642 Shares 4480 views

Ile narodowości w Rosji, nie zrozumie, a Państwowy Komitet Statystyki

Rosja od dawna Europejczykiem wieloetnicznej i wielonarodowej (jako narody nie ujęte w krajowym, historyczny lot) kraju. Większość Rosjan – dość tolerancyjny i Nezlobnaya wobec cudzoziemców (pogan, tych „źle”) etnicznego narodu. To, niestety, nie ma zastosowania do Moskali, ale mają za to specjalny zabieg ma swoje konkretne przyczyny.

Historyczny etniczny skład Rosji

Oczywiście, to dość naiwne założenie, że w perspektywie historycznej tysiąclecia, Rosja utrzymuje jednego składu etnicznego. Zwłaszcza w obszarze, który pierwotnie składał się on z miejsca zamieszkania, delikatnie mówiąc, nie do końca ludów słowiańskich. Ale wiele współczesnych Rosjan żywotnie zainteresowane w pytaniu: „A jednak, jak wiele narodowości w Rosji”

Odpowiedź na to dość trudne. Przede wszystkim, na terytorium Rosji był pierwotnie zamieszkiwany przez mniejszości narodowych i ludzi, którzy są trudno przypisać nie tyle do „Rosjan”, jeszcze bardziej mgliste Słowian. Obejmuje bohaterów radzieckich anegdot Czukocki i Chuvash, Baszkirów i Udmurts i Tatarzy. Trudno nawet policzyć wszystkie narody i narodowości, a jednak każdy z nich ma swoją własną unikalną kulturę, a każdy przedstawiciel nadal jest obywatelem wolny i tolerancyjny Federacji Rosyjskiej. Określić, jak wiele narodowości w Rosji, być może, nie lepiej niż policzyć gwiazdy na nocnym niebie w słoneczny dzień.

Wpływ polityki na etnicznego składu Rosji

Należy wziąć pod uwagę czynniki polityczne etnicznej składnik rosyjskiej społeczności. Tutaj przede wszystkim napięta sytuacja na Kaukazie, gdzie cywile uciekają rodzin. Wiele z nich dostatecznej trwałości i, co można kłamać, sztuczki, udaje się uzyskać obywatelstwo. W rezultacie, na pytanie: „Ile narodowości w Rosji” za każdym razem nowe odpowiedzi. Po tym wszystkim, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę kaukaskich ludów, które stopniowo łączone w społeczeństwie rosyjskim.

Migracja i różnorodności etnicznej

Potem są tak zwane gastarbeiterów. Oczywiście zjawisko w społeczeństwie nie jest zbyt przyjemne, pociąga za sobą problemy z zakwaterowaniem, wzrost przestępczości. Zaniedbując zasady zachowania często tworzy trudne warunki dla sąsiadów wynajmowanych mieszkań. Ale w tym samym czasie, pracownicy migrujący zrobić brudną i ciężką pracę, która jest często te same media publiczne od lat poszukują kandydatów. I oni też w końcu stać się obywatelami upragniony kraj dołączyć do rosyjskich Kazachów, Turkmenów, Ukraińców, Mołdawian, Białorusini i Uzbecy.

Rosyjski Citizen – znaczy po rosyjsku

Nawet urząd statystyczny teraz po prostu nie powie, ile narodowości mieszkających w Rosji w tej chwili. W przeciwieństwie do Związku Radzieckiego, obecnie nie wymaga precyzyjnego wskazania pochodzenia krajowego. Ukraiński, hebrajski, Chuvash – jeśli jesteś obywatelem Rosji, a następnie rosyjskim. Zwłaszcza jeśli mieszkają w nim od lat, masz nieruchomość tutaj, ale nadal żonaty (żonaty) na (za) native kobiety Rosyjskiej (Rosjanina dawany).

Ile narodowości w Rosji? W zasadzie, według różnych źródeł jest obecnie na terytorium Federacji Rosyjskiej, zarejestrowanej od 162 do 278 narodowości i grup etnicznych. Ale to jest mało prawdopodobne, aby nawet wykazują średnią arytmetyczną przynajmniej przybliżoną postać, która daje odpowiedź na pytanie: „Ile narodowości w Rosji” Po tym wszystkim, istnieje nadal macha. Pisze w kwestionariuszu w kolumnie „narodowości”, takich jak „albański” – i oto nowe statystyki: istnieje lokalna społeczność albańska w Rosji.