440 Shares 3144 views

Papryce w kuchni

Ciekawostką jest fakt, że eksperci zalecają chili jeść, aby zachować zdrowie i młodość, ponieważ zawiera witaminy, oleje tłuszczowe, cukier, alkaloidy i karoten. Ponadto, jego stosowanie pomaga zredukować stres, ponieważ zaczyna być opracowane tak zwane hormony szczęścia (endorfiny), poprawia trawienie, normalizuje aktywność przewodu pokarmowego i wątroby.

Papryce (czerwony gorąco) jest szeroko stosowany w kuchni. Po ugotowaniu traci cenne właściwości i smak. Pomimo faktu, że ma piekący przejmujący, łączy w sobie dobrze z wielu produktów i składników. jest stosowany w stanie świeżym, suchym i młotka oraz nalewki alkoholowych lub ekstraktów.

Pieprz w większości przypadków stosowanych w przygotowywaniu sosów i sałatek, jest on dodawany do jogurt, jogurt, ogórki i dań mięsnych, ale to jest posypane dań z ryżu i jaj.

Świeże Chili pieprz umieścić w pierwszych kursów podczas gotowania, jest także używany do przygotowywania puree (w tym przypadku również dodać czosnek, kolendra, tymianek, liść laurowy, bazylia).

Suszone chili należy zanurzyć w gorącej wodzie przez pół godziny przed użyciem.

W tym przypadku, większość z płonącego pieprzu – to płytki wewnętrzne i nasiona. Zazwyczaj nie używać. W przypadku, gdy elementy te były w żołądku, nie zaleca się pić wodę, może przyczynić się do jogurtu lub sera – one zagłuszają ostry smak chili. Również skuteczne będą gotowane ziemniaki, ryż i świeże pieczywo. Podczas gotowania przy użyciu tego pieprzu nie nadaje się do dłoni dotykać oczu, nosa i ust, ponieważ w kontakcie z tymi częściami, powoduje silny ból.

Zakup chili, trzeba zwrócić uwagę na jego wygląd. Powinien być gruby i jasne, mają gładką, bez zmarszczek skóry, nie powinny wybierać wyblakłe i uszkodzone owoce. Przechowywać w chłodnym miejscu przez okres do dwóch tygodni, w zamrażarce – do jednego roku, zarówno w postaci świeżej i konserwy.

Czerwona papryka ma kilka odmian, takich jak Serrano, Merck Pimienta i innych. Do tej pory opracowano skalę, która pozwala określić ostrość pieprzu. Zatem najsłabszy Zakłada papryka, i najpilniejszy – Indian Naga Dzholokiya.

Chili jest z kilku kolorach: czerwonym, zielonym, białym, pomarańczowym i czarnym. Najczęstszym z nich jest czerwony. Jest on stosowany w różnych sałatek, sosów, kursy pierwszej i drugiej, marynat i deserów (np Indian czekolada).

Rozważmy kilka receptur gdzie jest to jeden ze składników.

1. Marynowany chili

Składniki: dwa kg ostre chili, pół litra ocet i wodę, dwie łyżki soli i cukru.

Przemyty pieprz wprowadzane do sterylnych słoików. W garnku doprowadzić do wrzenia i marynaty przygotowanej z woda, ocet, sól, cukier, wlać im banki i rolki.

2. Pikantny sos meksykański

Składniki: osiem gramów dojrzałych pomidorów, trzy papryki chili, jedna cebula, cztery ząbki czosnku, pęczek kolendry, dwie łyżki octu jabłkowego, cukru i soli.

Papryka i pomidory umyć, położyć na blasze i piec przez dziesięć minut, a następnie włącz je na drugą stronę i pozostawić na kolejne dziesięć minut. Tymczasem, wyciąć krążki cebuli, czosnek, skórkę i piec przez dwadzieścia minut, obracając od czasu do czasu. Wszystkie pieczone składniki miele dodali posiekanej kolendry, ocet, małą ilość wody, sól i cukier. Gotowy sos podawany z potraw z mięsa lub sera.

Tak więc, chili, których stosowanie okazało którym zawiera dużą ilość makro i mikroelementów, sole mineralne, witaminy i oleje. Jest on powszechnie stosowany w medycynie w leczeniu anemii, osteoporozy, łysienia, a także w profilaktyce miażdżycy, zakażenia wirusowe, cukrzyca, astma oskrzelowa. Poza tym wszystkim, pieprz pomaga w normalizacji procesów metabolicznych w organizmie.