238 Shares 6813 views

gorączka denga

gorączka denga – infekcja wirusowa, która jest przenoszona przez owady, takie jak komary w tropikalnych regionach planety. Istnieją dwa rodzaje to:

  1. Klasyczny. Z tego przebiegu zakażenia występuje dvuvolnovaya gorączka, wysypka, bóle stawów, oraz powiększenie węzłów chłonnych. Taki strumień może być nazywany chorobą łagodne.
  2. gorączka krwotoczna. Warto zauważyć, że występuje znacznie rzadziej. W tym przypadku, zespół objawia trombogemorragichesky prądem. Wysokie prawdopodobieństwo śmierci.

Choroba ta jest najbardziej powszechnym typem choroby arbowirus u ludzi. Obejmują one również gorączkę i wirus Zachodniego Nilu, których leczenie nie jest jeszcze w pełni poznany.

Historia choroby

Już w 1779 roku w Indonezji było dość szczegółowe wyjaśnienie charakteru choroby. Nazwa „gorączka denga” powstała w Stanach Zjednoczonych w 1869 roku. Chociaż choroba dotyka ogromną liczbę ludzi, a przypadki śmierci były powszechną praktyką.

W 1907 roku, naukowcy odkryli, że na gorączkę denga (znana również jako) to charakter wirusowy i że jest czynnikiem sprawczym komarów. I to są ich rodzaje: chłopiec i tygrys komar egipski. Ale ten przeprowadza zakażenie jest bardzo rzadki. Źródłem choroby może uczynić chorych i małpy, aw niektórych przypadkach – wiewiórki i nietoperze. W zdolności komara na zakażenie następuje w ciągu jednego do dwóch tygodni po ich ciało wchodzi wirus. Te komary mogą zakażać przez całe życie, czyli 1-3 miesięcy.

Zakażenie następuje po ukąszeniach owadów. Wirus wnika do komórek układu siateczkowo-śródbłonkowego, śródbłonku naczyń, i w której replikacja wirusa zachodzi.

W ciągu 7 godzin, przed podwyższeniem temperatury obserwuje się wiremia. Zakażenie wejściem krew ludzką, to szybko rozprzestrzenił się do wszystkich organów: nerki, wątroba, mózg, mięśnie i tkanki łącznej.

objawy

Okres inkubacji trwa od pięciu do ośmiu dni. Istnieje kilka postaci klinicznych:

– lozhnorevmaticheskie;

– żółtaczkowych;

– symulację wyrostka;

– meningo-zapalenie mózgu.

Ale podstawowe połączenia dwóch takich gatunków jak krwotoczny i klasycznej gorączki denga.

To ostatnie zazwyczaj odbywa się w dość łagodny formy. Objawy pojawiają się tylko wtedy, gdy pierwotne zakażenie. Choroba ta nie stwarza żadnego zagrożenia. Zaczyna się ostro, z szybkim wzrostem temperatury do 39-40 ° C. Ból głowy, dreszcze, bóle stawów, czerwone gałki oczne i gorączka (rumieniowa wysypka).

Dwa dni później, można oznaczyć wymioty i nudności. Cztery dni później, temperatura gwałtownie spada i w pewnym momencie poczuć się lepiej. Potem następuje druga temperatura fali. Kiedy denga obserwowano zespół „ołowianą płaszcz na ramionach,” objawia się gwałtownym osłabieniem i kompletnej niemocy.

Pojawia makulopappuleznaya szkarlatynopodobna lub wysypkę. To jest zawsze towarzyszy silny świąd. Po takiej wysypki łuszczy.

Choroba może być złapany cztery razy w życiu. Kiedy ponowne zakażenie rozwija się inny rodzaj gorączki denga – gorączka krwotoczna.

Ta forma jest już dość mocno. Objawy, które opisano wyżej, dodaje się:

– krwawą biegunkę;

– wymioty krwi;

– siniaki w całym ciele;

– wybroczyny i więcej.

Osoba zakażona gorączka staje się purpurowo-czerwone oczy błyszczały gorączkowo. Ponadto, odnotowano znaczny spadek ciśnienia. Istnieją cztery etapy gorączki krwotocznej, które są wstrząsy trzeci i czwarty. Jeśli nie rozpocznie się w czasie leczenia choroby, zostaną rozsiane krzepnięcie wewnątrznaczyniowe (zakłócenie normalnego krzepnięcia krwi). W 20% przypadków dochodzi do śmierci pacjenta.