96 Shares 6937 views

"Lasolvan Reno": instrukcja. Spray do nosa "Lasolvan Reno": dozowania, opinie, cena

Jestem pewien, że wiele wiedzą o tym leku jest „Lasolvan Reno”. oznacza to, że instrukcja jest zawsze osadzona w opakowaniu, wraz z lekiem. W takim przypadku, jeśli nigdy nie użył tego leku, a następnie, jak to zrobić, zostaną omówione w prezentowanym artykule. Od niego będzie się uczyć i jak mogę użyć tego narzędzia w okresie ciąży i laktacji, podczas jakichkolwiek wskazań, przeciwwskazań i skutków ubocznych leku, i tak dalej. D.

Forma wydania leku, jego skład i pakowania

W jakiej formie można zakupić narzędzia takiego jak „Lasolvan Reno?” Instrukcja leku stwierdza, że jest dostępny na rynku w postaci sprayu do nosa odmierzonej (znajduje się w postaci kropelek). Należy zauważyć, że wymienione lek ma jasną barwę jasnożółtą i przyjemny zapach eukaliptus.

Składnik aktywny lek tramazolina chlorowodorek (stosowany jako tramazolina monohydratu chlorowodorku). Ponadto lek zawiera i środki pomocnicze, jak chlorek benzalkoniowy, monohydrat kwasu cytrynowego, wodorotlenku sodu, powidonu, hypromellozy, glicerol, heptahydrat siarczanu magnezu dwuwodzian chlorku wapnia, chlorku magnezu heksahydratu, wodorowęglan sodu, chlorek, cyneol (eukaliptol) mentolem (L-mentolu), kamfora racemiczne i oczyszczoną wodę.

Preparat „Mucosolvan Reno” instrukcji, które zostaną omówione nieco mniejsza jest odprowadzane do butelek z ciemnego szkła, które mają urządzenia dozującego i nosowego. Lek jest umieszczony w kartonie.

Farmakodynamika lek

Co to jest lek „Lasolvan Reno?” Instrukcje użytkowania informuje, że obiekt ten jest lekiem zwężania naczyń, który jest przeznaczony do stosowania miejscowego. Aerozol do nosa jest stosowany w praktyce ENT

Składnik aktywny lek powoduje zwężenie naczyń krwionośnych. Po podaniu na błony śluzowe nosa na skutek leku efektów zwężania naczyń znacznie zmniejsza obrzęki. W rezultacie, przepuszczalność nosowych dość szybko przywrócone, a oddech staje się łatwiejsze.

lek „Lasolvan Reno” Jak długo to działa? Opinie pacjentów i lekarzy powiedzieć, że efekt leku rozpoczyna się po pierwszych 5 minutach od zastosowania. Efekt terapeutyczny trwa około 8-10 godzin.

właściwości farmakokinetyczne

Badania farmakokinetyczne leku nie zostały przeprowadzone u ludzi. Jednakże, tramazolina farmakokinetyczne badano u królików, szczurów i małp. W rezultacie, udowodniono, że po zastosowaniu w jamie nosowej lek jest absorbowana w ilości 50-80%.

Należy zauważyć, że tramazolin i jego metabolity są dystrybuowane w prawie wszystkich narządów wewnętrznych. Ponadto, jego stężenie maksymalne obserwowane w wątrobie.

Po użytku lokalnego głównych metabolitów występujących w moczu. Końcowy okres półtrwania wynosi 5-7 godzin substancją.

świadectwo

Jeżeli jakiekolwiek odchylenia lekarza preparat ziołowy „Lasolvan Reno” (krople, spray) może być powołany? Środek ten stosuje się do leczenia następujących chorób:

 • obrzęk błon śluzowych nosa, jak również jako zatory, które było spowodowane przez pyłkowicą lub ostre choroby układu oddechowego;
 • nieżyt nosa i katar sienny ;
 • zapalenie ucha środkowego (evstahiita) oraz zapalenie zatok (aby ułatwić wypływ zawartości zatok przynosowych).

Przeciwwskazania

czy taki środek ma przeciwwskazań, jak „Lasolvan Reno?” Instrukcje informuje, że lek nie może być stosowany w następujących warunkach:

 • zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa;
 • jaskrę zamkniętego kąta;
 • Operacje na czaszce, które są wykonane z jamy nosowej;
 • nadwrażliwość na chlorowodorek benzalkoniowy tramazolinu lub chlorowodorek, a także innych składników leku;
 • w dzieciństwie – do 6 lat.

ostrożny powitanie

Lek „Reno Lasolvan” (spray) powinny być ze szczególną ostrożnością u pacjentów z chorobami serca, nadciśnieniem, przerostem gruczołu krokowego, nadczynnością tarczycy, guz chromochłonny i porfirii. Jeśli takie odchylenia lek powinien być stosowany tylko na zlecenia lekarza. Jest to związane ze zwiększonym ryzykiem ogólnoustrojowego wchłaniania leku.

Należy także zachować szczególną ostrożność podczas odbierania trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, inhibitory MAO, przeciwnadciśnieniowe i środki podnoszącego ciśnienie krwi.

