727 Shares 2588 views

Jak włączyć ekran laptopa na różne sposoby?

Do tej pory, istnieją różne sposoby, jak włączyć ekran na laptopie. Z jednej strony, takie odwrócenie mogą występować losowo. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie poprawia warunki pracy dla rozwiązywania pewnych specjalnych, konkretnych zadań. Ale jedno możemy stwierdzić z wielką ufnością – wiedza nie będzie zbędne.

W jakich przypadkach?

Pozwalasz dziecku na komputerze przenośnym, on przypadkowo podczas gry rozłożył obraz i teraz gadżet jest niewygodne do pracy? Nic dziwnego stało, i wydostać się z tej sytuacji nie jest trudne. Zdarza się, że brakuje portret ekranem, ma sens, aby zmienić krajobraz. Na przykład taka potrzeba może być ze względu na pracę z dużym dokumencie tekstowym. Tradycyjnie, sposoby, jak włączyć ekran na laptopie, można podzielić na trzy rodzaje:

  1. Korzystanie z panelu sterowania karty graficznej.
  2. Z wykorzystaniem zasobów systemu operacyjnego.
  3. Specjalna kombinacja przycisków.

Po zainstalowaniu sterownika karty graficznej jest wymagane ustawienie panelu sterowania, co znacznie rozszerza swoją funkcjonalność. Począwszy od systemu operacyjnego windose 7, możliwe jest, aby wdrożyć obraz na ekranie monitora. Niektóre karty wideo, deweloperzy poszedł do przodu i pozwolił, aby obrócić zdjęcie za pomocą specjalnej kombinacji klawiszy.

panel aplikacji

Jest to najbardziej popularny sposób, w jaki sposób włączyć ekran laptopa. Równolegle z instalacją sterowników zainstalowanych panel sterowania karty graficznej. Jej etykieta znajduje się na pasku zadań w prawym dolnym rogu. W zależności od producenta, może być następujący:

  1. Intel, dzięki czemu ten monitor.
  2. Mamy NVidia – zielone logo producenta.
  3. Logo charakterystyczne w czerwieni na AMD.

Zastanów się, jak włączyć na ekranie laptopa, na przykład karty graficznej Intel. W tym celu proponujemy skrót wskaźnika myszy. Robimy to kliknij lewym przyciskiem. W menu, które zostanie otwarte, wybierz pozycję „Ustawienia wykresów”. Otwarta lista rozwijana , w których trzeba znaleźć pozycji „Obrót”. Otwiera się lista opcji:

  • normalny wygląd;
  • 90 stopni;
  • 180 °;
  • 270 stopni.

Domyślnie pole stoi w pobliżu pierwszego. Jeśli naciśniesz lewy przycisk myszy przed każdym z nich, obraz błyskawicznie rozwijać. W takim przypadku, użytkownik zostanie poproszony o które trzeba odpowiedzieć w ciągu 15 sekund, w przeciwnym razie wszystko wróci do stanu pierwotnego. Zasada zmiany orientacji ekranu z innymi deweloperami jest podobna, ale dlatego, że ich decyzje mają większe elementy funkcjonalności i menu jest znacznie trudniejsze do znalezienia niezbędnych sekcję.

kombinacje klawiszy

specjalne kombinacje klawiszy służą do obracania obrazu. Każdy producent różnią. Na przykład, dla produktów Intel używane w tym samym czasie «Ctrl» i «Alt» i trzymać je jeden z klawiszy kursora.

środki OS

Jak włączyć ekran w laptopie? Takie działanie, na przykład, mogą być wykonane z z poziomu systemu operacyjnego. Aby to zrobić, należy wywołać menu kontekstowe na wolnej przestrzeni pulpitu i wybierz opcję „Screen Resolution”. W oknie, które pojawi się na liście rozwijanej „orientacja”, można wybrać żądany odwrócenie obrazu. Kliknij „OK”, aby zapisać zmiany, których potrzebujesz.

wynik

Odpowiednio skonfigurowany ekran do laptopa – to klucz do szybkiej i efektywnej pracy. To powinno być zapamiętywane i uwzględniane w tym punkcie, edytora tekstu lub obrazu edycji. W ten sposób można znacznie skrócić czas wymagany. Z drugiej strony, jeśli przez przypadek obraz został wdrożony, może być łatwo powrócił do swojej pierwotnej pozycji w dowolny ze sposobów opisanych wcześniej.