851 Shares 2070 views

Największe firmy na świecie (2014). Większość dużych firm naftowych na świecie

Przemysł naftowy jest głównym sektorem globalnym przemyśle paliwowym i energetycznym. Wpływa nie tylko międzynarodowych stosunków gospodarczych, ale także wspólną przyczynę konfliktów militarnych. Ten artykuł zawiera rating największych firm na świecie, która jest liderem w produkcji ropy naftowej.

Kryteria rankingu

Przy sporządzaniu rankingu ekspertów naftowej szacują największych firm na świecie w takich podstawowych kryteriów:

  • objętości ekstrakcji surowców;
  • dostępne rezerwy;
  • Zdolność przetwarzania;
  • wyniki finansowe przedsiębiorstw naftowych;
  • wolumen sprzedaży ropy naftowej i produktów rafinacji.

Ważne jest, aby pamiętać, że wyniki wszystkich znanych oceny mogą się różnić między sobą. Wynika to z zastosowania różnych kryteriów podczas oceny. Na przykład, Klasa energetyczna Intelligence opracowano na podstawie wskaźników ilościowych produkcji (zdolności produkcyjnych, rezerwy, wielkość przetwórstwo i sprzedaż) i charakterystyk finansowych są pominięte. Będziemy patrzeć na liście najlepszych firm naftowych, którzy jako pierwsi dokonali Forbes.

Ranking gigantów naftowych, według Forbes

Forbes umieścił swoją listę, która reprezentuje największych firm naftowych na świecie w 2014 roku. Lista obejmuje 25 firm, które produkują największą ilość ropy naftowej na świecie. Zatrzymajmy się na najmocniejszych gigantów tej oceny.

Saudi Aramco

Arabia Saudyjska jest uważany za światowego lidera w przemyśle naftowym. Saudi Aramco Corporation to największy krajowy koncern energetyczny. Posiada sieć zakładów przetwórczych, zarządza transportu ropy naftowej. Saudi Aramco to największa i najnowsza flota supertankers, który nie może się równać nawet największe firmy na świecie.

Według rankingu, korporacja w 2014 roku, aby wydobywać ropę w największych ilościach – ponad 12 milionów baryłek dziennie. Duża ilość oleju kraj produkuje na równinach wschodniej prowincji. Firma posiada również otwór w wodach terytorialnych Morza Czerwonego i Zatoki Perskiej.

Obecnie główna siedziba firmy kontroluje 99% rezerw złota złota w Arabii Saudyjskiej, która jest ¼ od rezerw ropy naftowej na całym świecie.

„Gazprom Nieft” Spółka

Przedsięwzięcie to potężny koncern naftowy w Rosji. Firma jest zaangażowana w miejscach poszukiwań surowców, produkcji i sprzedaży ropy naftowej i gazu oraz wydobycie ropy naftowej. Firma posiada oddziały we wszystkich regionach naftowych i gazowych w kraju. Główne zakłady produkcyjne zlokalizowane są w regionach Jarosław, Omsk i Moskwie. Ponadto, „Gazprom olej” jest z powodzeniem wdraża projekty wydobycia ropy w Wenezueli, Iraku i innych krajach. Największe firmy na świecie oferuje umów dotyczących współpracy w rosyjskiej branży naftowej.

„Gazprom Nieft” Grupa składa się z 80 jednostek strukturalnych na terytorium Rosji i za granicą. Dzięki ugruntowanej strukturze sprzedaży, firma sprzedaje dużo oleju na rynku krajowym i za granicą. Do dyspozycji „olej Gazprom” istnieje ponad 1700 stacji paliw na terytorium Rosji, WNP i Europie.

Według Forbes szacuje, że firma „Gazprom Nieft” zajmuje drugie miejsce w rankingu „największych firm naftowych na świecie w 2014 roku” o pojemności 9,7 mln baryłek dziennie produkcji.

Narodowy Iranian Oil Company

produkcja ropy w Iranie rozpoczęła się w 1908 roku. Po 40 latach, Iranian Oil Ministerstwo ustanowił National Iranian Oil Company (NIOC), którego celem było poszukiwanie ropy naftowej i przyciągania kapitału zagranicznego. W tym czasie, czarne złoto podjęła kluczową rolę w rozwoju gospodarczym kraju, więc produkcja czarnego złota otrzymał status dziedzictwa narodowego i przeniósł się do pełnej kontroli rządu.