Dawkowanie i sposób korzystania

Jak należy stosować aerozolu do nosa „Lasolvan Reno?” Analogi narkotyków i lekarstw on przepisywany dorosłych i dzieci w wieku od 6 lat i 1 wstrzykiwań w każdej turze nosa. W dniu zabiegu można przeprowadzić maksymalnie 4 razy. Nie stosować spray więcej niż tydzień bez wizyt lekarskich.

należy dokładnie oczyścić przewody nosowe przed wstrzyknięciem leku. Następnie należy stosować się do poniższego schematu:

 • Zdjąć nasadkę ochronną.
 • Przed pierwszym użyciem wydać kilka zastrzyków w powietrzu (do wyświetlania stabilne chmurę spray). Dopiero po tym urządzeniem pomiarowym jest gotowy do użycia.
 • Końcówkę do przewodu nosowego, a następnie dokonać pojedynczy zastrzyk.
 • Powtórz tę czynność dla drugiej katar. Po końcówki Urządzenie do wyciągania uczynić normalny oddech.
 • Umieścić pokrywę ochronną.

Po każdym użyciu, lek powinien być konieczne, aby oczyścić końcówkę.

przedawkować

Jakie są objawy przedawkowania pojawiają się wtedy, gdy źle stosowanie leku „Lasolvan Reno” (czyli cena zostanie przedstawione poniżej)? Objawy tej choroby może być: wzrost, a następnie spadek ciśnienia krwi, tachykardia, bradykardia rozwoju odruchowych, wstrząsy, spadek temperatury ciała.

Dzieci zatrucie może prowadzić do wpływu na układ nerwowy z rozwojem śpiączka, drgawki, bradykardia, i depresji oddechowej. Objawy pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego są omamy, niepokój, drgawki i pobudzenie. Objawy czynności ośrodkowego układu nerwowego obejmują letarg, obniżenie temperatury ciała, apatia i śpiączka.

Objawy przedawkowania mogą również służyć następujące stany: gorączka, rozszerzenie źrenic, sinica warg, skurcze, bladość, zwiększone rozdzielenie potowych zaburzeń układu krążenia, problemy z oddychaniem i zaburzeń psychicznych.

Kiedy przedawkowanie nosa należy natychmiast umyć lub wyczyścić nos. W niektórych przypadkach konieczne może być leczenie objawowe.

skutki uboczne

Może rozwijać się skutków ubocznych po użyciu sprayu, „Lasolvan Reno?” Referencje przewidują, że w niektórych przypadkach lek powoduje niepożądane reakcje, a mianowicie:

 • zawroty głowy, senność, zaburzenia smaku, ból głowy;
 • niepokój, bezsenność i halucynacje;
 • arytmia, tachykardia, a wzrost ciśnienia krwi;
 • dyskomfort nosa, suchość nosa, obrzęk nosa, wyciek z nosa, kichanie i krwawienie z nosa;
 • nudności;
 • nadwrażliwość;
 • wysypka, obrzęk skóry i swędzenie;
 • zmęczenie.

Ciąża i laktacja

Czy mogę używać leku do nosa „Lasolvan Reno” w czasie ciąży? Wieloletnie doświadczenie w zakresie korzystania z tego narzędzia wynika, że nie wpływa to negatywnie na dziecko w łonie matki. Co do wykorzystania bezpieczeństwa podczas karmienia piersią, nie jest to potwierdzone.

Należy zauważyć, że z funduszy nie mogą być stosowane w 1. trymestrze ciąży. Na późniejszych etapach, oraz w okresie karmienia piersią, stosowanie leku jest dozwolone tylko po konsultacji z lekarzem.

Przestrogi

W przypadku, gdy po 7 dniach leczenia uważane narkotyków pozytywny trend nie wykazała, że jest to konieczne, aby rozwiązać kwestię środków podnoszących lub oznacza terapię zastępczą. Jednakże, należy zauważyć, że użycie długoterminowe spray do nosa zwężającego naczynia może spowodować zatkanie nosa, rozwoju przewlekłego zapalenia i zanik śluzówki.

Należy unikać kontaktu wzrokowego z narkotykami

Badania nad wpływem leków do nosa pod kątem zdolności do kontrolowania Maszyny i pojazdy nie zostały przeprowadzone. Jednak należy zauważyć, że stosowanie tego leku może powodować działania niepożądane, takie jak senność, zawroty głowy, halucynacje, i zmęczenie.

Cena leku i jego analogi

Czy wiesz ile Aerozol do nosa „Lasolvan Reno?” Cena tego leku w różnych aptekach mogą się różnić. Tak więc koszt dozowania środków zależy od producenta i dopłaty na towary. Średnio 10 ml leku trzeba będzie zapłacić około 275 rubli rosyjskich.

Analogi tego narzędzia są następujące leki: "ambrogeksal", "Ambrolan", "Ambrobene", "Bronhorus", "Tydzień Go", "Ambrolor", "Deflegmin", "Ambroxol", "Lazongin", "Maddox", „Ambrosan "" Remebroks "" Flavamed „i tak dalej.

Recenzje Aerozol do nosa

Według pacjentów aerozolu do nosa „Mucosolvan Reno” skutecznie eliminuje uczucie zatkanego nosa, a także zmniejsza obrzęki i ułatwia odpływ zawartości zatok przynosowych. Jednak należy zauważyć, że istnieje duża liczba osób, które skarżą się na skutki uboczne, które występują po zastosowaniu leku. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi są: zawroty głowy, bóle głowy, zmęczenie, swędzenie i obrzęk skóry.

Nie możemy powiedzieć, że większość pacjentów są bardzo niezadowoleni z kosztem leku. Według nich, cena tego nosowego oznacza nieuzasadniony zawyżona. Choć eksperci twierdzą, że dla jednego kursu leczenia wymaga tylko jednego opakowania leku. Zatem terapia nie jest bardzo drogie, ale najbardziej skuteczne.