774 Shares 9162 views

Piter Breygel Elder: malarstwo (lista)

Piter Breygel Elder – holenderski malarz, on jest najbardziej znany malarz, nosił to imię. Urodził się prawdopodobnie w 1525 roku, żył około 40 lat, zmarł w 1569. Ciekawe pseudonim „Muzhitskii” był Piter Breygel Elder. Obrazy są często tworzone w tym gatunku sztuki jako sceny gatunku. Peter miał dwóch synów, Piter Breygel Younger i Yan Breygel starsi, którzy również malarzy, ale mniej znanych. Dokładna data jego urodzin nie została ustalona, ale miejsce jest uważany za miasto z Bradem, który jest obecnie w Brabancji Północnej. Jednak niektórzy historycy mają skłonność wierzyć, że wioska Brogel, która przylega do wyżej wymienionego miasta, urodził Piter Breygel Starszego. Jego biografia jest pełen różnych ciekawych faktów. Na przykład, artysta w swoim podpisem w 1559 roku usunięto jedną literę i dostał Bruegel (pierwotnie Brueghel).

Początki twórczości

Dziś przyciąga swoją wizję tego, co się dzieje Piter Breygel Starszego. Jego obrazy znajdują się w wielu muzeach na całym świecie. Jego kreatywność malarz rozpoczął zgodnie z planem. Już jako młody człowiek był w stanie uzyskać malarz sądu, który był wtedy u władzy Karola V. Painter Piter Kuk van Aelsta nauczył wiele jego oddziale. W swoim warsztacie Piter Breygel Elder pracował aż do śmierci nauczyciela, który zmarł w 1550 roku. Po smutnych wydarzeniach artysty wpisany cechu malarzy i poszedł do pracy do Jerome Cocu, który drukowane ryciny. obrazy Boscha wrażeniem Pieter Bruegel. On jest przesiąknięty ideą wielkiego artysty i stworzył nawet własne wariacje na jego twórczości.

Podróże po Europie

Mentor oferowane Pieter Bruegel na podróż do Europy w celu stworzenia krajobrazy dla wydruków. To, co zobaczył w szoku znacznie malarza. Majestatyczne zabytki Rzymu, piękno krajobrazów Francji, arcydzieł renesansu i wspaniały wodach Morza Śródziemnego pozostawiły niezatarty ślad w umysłach Bruegla. Jest uważany przez wielu badaczy w Rzymie artysta pracował ze słynnym miniaturzyście Dzhulio Klovio.

Pierwsze zdjęcia

W 1563 roku ożenił się z córką nauczyciela Piter Breygel Starszego. Obrazy, które zostały opracowane dla wydruków, wszystkie uznane niezwykłe, że jest popyt. W celu zaspokojenia pragnienia zamożnych klientów, Piter Breygel Elder często fałszował podpisy, takie jak Ieronima Boskha, którego obrazy tak mu przyjemność. Po ślubie zostały napisane przez takich znanych obrazów jak „Wielkie ryby jedzą małe” i „Donkey w szkole.” W 1557 roku, Piter Breygel Elder stworzył kilka rycin, że przedstawione grzech śmiertelny. W 1563 roku, już zdobyć doświadczenie, artysta wraz z rodziną przeniósł się do Brukseli.

ciekawostki

Piter Breygel Elder jest wszechstronne prace pisał prawie wszystko. Jednakże, nie było rzeczy, które nie przyciągają artystę fundamentalnie z nieznanych powodów. Więc, nigdy nie malowane portrety i nagie postacie Piter Breygel Starszego. Jego obrazy są prawie zawsze zgodne z tą zasadą. Portret tylko malarzem, który namalował ten – „głowę chłopa” Chociaż, oczywiście, otrzymaliśmy zamówienia na portrety w dużych ilościach. Nazywany „Muzhitskii” Piter Breygel Elder był w celu uniknięcia nieporozumień z synem.

