691 Shares 7752 views

Przyczyny nadżerek i metod leczenia

Erozja szyjki macicy – bardzo częstą chorobą wśród kobiet, co jest związane z naruszeniem naturalnej mikroflory szyjki macicy. Erozja – wykształcenie dobrej jakości, który jest tylko w przypadku nieleczona może prowadzić do raka. Zidentyfikować to bardzo trudne, ponieważ istnieją różne przyczyny nadżerek. Aby chronić swoje zdrowie i zmniejszyć koszty dla wielu jego renowacji, konieczne jest raz w roku wizyty na badanie ginekologa.

nadżerek: przyczyny

Jest to choroba bardzo podstępna, która nie może się przejawiać na lata. Bardzo często może pojawić się zupełnie bezobjawowo, a kobieta o tym nie wie, w rzeczywistości będą myśleć, że ma sens na wycieczkę do ginekologa nie jest w ogóle. Ale istnieją pewne przyczyny nadżerek, które należy znać, a które, jeśli w ogóle, powinny zachęcać do marszu do żeńskiego lekarza:

– zaburzenia immunologiczne u kobiet (Rapid Set lub utraty masy ciała, poród, ciąża);

– HPV;

– zakażenie jednym z zakażeń TORCH;

– łzy po porodzie;

– przewlekłe zapalenie (zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie jajników);

– aborcji;

– wcześnie lub późno życie seksualne;

– zaburzenia endokrynologiczne w organizmie;

– częsta zmiana partnerów seksualnych.

rodzaje chorób

Jak prawie każda choroba, nadżerek trzy rodzaje, w zależności od stopnia uszkodzenia tkanek – lekkie, umiarkowane i ciężkie. Zgodnie z tym istnieje kilka odmian tego:

– Wrodzona erozja. Występuje u dziewcząt w okresie dojrzewania może sam iść w ten sam sposób, jak się pojawił. Szansa, że erozja trafi do rak, jest bardzo mała.

– True erozja. Przejawia się jako odpadanie komórek nabłonkowych. Kobiety mogą dowiedzieć się więcej na ten temat przez plamienia.

– pseudo. Ten typ objawia się jako przesunięcie nabłonka płaskiego, możliwość rozwijania się nowotworu jest praktycznie zerowa.

Podgatunek nadżerek

Oprócz głównych rodzajów choroby wyróżnić następujące rozwiązania:

– nieskomplikowany erozja. Najczęściej tego rodzaju nie będą podlegać leczeniu, jak z czasem sama macica może wznowić dotkniętych komórek. Jedyną rzeczą tutaj – nikt nie może powiedzieć dokładnie, ile to zajmie czasu.

– skomplikowane przez erozję. Jest to bardzo niebezpieczne postać choroby, co prowadzi do zmian szyjki, a zatem i choroby sąsiadujących narządów.

Czasami guz w obrębie pochwy prowadzi do tego, że istnieje szyjki macicy powoduje erozję z nich jest inny, dlatego konsultacji ginekologa po prostu nieuniknione. Ale lekarze nie mogą podejmować żadnych aktywnych działań, z wyjątkiem przypadków, w których wyraźne potrzeby interwencji medycznego i chirurgicznego.

Kto może być chorobą?

Chorobę można znaleźć w co trzeciej kobiety na świecie. Występowanie nadżerek prowokuje szereg czynników, więc choroba może zdiagnozować nawet dziewczęta, jeszcze nie rozpoczęły aktywność seksualną. W takich przypadkach zwykle chodzi o spadku lub nagłe zmiany hormonalne. nadżerek w nieródkami bardzo powszechne, ale w wielu przypadkach z wystąpieniem ciąży i znika przed jego początek rzadko wymaga leczenia.

W innych przypadkach, może się zdarzyć, ze względu na choroby, takie jak zapalenie pochwy, endocervicitis. Często przyczynami choroby obejmują bardzo aktywne czynności seksualnych, nieostrożnego wkładanie tamponów, odpowiedź na mechanicznych środków antykoncepcyjnych.

Erozja w czasie ciąży

Dla wszystkich kobiet w ciąży, które znajdują się na płycie w klinice dla kobiet, nie jest obowiązkowa kontrola na krześle – kolposkopii. Tu i może wykrywać nadżerek. Ale każda kobieta w drodze rodziny powinni wiedzieć, że przed porodem ją leczyć nikt nie powinien. Doświadczony lekarz będzie odłożyć ją na okres po porodzie, bo to spowoduje. Pojawienie się nadżerek, prawdopodobnie ze względu na gwałtowne zmiany poziomu hormonów kobiet. Hormony będzie odzyskać po kilku miesiącach, a choroba minie sama.

Oczywiście, istnieją przypadki, w których erozja jest niebezpieczne. Ale to tylko wtedy, gdy towarzyszy mu jakichkolwiek bardziej zakaźnych chorób układu moczowo-płciowego. Ale nawet w tym przypadku, ginekolog przepisać żadnych świec, który zmniejsza objawy erozji. W ten sposób można uniknąć rozdarcia podczas porodu, a następnie wykonaj pełne leczenie.

Manifestacja nadżerek

Zdaniem ekspertów, erozja nie może przejawiać się przez wiele lat. Dowiedz się, co to może być zaplanowane tylko skany. Jedynie w bardzo rzadkich przypadkach, gdy ból nadżerek. Te uczucia mogą towarzyszyć coraz ropnej plamienia, że coś przypomni miesiączki. Niektóre kobiety mogą nawet nie zwracać uwagę na to, biorąc objaw okresy nieplanowanych. Jedynie w przypadku, gdy pacjent jest pewny, że ona ma żadnych chorób zakaźnych, zajęłoby to za alarmujący znak. Te kobiety, które są w ciąży lub zamierza tylko plamienia przelana oderwanie płodu, a także niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą.

