218 Shares 9755 views

Kamień nazębny u psów: zapobieganie i leczenie

Dobry właściciel powinien starannie dbać o zęby swojego zwierzaka, a nieprzestrzeganie tego wymogu, zwierzę może spowodować poważne problemy. Kamień nazębny u psów jest niebezpieczne nie tylko samo w sobie – nieleczona infekcja może ukryć przewód pokarmowy. Istotnym argumentem za wątpić korzyści z profilaktyki – wysokie koszty opieki stomatologicznej dla zwierząt.

przyczyny

Kamień nazębny u psów najprawdopodobniej wystąpić z następujących powodów:

  • Nieprawidłowe podawanie ciekłego produktu spożywczego lub paszy rozproszone.
  • Zastosowanie szkodliwe produkty – mąka i słodkie.
  • Zaburzenia odżywiania – "kusochnichane".
  • Mała aktywność zwierzęcia.
  • Brak profilaktyki.

W przypadku źle diety zanieczyszczenia zatykają jamy ustnej zwierzęcia, jest aktywny namnażanie bakterii patogennych organizmów – wszystko to prowadzi do tworzenia się płytki nazębnej, dentystyczne kamienia i zakażenie dalszej migracji.

profilaktyka

Kamień nazębny u psów, a także wielu innych chorób, łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Środki zapobiegawcze obejmują:

  • Użycie granulowanej paszy.
  • Dieta składająca się z podwójnej posiłku.
  • Regularne czyszczenie zębów.
  • Wykorzystanie kamieni, lin, zabawki do żucia – różnorodność środków czyszczących.
  • Wizyta w klinice weterynaryjnej, w której znajduje się stomatologia dla psów.

Jeśli zwierzę jest podawany do płynnego pokarmu, częstość występowania kamienia nazębnego, jak również innych chorób zębów wzrasta. Aby żołądek działają lepiej i w tym samym czasie dla zapobiegania nazębnego produkt powinien być połączone, dzięki czemu zwierzę do żucia żywności przez dłuższy czas. Jest bardziej prawdopodobne, aby dać mocne kości, surowych owoców i warzyw jako całość, to pomaga oczyścić zęby.

Zapobieganie jest doskonałe liny żucia i zabawki. Często są one wykonane z mocnych nici, skręcone w węzeł – doskonale usuwa płytkę nazębną i oczyścić dziąsła. Zabawki mogą być wykonane z gumy z kolcami lub ze skór bydlęcych. Takie środki pomocy w celu usunięcia płytki nazębnej. Częste korzystanie z wszelkiego rodzaju zabawki nie pozwala na jego akumulacji. Ponadto, nowoczesne narzędzia mogą być impregnowane o smaku mięty, dzięki czemu zwierzę zostanie świeży oddech.

Przy wyborze zabawek i kości trzeba pamiętać o wielkości zwierzęcia. Ważnym warunkiem zębów i jest w tej chwili – zbyt twarde lub duże przedmioty mogą uszkodzić usta.

czyszczenie

Najbardziej skutecznym sposobem zwalczania Touch – regularne czyszczenie zębów u psów. W zależności od rasy, przeprowadzić procedurę może być zalecane na codzień. Zwykle odbywa się to 1-2 razy w miesiącu. W tym przypadku, właściciel powinien stale zbadać zęby i dziąsła zwierzęcia.

Zwierzęta, zwłaszcza duże, konieczne jest od najmłodszych lat przyzwyczajać do stałej kontroli, uczyć „zęby” zespół. Wybierz środki do opieki dzisiaj jest bardzo proste – w każdym sklepie zoologicznym ma ogromny wybór szczotek i past. Można wybrać produkty na bazie aromatów, miły właściciel, lub smak, przyjemny psów.

Szczotka powinna wybierać miękkie lub średniej. Doskonałe rozwiązanie – zakup dwóch szczotek. Jednym z nich będzie używany do czyszczenia, drugi można masować dziąsła. Zęby psa mają strukturę różną od naszej, więc nie kupić to „ludzkie” pędzla.

Ponadto, czyszczenie zębów psów w domu odbywa się za pomocą bandaża lub gazy, który jest stosowany w roztworze nadtlenku wodoru, sodą. Jeśli to nie jest zalecany do stosowania u zwierząt mają serca lub choroby nerek, soda.

Szczotkowanie zębów w domu jest trudne, ponieważ pies może oprzeć się nieprzyjemne procedury i nieprzyjemne czyszczących smakowe. Podczas czyszczenia zębów dziąsła mogą lekko krwawić.

objawy

Weterynarze twierdzą, że kamienia nazębnego u psów – najczęstszą chorobą. Jego istotą – kolonia bakterii żyjących na szkliwie zęba zwierzęcia. Początkowo ten lekki dotyk, wraz z upływem czasu staje się gęstsza i mocniej, coraz żółtą lub brązową barwę. Reakcji wapń z zębów, substancja ta stopniowo zmineralizowanych.

Jeśli właściciel zauważył, nieprzyjemny zapach z jamy ustnej zwierzęcia, ciemne płytki na zębach, niepokój, gorączka – możemy mówić o pojawieniu się choroby. Najczęściej występuje u spanieli, pies, teriery, jamniki i pekińczyk.

Tatar wpływa na szkliwo, więc nie jest podrażnienie i zapalenie błony śluzowej jamy ustnej. Cierpi głównie tylną powierzchnię zębów, w której cząstki żywności mogą pozostać.

Choroba rozwija się najczęściej u zwierząt w średnim wieku. Przyczyna dziedziczność i zaburzenia reżimu karmienia.

leczenie

Usuwanie kamienia nazębnego u psów w domu jest możliwe we wczesnych stadiach. Aby to zrobić, należy użyć Medycynie i ludowych środków zaradczych. Rozwiązania stosowane są rumianek, szałwia, czarnego bzu. Aktywnie korzystać fitovitaminy. Aby zastosować efekt fizycznego w roztworze sody traw.

Bardzo często, aby utrzymać stan zaleca stosowanie specjalistycznej karmy, które uniemożliwiają pojawienie się płytki nazębnej lub znacząco spowolnić jego formacji.

W żadnym wypadku nie może być stosowany do usuwania metalowych narzędzi lub twardej szczotki. Środki te będą prowadzić do próchnicy zębów i dziąseł krwawienie ciężko.

usuwanie

Usuwanie kamienia nazębnego u psów, przeszedł do etapu średniego i ciężkiego, muszą być wykonane w klinice. Leczenie polega na usunięciu kamienia zawodowej, leczenie dziąseł, stopy przeciwbakteryjnego, aw przypadku powikłań i usuwania silnie uszkodzonych zębów.

Demontaż odbywa się w znieczuleniu ogólnym. To sprawia, że można szybko i sprawnie przeprowadzić procedurę, zmniejszając dyskomfort zwierzęcia.

Stomatologia dla psów oferuje czyszczenie ultradźwiękowe zębów. Pozwala to zachować kolor i naturalne szkliwo. Po zabiegu zwierzęta są wypolerowane zęby i do zapobiegania pokryte fluorek sodu.

Regularne czyszczenie, profilaktyka, badania lekarskie – to gwarancja zdrowia zębów zwierzęcia.