cruelty naziści celował na terytorium Białoruskiej SRR, gdzie palono całe wsie.

Jednak w 1945 roku, kara wciąż złapany z tym urządzeniem.

Historia nazwy

Florian Geyer, który został nazwany na cześć 8. Dywizji Kawalerii SS, był prawdziwy człowiek, który żył w XVI wieku w południowych Niemczech. W czasie Świętego Cesarstwa Rzymskiego ustanowił nowy opłat dla ludności chłopskiej, co wywołało niezadowolenie wśród mas. Po pewnym czasie zacząłem rewoltę, która rozwinęła się w powstaniu. Florian był szlachetny rodzina, niemniej szczerze współczuł biednym. Dlatego natychmiast dołączył do rebeliantów i prywatnych pieniędzy zebranych ze sprzedaży nieruchomości, uzbrojony kilkudziesięciu osób. "The Black Company" Florian Geyer stanowiły podstawę nowych oddziałów. Ta sama inspiracja wyróżnił się jako wybitny negocjator. Był członkiem każdej grupy parlamentarzystów, że rebelianci zostali wysłani do książąt oblężonego miasta. Dzięki umiejętności dyplomatycznych Florian Geyer starał się poddać bez walki.

Mimo początkowych sukcesów, powstanie chłopskie został pokonany, a on został zabity przez Geyer. Ale stał się pół-legendarny osobowość (jak Robina Guda w Wielkiej Brytanii) dla narodu niemieckiego. Poświęcił wiele piosenek, opowiadań i innych elementów folkloru. W roku czterdziestym drugim sytuacja w nazistowskich Niemczech stał ogrzewane. Codziennie wzrósł stopień mobilizacji. Elita wojska SS nazwali bez uprzedniej kontroli i wymagający ścisłej selekcji. Aby udowodnić Armię Ludową (i odpowiednio ten sam znak uruchomiony wojnie), Division „Florian Geyer” został utworzony.

chrzest bojowy

Ósma Dywizja Kawalerii SS została ustalona na podstawie „Totenkopf”. Początkowo żołnierze tych jednostek były przeznaczone do pilnowania obozów koncentracyjnych i walczyć z niepożądanych elementów w Führera społeczeństwa niemieckiego. Jednak wraz z początkiem wojny z ZSRR, Waffen SS były używane na froncie. Pracownicy byli fanatycznie poświęcony idei narodowego socjalizmu i wykonać wszelkie zlecenia polecenia. Podział „Florian Geyer” został po raz pierwszy ujawnił się w walkach pod Rżewa. W tym czasie Niemcy trzymane tam upartą obronę.

Dowodził przód jeden z najzdolniejszych generałów Hitler – Walter modelu.

Armia Czerwona czterokrotnie przeprowadzono ofensywę, próbując otoczyć grupę niemiecką, ale bezskutecznie. Ósmy podział rozkaz Fritz Freitag.

kontrpartyzanckiej wojna

Wiosną czterdzieści trzecich aktywnych lokalnych partyzantów w lasach Białorusi. Robią regularnych lotów bojowych, personelu Niszczenie, pojazdów opancerzonych, pasza przeciwnika. Mimo wszystkich podjętych środków, Niemcy nie mogli stłumić opozycję. Dlatego w maju, dowódca Erich Bach-Zelewski postanowił przeprowadzić operację na szeroką skalę złamać oddziałów partyzanckich na Polesiu i Wołyniu. Podział „Florian Geyer” był bezpośrednio zaangażowany w tych działaniach. Podczas operacji zostało popełnione wiele zbrodni przeciwko ludzkości. Hitlerowcy spalili całe wioski, zabijając wszystkich mieszkańców bez wyjątku. Partyzanci dostarczyły zaciekły opór w lasach i na bagnach, ponosząc ciężkie straty. Ósma Dywizja SS różniły okrucieństwo, dla których Bach Zelewski postanowił przenieść jednostkę pod jego osobistą kontrolą.

W tym czasie wojska sowieckie postępy w regionie Charkowa, gdzie i wysłał podział. Korzystając z krwawą chwałę, SS kontynuowała doktryna przeciwpartyzancka wojny. W krytycznym momencie dowództwem Wehrmachtu wysłał oddziały żołnierzy na froncie czołgu zawierać przełom. Po wyzwoleniu Charkowie Armii Czerwonej „Florian Geyer” wraz z innymi wojska niemieckie wycofały się do Kremenczug.

antypolskie działania

W walkach czterdzieści czwarty przyjechał do Polski. To był sygnał do aktywacji polskiego oporu. Partyzanci z Armii zaczął aktywnie angażują się w starciach z siłami okupacyjnymi, często we współpracy z nacierających wojsk radzieckich. Aby wyeliminować to zagrożenie, Erich Bach zamówił osiem SS Division przeprowadzić nalot anty-partyzanckiej. Podczas operacji, Niemcy działał z taką samą brutalnością, jak w lasach Białorusi. Ale na wiosnę koło Kowel siedemnastego podziału pułku został otoczony.

Powstańcy niemal całkowicie zniszczył go. Niektórzy przeżyli tylko przybyciu posiłków zapisane.

Koniec drogi wojskowej

Po wyjeździe z Polski „Florian Geyer” walczył na terytorium Węgier. Tam poniósł ciężkie straty. Niektóre półki nadal angażować się w akcje kontrpartyzanckiej na różnych frontach. Na przykład, przed jugosłowiańskie rebeliantów czterdzieści czwartą. Ósma porażka Dywizja Kawalerii SS spotkał się w Budapeszcie. W zimie, czterdzieści pięć wojska radzieckie zajęli miasto w ringu. Pomimo wszystkich prób dowództwem niemieckim oblegana nie może zaoferować poważny opór. W rezultacie, w połowie lutego, udało im się wyrwać, ale Armia Czerwona zanotował udany pościg, w wyniku czego prawie cały personel został zniszczony.

Dowódca Joachim Rumohr został również zabity. Niektórzy żołnierze ocalałych udało się uciec do swoich żołnierzy, a oni zostali wysłani na zawiązanie nowej trzydziestego trzeciego podziału Kawalerii SS.

Pamięć podziału

Rebelianci Florian Geyer odgrywają ważną rolę w historii Niemiec. zostały one uznane za pozytywne znaków w dowolnym trybie. Dlatego kierownictwo nazistowski próbował identyfikować się z nimi. Jednak po wojnie, nowy rząd niemiecki nadal udało się odróżnić SS przestępców z rebeliantami ludowych XVI wieku. Marsh „Florian Geyer” mimo to nadal wiąże się kultury popularnej z nazistowskich Niemiec.