856 Shares 4211 views

Mały przyjaciel o wielkim sercu – gładki płaszcz Cziłała

Gładki chihuahua – miniaturowy pies rasy. Po raz pierwszy, jej przedstawiciele pojawili się na Majów na Yucatan wyspie. Po tym taką zapadkę były do Azteków i Tolteków. Dla Indian, były święte zwierzęta i były uważane za najbardziej prawdziwe magiczne talizmany. Ci ludzie są tak mocno wierzyli w ich cudowną moc, że każdy pies były do dyspozycji sług, którzy są odpowiedzialni za karmienia i pielęgnacji boskich istot. Do tej pory, gładki płaszcz Chihuahua jest również wyjątkowy. Te psy są bardzo popularne na całym świecie. Niektórzy ludzie uważają, że Chihuahua – to amulet, który przynosi szczęście do domu.

Opis rasy

To naprawdę jest najmniejsza rasa. Te psy ważą 1-3 kg, a wysokość w kłębie. – 15-23 cm na zewnątrz, wyglądają bardzo zwarta. Kształt główki Chihuahua jabłoni z wyraźnym przejścia od czoła do pyska.

Te psy są świetne na utrzymanie mieszkania. Mogą być nie chodzić w deszczu, przyzwyczajony do podajnika. Kolejną zaletą rasy chihuahua gładki – mały rozmiar. Dlatego zwierzę można łatwo zabrać ze sobą na długie wycieczki.

Gładka osłona chihuahua ma doskonałe instynkty i reakcje. Można nawet powiedzieć, że ten pies jest nieustraszony. Oczywiście, z tego powodu kłopoty mogą wynikać z właścicieli tych zwierząt. Chociaż strażnik domu Chihuahua nie będzie zbędne.

Charakter tych okruchów trudne. Chihuahua są bardzo zepsuty, więc trzeba ciężko pracować, aby podnieść godnej psa. Muszę przyznać, że jest to bardzo inteligentny pies, posiada również stabilną psychikę. Ona jest bardzo lojalny wobec właściciela, może to być nawet zazdrosny. Takie cechy jak złość, że nie. Szkolenie Chihuahua będzie przyjemny proces dla ludzi i zwierząt, czy właściwym podejściem do tej sprawy. Dlatego dla prawego zespołu zawsze chwalą zwierzęcia, ale z niewłaściwych – karać (straszny głos).

standardy rasy

Wełna psów ma jedwabisty połysk i dobre dopasowanie do ciała. Kolor może być dowolny: czarny, brązowy, biały. Chihuahua może nawet być dostrzeżone.

żywność

Zakup psa, musisz zdecydować jak najszybciej ją karmić, zamiast. Można kupić specjalne jedzenie albo gotować dla siebie. Chihuahua jest lepiej nadaje się do pierwszej opcji. Kto jest dla nich wielka różnorodność kanałów. Jeśli wybierzesz drugą opcję, a następnie ostrożnie myśleć o diecie psa. Tłuszczowych, smażone, solone, wędzone, słodki – to surowo zabronione. Warzywa i owoce – zdrowe i smaczne produkty. Ser, mięso musi być w diecie Chihuahua żywienia.

pielęgnacja

Jak dbać o psa jest łatwe. Musimy codziennie przetrzeć oczy wacikiem raz w tygodniu do czyszczenia uszu. Kąpać chihuauhua musi raz w miesiącu, przy użyciu specjalnych narzędzi. Innym ważnym procedura – obrzezanie pazury. Powinna ona być przeprowadzana okresowo. Tak szybko, jak można zauważyć, że zwierzę, aby zapobiec pazury, natychmiast je skrócić. Pamiętaj, aby chodzić częściej z chihuahua. Ten pies jest po prostu radość, wystarczy wybrać miłą, ciepłą pogodę. W zimie, zwierzę musi być noszony na jesieni przed spacerem, w przeciwnym razie będzie zamrażać i chorować.