Obecnie firma zajmuje się wydobyciem gazu i ropy naftowej, ich transportu i eksportu. Firma głównie zaopatruje zakłady produkcyjne oraz rafinerie w kraju i za granicą sprzedaje nadwyżki zgodnie z kontyngentu „OPEC”.

NIOC jest uważany za jeden z największych koncernów naftowych na świecie. Ma 1/10 światowych rezerw ropy. Firma posiada łożysko ropy i gazu na terytorium Iranu, Azerbejdżanu i Morzu Północnym. Inne NIOC jest szeroki podział jest zaangażowany w poszukiwania, wiercenia, produkcji, rafinacji i transportu zasobów. Struktura firmy ma 21 spółkę zależną, z których dwa są największe.

W rankingu „największych firm świata 2014» NIOC jest na trzecim miejscu ze wskaźnikiem produkcji ropy 6,4 mln baryłek dziennie. Iran jest jednym z liderów światowego przemysłu naftowego, ale ze względu na nałożenie międzynarodowych sankcji wobec jego firmy został zmuszony do zmniejszenia ilości czarnego złota.

ExxonMobil

Firma ExxonMobil rozpoczęła swoją działalność w oparciu o zaufanie Standard Oil, założona przez amerykański miliarder John D. Rockefeller w 1882 roku. Wiadomo obecnie korporacja powstała pod koniec XX wieku w wyniku połączenia dwóch marek Exxon Mobil, pod którym obecnie produkowane oleje i smary samochodowe.

American Petroleum Corporation jest zaangażowany w rozwój nowych pól naftowych, jej produkcji, transportu i sprzedaży. Ponadto ExxonMobil wytwarza oleju: olefiny, polietylen, polipropylen i smak. Firma aktywnie uczestniczy w międzynarodowych stosunkach gospodarczych i współpracuje z 47 krajów.

Firma olej ExxonMobil to największa międzynarodowa korporacja energetyczna. Ona jest uważana za lidera w rankingu udanej i kosztowne, który obejmuje największych firm na świecie. Wartość rynkowa ExxonMobil jest ponad 400 miliardów dolarów. Pod względem ilości oleju (około 5 milionów baryłek dziennie) Corporation zajmuje czwarte miejsce w rankingu międzynarodowym.

PetroChina

Firma PetroChina jest największy chiński koncern naftowy. Według wartości akcji z nią konkurować z największych firm na świecie. papiery PetroChina sprzedawane na Nowym Jorku i Hong Kong Stock Exchange. Po emisji akcji w Szanghaju wartość rynkowa spółki naftowej wzrosła trzykrotnie, osiągając liczbę kapitalizacji ponad bilion dolarów.

W uzupełnieniu do wydobycia i przetwórstwa ropy naftowej PetroChina jest zaangażowany w badania złóż surowców, chemiczne środki czyszczące, rurociągi, produkcji i marketingu. Według Forbesa, firma zajmuje piątą pozycję w rankingu światowych koncernów naftowych z indeksem produkcji 4,4 mln baryłek dziennie.

Prognozy produkcji ropy

Światowe giganty naftowe planują zmniejszyć czarne operacji wydobycia złota ze względu na gwałtowny spadek cen ropy naftowej w lecie 2014 roku. Z powodu tej sytuacji na rynku rentowność spółki znacząco spadła. Chociaż ExxonMobil, Saudi Aramco, PetroChina i inne główne firmy ropy naftowej na świecie, aby uzyskać większe zyski, niektórzy z nich zdecydowali się zatrzymać ekspansję działalności i zamknięcie najmniej rentownych obszarów. Według The Wall Street Journal, że jest związany z ciągle rosnących kosztów wydobycia ropy i gazu. Na przykład, margines ExxonMobil za 2014 wyniósł 26%, co stanowi 9% mniej niż dziesięć lat temu.

Znaczące zmiany na rynku ropy naftowej dokonał wypadku w Zatoce Meksykańskiej, w wyniku którego rozlane rekordową liczbę czarnego złota. Brytyjska firma British Petroleum, który posiadał produkcję był zmuszony sprzedać większość swoich aktywów.

Ta redukcja operacji obserwuje się nie tylko w dużych firm naftowych. ceny ropy zmiana ma wpływ na całą branżę globalnej.

Pomimo tego trendu, największych na świecie firm oczekiwać pozytywnych zmian w przemyśle naftowym i zasobów naturalnych wzrostu w przyszłości.