598 Shares 4930 views

Lycosa tarantula: Opis. Hodowla w domu

Ponad 220 różnych gatunków pająków należy do tarantulas rodzaju. Najczęstszym Lycosa tarantula. Rodzina nazywane pogońcowate.

gdzie

Siedlisko – Europa Południowa łagodnym klimacie tropikalnym. Niektóre gatunki można znaleźć w Rosji. Pająki żyją w norach. Najzimniejszy czas jego wejściu zalane suche, przyklejony wstęgi liści. Ptaszniki – są drapieżnikami otworów uwagę na zdobycz w godzinach wieczornych lub w nocy. Podczas polowania, zachowują się bardzo ostrożnie, przyszłość poszkodowany podszedł powoli z częstymi przystankami, a następnie szybko, nagle skakać i gryźć. Mimo że trucizna nie działa, nadal ją prześladować. Bardzo starannie pilnować ich terytorium wokół nory z obcymi. Zostaw go tylko w okresie godowym.

opis

Lycosa tarantula (zdjęcie poniżej) rośnie o długości 7 cm. Korpus brązowo szare powlekane puszystych białych włosów. Cały korpus, jak to wyłożono poprzeczne i podłużne paski jasnych i ciemnych odcieniach. Zakres sprzęgieł sięga 30 cm. Tarantul ma zdolność regenerowania kończyny. Podczas linienia zamiast odciętych nóg rosną nowe, co zwiększa rozmiary każdego z MOLT i staje się pożądaną wielkość. Na głowie pająka jest bardzo ciekawy i nietypowy trzy rzędy błyszczących oczach. Cztery małe kulki znajdują się w dolnym rzędzie, na szczycie której znajdują się dwa duże oczy i znajduje się na stronach innej pary. Dzięki rozwojowi narządów tarantula uważnie monitoruje, co dzieje się wokół niego. Rozróżnia sylwetki owadów, jak również cienia, lekkie. Pająki mają doskonały słuch. Ptaszniki kobiety są większe niż samce mogą ważyć do '90

żywność

Apulian tarantula pająk W żywności spożywane:

 • żaby małej wielkości;
 • świerszcze;
 • leci;
 • Chrząszcze ziemne;
 • karaluchy;
 • gąsienice;
 • chrząszcze;
 • komary;
 • innych gatunków pająków.

reprodukcja

Kobiety żyją około 4 lat, mężczyźni – do 2. Wiosną kobiety wychodzą z otworów i wygrzać się w słońcu. Znalezienie pary mogą podróżować na długich dystansach. Dbać o Ciebie jak kobieta na długo. Mate późnym latem raz w życiu, że mężczyźni umierają natychmiast, jako kobieta po zapłodnieniu gryzie jej kochanka. Jaja składane są w norze. Kobiety noszą je na swojej internetowej kokonu, starannie dbając o przyszłe potomstwo. Po dojrzewania młode pająki indeksować z kokonu, a jednocześnie żyć na brzuchu samicy. Dorastając, pająki uniezależnić i odejść od niego. Czasami matka prowokuje młodego pokolenia do wcześniejszego wyjścia do dorosłości. Ona wychodzi z nory, a krążąc, resetuje pajączki z organizmu. Młodzi ludzie szukają nowego domu i kopie sobie dołek, z których wielkość będzie wzrastać wraz ze wzrostem pająka.

Ugryzienie tarantuli

Lycosa tarantula ma powodu, aby nie atakować ludzi. Jeśli jest zakłócony, to zajmuje groźne pozy, stoi na tylnych łapach, a przednie podnosi dalszych ataków i gryzie, uwalniając toksyny. Ugryziony miejsce, można nagrać mecz lub papierosa, aby uniknąć rozkładu trucizny. W celu uniknięcia przyjmowania leków alergii. Co dziwne, ale najlepszym antidotum jest krew tarantula. Zabicie pająka, smarować obszar dotknięty jego krwi, co neutralizuje działanie toksyny. Trucizna tarantula niska toksyczność, powstaje w miejscu obrzęku zgryz, co jest bardzo bolesne i ewentualnie gorączka.

Hodowania tarantula w domu

Owady te zawierają mieszkań, pomimo bolesnych ukąszeń i szybkiej reakcji. Dlatego też, gdy treść pająków powinien być ostrożny, aby być zmontowane, opieki i uwagi. Terrarium wstawić tylko jeden tarantula, ponieważ współżycie z kolegów zawsze walczyć do samego końca, uporządkowanie stosunków, kto jest silniejszy. Powierzchnia domu powinny być przestronne. Dno klatki napełnia podłoża, który obejmuje zwilżonej:

 • torf;
 • czarnej ziemi;
 • humus;
 • ziemia;
 • gliny;
 • piasek.

Owady okazją wykopać dziurę, więc grubość gleby nie mniej niż 20-30 cm. Terrarium powinno być zawsze zamknięte dla tarantula nie mogłem się wydostać. sprzątanie domu odbywa się co najmniej raz na 40-45 dni. Przez Lycosa tarantula warunki temperaturowe nie są szczególnie wybredne i dobrze czuje się na 18-30 stopni. można umieścić pojemnik z wodą w celu utrzymania wilgotności na dnie klatki.

pająki paszy zakupione w sklepach, wolą:

 • świerszcze;
 • karaluchy marmur, Argentyna, Turkmenistan;
 • Mealworms;
 • zofobasa larwy;
 • plastry o niskiej zawartości tłuszczu wołowego.

Przynajmniej raz w miesiącu dodać witaminy i glukonian wapnia w pożywieniu.

W niewoli pająka rosea apulijskim (opis i treść które przedstawiono powyżej) żył dwa razy dłużej. Czas trwania jego życia zależy od liczby molts i żywienia. Im lepsza tarantula zjada, tym więcej szopy i dlatego mniej życia. Dla długowieczności pająk jest konieczne, aby utrzymać go z ręki do ust.

ciekawostki

W XV wieku było przekonanie, że ukąszenie tarantuli Puglia jest niebezpieczne i jest przyczyną choroby bardzo niebezpieczne. Był uważany za sprawcą epidemii, które były powszechne w tym czasie w pobliżu Taranto we Włoszech. Leczone ukąszenia bardzo nietypowy sposób. Ugryziony zmuszony do tańca, aż stracił przytomność. Po tych tańców człowiek natychmiast zasnął i obudził się całkowicie zdrowe.

Ptaszniki nie wirować wstęgę i używać tylko sieci w celu wzmocnienia swoich domów.