352 Shares 9825 views

Środki przeciwbólowe piersią – jest dopuszczalne lub nie

Obecnie naturalne noworodki piersią i młodych niemowląt jest bardziej popularna niż mieszany lub sztuczny, który niedawno przyciąga młodych matek ich łatwością i bez przeszkód. Dlatego coraz częściej lekarze mają odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe jest, aby nie dać niektóre leki, takie jak leki przeciwbólowe podczas karmienia piersią.

Problem polega na tym, że niektóre leki, zapewniając efekt przeciwbólowy na ciele, może hamować wydzielanie mleka. Wiadomo również, że lek w mleku matki nieuchronnie spadać, a stamtąd do ciała dziecka. Nie w każdym przypadku lekarz będzie w stanie odpowiedzieć jednoznacznie, jaki wpływ leku na organizm dziecka, większość układów enzymatycznych, które nie są jeszcze w pełni ukształtowany.

Jak leki działają na organizm

Większość współczesnych kobiet wie, że leki przeciwbólowe podczas karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem nie powinno być akceptowane – większość leków w tej grupie farmakologicznej po spożyciu mieć negatywny wpływ na krew w ciele dziecka, system nerwowy, komórki wątroby. Dlatego tak często podczas przyjmowania leków przeciwbólowych, zwłaszcza kombinacji leków, toksyczne reakcje występują u dziecka – może pojawić się żółtaczka, nadmierną senność, zaburzenia ssania.

Efekty kliniczne, które występują przede wszystkim u dorosłych i dzieci w organizmach występują jednakowo i nagromadzonych leków w tych samych narządach i tkankach. Ale u dorosłego z powodu większej ilości tłuszczu nie może być stworzony preparat depot, natomiast dziecka w pierwszych miesiącach życia, wszystkie chemikalia natychmiast po uderzeniu w organizmie są wliczone w procesach metabolicznych. Dlatego staje się zupełnie bezcelowe porady, które można zobaczyć na wielu forach internetowych, powinni wziąć małą dawkę każdego leku, aby osiągnąć cel (łagodzeniu bólu dowolnej lokalizacji). Może matka i dawka będzie niewystarczające, podczas gdy mleko będzie miał czasu, aby ilość wystarczającą do wywarcia skutków ubocznych u dzieci.

Sytuacje, które wymagają wyznaczenia przeciwbólowych: jak nie być w błędzie

Zdecydować, czy przeciwbólowych podczas karmienia piersią należy tylko lekarz może ocenić potencjalne korzyści dla matki i ryzyka dla dziecka i dokładnej diagnozy, która wymaga wyznaczenia pożądanego leku. Jeśli chcesz pojedynczego stosowania leku w przypadku ostrego i naprawdę nie do zniesienia bólu, lekarz może przepisać prawie każdy lek, przewidzianego brakującym kilka karmienia piersią i zastępowania mieszaniny mleka z piersi.

W tej samej sprawie, kiedy trzeba leki przeciwbólowe w onkologii, nie ma mowy o kontynuowaniu karmienia piersią zostać utrzymane nie powinno. Dziecko należy przelać do mieszaniny zasilającej wieku, odpowiednio, a matki są poddane pełne badanie lekarskie i leczenia rozpoznanej choroby. W tej sytuacji ważne jest, aby pamiętać, że dziecko jest, oczywiście, mleko matki jest konieczne i niezbędne dla prawidłowego rozwoju, ale żywy i zdrowy matka jest o wiele bardziej potrzebne. Karmienie piersią powinny nadal odmawiają podejmując środki cytostatyczne, środki przeciwnowotworowe, środki radiologicznych.

W takim przypadku, jeśli trzeba przeciwbólowych podczas miesiączki, konieczne jest, aby wyeliminować ból dalszego karmienia piersią – to pomoże przezwyciężyć ból. Ssące dziecko odruchowo stymuluje wydzielanie oksytocyny u kobiet. Macica pod jego wpływem zmniejsza się więcej, nie tworzy przekrwienie i ból zmniejsza się, a po to znika.

W przypadku, gdy środki przeciwbólowe piersią po porodzie konieczność chirurgicznego, lekarz może przepisać leki niezbędne raz, zazwyczaj z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.