Służba Ojczyźnie

Artysta malował obrazy, które odzwierciedlają problemy społeczne i ludzkie przywary. Że renesansowym Pieter Bruegel był szczyt malarstwa holenderskiego. Jednym z najbardziej ekscytujących i wielkich artystów na świecie, jeśli nie, to właśnie w Holandii, wkłada w każde stworzenie jest ukryte z punktu oczu. Aby zrozumieć obrazów artysty może być tylko z filozoficznego punktu widzenia. Jednym z głównych obszarów była walka z wadami ludzi. Jego prace mają na celu przekazanie do wszystkich cierpień nad losem każdego człowieka. Czasami zbyt gwałtowna, obrazy Pieter Bruegel i tak przyciągają ludzi. Mówią prawdę o świecie. Jednak nie wszystkie prace tak ponuro, artysta pozostawia żadnej nadziei dla zbawienia ludzi, marzy i wysyła ludzi do idei harmonii, struktury świata na zasadach moralności.

obrazy zmysłowe

Podczas życia Pieter Bruegel w Europie rozkwit Inkwizycji. Wszędzie, zwłaszcza w małych miasteczkach, ludzie brutalnie zabity za najmniejsze oskarżenie na nich. Heretycy, co ich uważane kaci spalonych w pożarach, pochowany żywcem w ziemi, i poddane podsycane straszny torturowani. Dla każdego oskarżenia, nawet poparte faktami, bardzo dobrze płatna, więc ludzie często są na łasce Inkwizycji dał nawet ich bliskich. Cała ta rozmowa wiele obrazy Pieter Bruegel.

Koniec życia

Zmarł w 1569 roku w Brukseli. Najnowszy stworzenie swego był „triumf prawdy” (według van Mandera, pisarz i artysta). Twierdzi też, że obraz był najlepszy w Pieter Bruegel.

Lista niektórych obrazach:

 • „Destroyer gniazd”;
 • "Chłop Dance";
 • „Chłop Wesele”;
 • "Misanthrope";
 • „Przypowieść o niewidomych”;
 • „Pejzaż z szubienicą”;
 • „Trzech żołnierzy”;
 • "Cripple";
 • „Nawrócenie Szawła”;
 • „Pokłon Trzech Króli w zimowy krajobraz”;
 • "Wedding Dance".

Najsłynniejsze dzieła

W opinii wielu znawców, najlepiej Creation – „Przysłowia niderlandzkie” THE Obraz ten został utworzony w 1559 roku, opowiada o zabawnych incydentów w życiu ludzi. Mareynissen, znany krytyk sztuki, ma rozszyfrować ukryte znaczenie działań każdej osoby na zdjęciu. „Przysłowia niderlandzkie” powiedział w alegoria życia, charakter, myśli ludzi. Na przykład: „To byłby przywiązany do cholery poduszka” – nie obawiać ani Boga, ani diabła, to lisica jest w stanie ograniczyć najbardziej upartego faceta; uparty jak cholera. „Gryzie post” – hipokrytą, filar kościoła, bigot, hipokryta. A tak zupełnie na temat każdego wzoru znaków.

Obraz „Wieża Babel”

Wiele kreacje są jednymi z najbardziej znanych w świecie, który stworzył Breygel Piter Starszego. „Wieża Babel” – jeden z nich. Napisana w 1563 roku, jest nadal przechowywane w Wiedniu. Nietrudno się domyślić, że film opowiada o jednym z opowiadań biblijnych: mieszanina różnych języków i ludzi rozproszonych. Piter Breygel Elder nie może być w stanie lepiej zobrazować majestatyczną wieżę, która wydaje się wieczne. Ludzie chcieli wznieść się do Boga, ale się nie udało.

Obraz „Pokłon Trzech Króli”

Obraz został namalowany w 1564 roku. To odnosi się do Biblii. Przedstawia Jezusa Chrystusa, kiedy był dzieckiem, z Maryi Dziewicy, i bogactwo darów przedstawionych do Syna Bożego. Inna nazwa dla produktu – „Pokłon Trzech Króli”. Obraz jest zapisywany w Londynie, National Gallery.

Obraz „Gry dla dzieci”

To stworzenie Piter Breygel Elder utworzony w 1560 roku. Obraz „gry dla dzieci” pokazuje ulicę, na której odgrywa ogromną liczbę dzieci. Jak we wszystkich dziełach malarza, jest tam ukryty sens. Istotą jest to, że obraz artysta porównuje życie ludzi z dziećmi gier. Zatem Piter Breygel Elder pokazuje, jak drobne ludzkie istnienie. Faceci w obrazie nie ma żadnych uśmiechów, stanowią one czynności wykonywane są zwykle dorośli, i są one całkowicie zwrócić na grze życia.