464 Shares 8262 views

Do najbardziej znanych zabytków w Ufie. Opis, zdjęcia, adres

Ufa – serce Republiki Baszkirii i jednym z największych osiedli RF. Miasto, założone w 1574 roku, jest jednym z mistrzów w liczbie terenów zielonych. Jednak nie tylko piękne widoki, które słynie z kapitału, przyciągają turystów i są chlubą mieszkańców. Ufa pomniki są interesujące dla każdego miłośnika historii. Więc który z zabytków zasługują na szczególną uwagę?

Ufa Pomniki: od czego zacząć

Nie każdy wie, że stolicą Republiki Baszkirii mieć oryginalną kartę. Mówimy o takich wspaniałych budynków jako pomnik Salavat Yulaev. atrakcje Adres powiedzieć żadnego mieszkaniec, znajduje się na terenie parku imienia Salavat Yulayev. Postać ta odegrała ważną rolę w historii narodu Bashkir. Naukowcy wciąż nie może zdecydować, czy był przestępcą albo bohaterem. Debata trwa, ale popularność pomnika miejscowej ludności i turystów pozostaje niezmiennie wysoka.

Uroczyste otwarcie pomnika odbyła się w 1967 roku. Realistyczny, „żywy” budynek, wielbiąc wizerunku bohatera narodowego, po przyćmiła wszystkie inne zabytki Ufa. Całkowita waga pomnika ma 40 ton cięższe pomnik nie znajdują się na terytorium Federacji Rosyjskiej. Co ciekawe pomnik i tym, że ma tylko trzy punkty podparcia na dziesiątej wysokości. Warto też wiedzieć, że posąg obrazu stosowane w tworzeniu herbu Baszkirii.

symbolem przyjaźni

Inny słynny budynek miasta – pomnik Przyjaźni. Ufa nabył ten pomnik gdy zauważył 400. rocznicę Bashkiria wstąpieniu do Rosji, która odbyła się na zasadzie dobrowolności. Początkowo twórcy chcieli również umieścić pod tą strukturą oraz Międzynarodowe Muzeum przyjaźni, ale projekt nie został zrealizowany.

Pomnik stoi na wzgórzu, które w dawnych czasach był urządzony Ufa pruskiego zamku. Dzisiaj jest Dzień maja obszar, którego centrum znajduje się, i budownictwo. Jego wysokość wynosi 35 metrów, konstrukcja ma kształt rączki miecza zanurzonej w ziemi. Formularz specjalnie wybrany, to mówi o pokoju podpisanego między przedstawicielami obu narodów. Pomysł przyjaźni jest podkreślona przez dwie liczby kobiet, jedna z nich z ideą założycieli, posiada Bashkir, inny – rosyjskie. Kobiety zaoferować siebie wieniec na znak pojednania.

nowoczesny styl

Oczywiście, duma mieszkańców miasta to nie tylko pomnik Przyjaźni. Ufa ma bardziej nowoczesne zabytków. Jako przykład, budowa, zwany Kocham Ufa. Jak sama nazwa wskazuje pomnik, a także specyficzne cechy jego wyglądu, zostało wykorzystane do deklaracją miłości do „serca” w Republice Baszkirii. Odkryć niesamowite zabytkiem jest łatwe, to jest tuż za National Youth Theatre, który znajduje się na terenie dwóch fontann.

Celem sztuki jest kombinacją nazwy miejscowości na język angielski Baszkirskiego, litera I i symbol serca. W pobliżu tego budynku jak zorganizować koncerty muzyków i artystów. Oczywiście, obok spektakularnym budynku w kolorach czerwonym i białym zawsze ktoś fotografowane.

Oryginalny pomnik

Zabytki znajdujące się w mieście, odzwierciedla nie tylko jego historii, ale także atmosferę, styl życia. Ludność płaci maksymalną uwagę na upiększaniu terenu, utrzymanie czystości. Nie jest zaskakujące, że wśród wszystkich lokalnych pomników nie jest ostatnia rola Pomnik woźny. Ufa nabył tę oryginalną rzeźbę tylko w 2007 roku, można zauważyć na alei października, znajduje się naprzeciwko centrum handlowego „Mir”.

Pomnik wykonany jest z brązu, całkowita masa „dozorcy” i jego narzędzi pracy wynosi 300 kg. Otwarcie pomnika planowane do 450. rocznicy przystąpienia do Rosyjskiej Republiki Baszkirii. Brąz woźny służy jako przypomnienie, że ulice powinny być czyste i inteligentne.

Fountain Memorial

Wśród niezwykłych budynków, znajdujących się w mieście, zajmuje szczególne miejsce nie tylko pomnik dozorcy. Ufa ma również taką oryginalną strukturę, jak fontanna „Siedem dziewcząt”, której uroczyste otwarcie miało miejsce w 2015 roku.

Twórcy pomnika wziął inspirację z dawnych legend Bashkir historii siedmiu kobiet wziętych do niewoli. udało im się uwolnić, ale rozpoczęto ich gonić. Beauties wolę utonąć w głębinach jeziora, odmawiając znów stać się niewolnikiem-girls. Fontanna, wieczór musujące kolorowe światła, znajduje się na placu Teatralnym, można go znaleźć w samym centrum miasta. Obok niego znajduje się duży ekran, który jest wykorzystywany do transmisji nagranie tańca tytułowego.

Co jeszcze zobaczyć

Zwiedzanie ulicy Komarova, a on przyszedł do wejścia do Parku Zwycięstwa, można również zobaczyć pomnik „Grieving matką”. Ufa nabył ten pomnik w październiku 2003 roku. Jest przeznaczony do utrwalenia pamięci o żołnierzy z Baszkirii, odważnie oddali życie podczas lokalnych konfliktów zbrojnych.

Oczywiście, wartość i innych zabytków w Ufie, na przykład pomnik strażaków. Otwarcie pomnika odbyło się w 2003 roku, ceremonia czasowym, aby uczcić Dzień straż pożarna. Konstrukcja przypomina mieszkańcom i odwiedzającym o bohaterstwie przedstawicieli niebezpiecznych zawodów, którzy oddali swoje życie w czasie ratowania ludzi z płomieni. Zewnętrznie budynek wygląda jak stela stworzył ją z granitu. W centrum znajduje się dzwon miedź, otoczony płomieniami. Jest też tablica, która zawiera listę wszystkich strażaków Ufa, którzy zginęli podczas wykonywania swoich obowiązków.

Jakie inne pomniki w Ufie są dumni z tego rozliczenia? Raz na terytorium Ufa zakładu mięsnego, znajduje się w tramwaju ulicy, można zobaczyć pomnik byka. Mówią, że gdy patrzysz na tego wspaniałego budynku, łatwy raz na zawsze porzucić mięso wegetariańskie.