104 Shares 5658 views

Co można zrobić z rękami domowe elektroniczny?

Dla tych, którzy dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki w elektronice, ważne jest, aby zacząć. Dobrze, proponujemy zapoznanie się z pomysłów, które mogą być przydatne w przyszłości, a jednocześnie dać wyobrażenie o tym, jak coś powinno być zrobione. Co wybrać, jeśli chcesz zrobić prosty elektroniczny domowej roboty własnymi rękami? Oto opcje, które mogą być stosowane w życiu codziennym.

Prosta regulacja mocy lamp startowych do miękkich

Tego typu urządzenia są powszechnie wykorzystywane. Najprostszym – konwencjonalną diodę, która jest połączona szeregowo z obciążeniem. Taka regulacja może być stosowany w celu przedłużenia działania żarówki, a także aby zapobiec przegrzaniu lutownicy. Mogą być również używane do zmiany władzy w szerokim zakresie wartości. Pierwszy z nich będzie najbardziej prosty elektroniczny domowej roboty własnymi rękami. Schematy można zobaczyć tutaj.

Jak chronić przed wahaniami napięcia sieciowego

To urządzenie odłącza obciążenie, czy napięcie zasilania jest poza zasięgiem. Zwykle uważane w normalnym odchyleniu 10% od normy. Ale ze względu na charakter systemu zasilania w naszym kraju takie ramy nie zawsze jest przestrzegane. Tak więc, napięcie może być większa niż 1,5 lub znacznie mniejsza niż jest to konieczne. Rezultatem jest często nieprzyjemne – sprzęt ulegnie awarii. Dlatego istnieje zapotrzebowanie na urządzenie, które wyłącza obciążenie zanim coś będzie miał czasu, aby spalić. Jednak podczas tworzenia domowej roboty trzeba być ostrożnym, ponieważ prace będą prowadzone z dużym napięciem.

Jak zrobić transformator bezpieczeństwa

W różnych wzorów elektronicznych często używają zasilaczy beztransformatorowych. Zazwyczaj tego rodzaju urządzenia małej mocy i aby uniknąć porażenia prądem elektrycznym, są umieszczone w obudowie z tworzywa izolacyjnego. Ale czasami trzeba dostosować, a następnie jest ochrona autopsji. Aby uniknąć obrażeń, należy zastosować transformator bezpieczeństwa izolacji. To będzie również przydatny w takich urządzeniach naprawy i. Strukturalnie składają się one z dwóch identycznych uzwojeń, z których każdy jest przeznaczony do napięciu znamionowym sieci. Zwykle, tego typu transformatorów zmienia się w zakresie 60-100 W, optymalne parametry, jest dostosowanie różnych elektronicznych.

Proste oświetlenie awaryjne zasilanie

Co zrobić, jeśli trzeba w razie awarii zasilania zachowuje światło stronie? Odpowiedzią na te wyzwania może służyć jako lampa awaryjna, wykonana na podstawie standardowych lamp energooszczędnych, którego moc nie przekracza 11 watów. Więc jeśli chcesz światło było gdzieś w korytarzu, pomieszczeniu gospodarczym lub w miejscu pracy, konieczne jest umieszczenie domowej roboty. Zazwyczaj w obecności napięcia działają one bezpośrednio z sieci. Kiedy zniknie, lampka zaczyna działać na zasilaniu bateryjnym. Po przywróceniu napięcia w sieci, a lampa będzie działać i automatycznie ładować baterię. Najlepiej elektroniczny domowej roboty własnymi rękami pozostały na końcu artykułu.

Step-up regulator mocy lutownicy

W przypadkach, gdy jest to konieczne do lutowania lub masywnych części często obniżone napięcie, stosowanie lutu staje się problematyczne. I zyskać rosnącą regulatora mocy może wyjść z tej sytuacji. W tych przypadkach, obciążenie (tj lutowania) jest zasilany przez wyprostowanego napięcia sieciowego. Zmiana odbywa się przez kondensator elektrolityczny, którego pojemność dostarcza napięcia większy niż 1,41 w sieci. Tak więc, gdy średnia wartość napięcia w 220, on daje 310 V. Jeśli nie spadnie do, powiedzmy, 160 V, okazuje się, że 160 * 1,41 = 225,6 V, która będzie działać optymalnie. Ale to tylko przykład. Masz okazję, aby obwód, jest odpowiednia dla danego środowiska.

Najprostszym Wyłącznik zmierzchowy (Fotoprzełącznik)

Jak można tworzyć nowe części muszą teraz mniej komponentów do jakiegoś urządzenia. Tak więc, na konwencjonalnym wyłącznikiem zmierzchowym muszą być tylko 3. I dzięki elastyczności projekt jest możliwe i uniwersalnego użytku: w budynku mieszkalnym; do oświetlania ganek lub ogród prywatnego domu, lub nawet osobny pokój. Wskazując na cechy tego projektu jako wyłącznikiem zmierzchowym, nazywają go bardziej „fotokomórka”. Można znaleźć wiele realizacji programów, które zostały dokonane lub kochanków lub przemysłowców. Mają swój własny zestaw właściwości pozytywnych i negatywnych. Jako negatywne właściwości zwykle nazywane lub potrzeba źródła napięcia stałego lub złożoności układu. Ponadto, kupując tanie i proste szczegóły czy całe zestawy często skarżą się, że oni po prostu spalić. Schemat funkcjonalny oparty jest na trzy części:

  1. Fotokomórka. Zazwyczaj pod nim rozumieć fotorezystorach, fototranzystory i fotodiody.
  2. Komparator.
  3. Triak lub przekaźnik.

Gdy nie jest światło, odporność na fotokomórki jest niska, a komparator napięcia nie przekracza wartości progowej. Ale trzeba tylko ciemnieją – jak w tym samym czasie projekt zostanie włączone.

wniosek

Oto kilka ciekawych domowej roboty elektroniczny własnymi rękami można zrobić. Główną rzeczą, gdy coś nie działa – próbować, a wtedy wszystko będzie możliwe. Przyrost doświadczenia, można przejść do bardziej skomplikowanych systemów.