Kobiety powinny ostrzegać i ból podczas stosunku płciowego, który będzie również towarzyszyć sukrovichnymi wydzieliny.

rozpoznanie choroby

Każda kobieta, która obawia się o swoje zdrowie, należy pomyśleć o tym, co jest swego rodzaju diagnostyki konieczne ustalenie nadżerek. To bardzo proste: ginekolog zaplanowanego skanowania, i można łatwo uniknąć tej choroby lub zacząć traktować nawet we wczesnym okresie ciąży.

Ponieważ jest to choroba bardzo podstępna, nadżerek w nieródkami może również wystąpić nagle. Dlatego każda dziewczyna od 16 roku życia powinny odbywać się raz w roku na badania ginekologa. Polega ona kolposkopia, rozmaz na florę, tsitoissleddovaniya, HIV testowania i pochodni.

leczenie choroby

Kiedy lekarz zrobił wszystkie niezbędne badania, leczenie jest przepisywany do lewej nadżerek. Jakie badania trzeba przejść, dowiesz się z lechyaschego ginekologa. Jeśli jest to przypadek wrodzonej, nad przebiegiem choroby po prostu oglądać.

W innych przypadkach, eksperci mogą stosować się do metody chirurgicznej lub zachowawczego. Jeśli pacjent ma coraz koinfekcji, leczenie rozpoczyna się od nich, i wyznacza się przebieg antybiotyki, leki przeciwzapalne i modulatory układu odpornościowego. Istnieją przypadki, kiedy to leczenie nie prowadzi do lepszego zdrowia, a następnie zwrócił się do metod chirurgicznych:

– Diathermocoagulation. Procedura ta jest już przypisany parous kobiet lub tych, którzy nie planują mieć dziecko w przyszłym roku. Procedura jest bardzo nieprzyjemne, jak przeprowadzić stosując elektrovoln.

– Krioterapia. Leczenie prowadzi się za pomocą ciekłego azotu. Ale minus jest to, że choroba jest erozja szyjki macicy może wkrótce powrócić.

Jeśli kobieta ma erozji niewielkich rozmiarów został wykryty, lekarz przepisze przebieg świece i podstawowych leków. Czasami może to być dość natrysk. Ale warto pamiętać, że zabieg ten ma na celu przywrócić naturalną mikroflorę pochwy, a tym samym pomaga organizmowi leczyć się samodzielnie.

Do bezpośredniego operacji, lekarze uciekają się rzadko, tylko wtedy, gdy wszystkie poprzednie metody nie mają pożądany wpływ na organizm. Następnie leczenia pacjent będzie musiał zaangażować się w onkologa. Aby tego uniknąć, nie należy opóźniać leczenia chorób i terminowe kampanię do ginekologa.

Nowoczesne sposoby leczenia chorób

Przyczyny nadżerek może być bardzo zróżnicowany, odpowiednio, i leczenia zależy od nich. Przede wszystkim, zanim zacznie ona jest konieczna do przeprowadzenia gruntownego badania zdrowia kobiet. Do tej pory, z których istnieje kilka rodzajów:

– Przeprowadzenie rozszerzoną colpocervicoscopy;

– biopsji (histologii) uzyskane komórki macicy;

– analiza (Cytomorfologiczne).

Po zakończeniu badania zostaną przypisane do leczenia:

– leczenie falami radiowymi;

– zastosowanie techniki elektrochirurgicznych;

– krioterapia;

– reakcję z dwutlenkiem węgla i laser diodowy.

Najlepszy i najmniej bezpiecznym rozwiązaniem byłaby możliwość wyboru lekarza-ginekologa, na podstawie zeznań pacjenta tylko. Ale warto pamiętać, że wszystkie metody mają zarówno zalety, jak i wady.

Etnonauki

Oprócz leczenia medycznego i chirurgicznego, jest bardziej łagodny środek na pozbycie erozji. Lek ten tradycyjny. Jeśli były na ginekologa i wiedzieć dokładnie przyczyny nadżerek jest między wami, a jej przyczyną w tle hormonalnym, to opcja ta jest idealna, aby pomóc.

Douching wywar z ziół pomaga przywrócić mikroflorę pochwy i eliminują korozję. Przeprowadzenia takiego leczenia powinno również pod nadzorem lekarza, w przeciwnym razie można zabić wszystkie środowiska naturalnego, a ponadto więcej i dostać pleśniawki. Ale douching jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży, podczas miesiączki i tych dziewcząt, które niedawno rodziły, miały aborcję.

Przepis №1. Wywar z rumianku.

2 łyżki. l. posiekane Trawy stokrotka 1 litrem wody, a następnie gotowane na łaźni parowej w ciągu około 20 minut. Następnie brzeczkę powinien stać 15 minut.

Przepis №2. Calendula.

Apteka kupić dwa procent nalewki z nagietka. W szklance ciepłej wody do rozpuszczenia 1 łyżka. l trawa. Taka obróbka nie powinna przekroczyć 10 dni.

Przepis №3. Glistnika.

1 łyżka. l. Trawy wlać 1 łyżka. Gorący napar wody i pozostawić na jedną godzinę. Po tym, trawa powinna być przezwyciężone i odkształcenia. Douching odbywa się 1 raz w ciągu 3 dni, nie więcej niż 2 tygodnie.

Konsekwencje choroby

Niektóre zabiegi wymagają powtarzane erozji ich przejścia. Przekazać ją koniecznością jak choroba undertreated grozi bezpłodność kobiety, różne stany zapalne, siniaki, a nawet krwawienie.

Wszystkie metody leczenia specjaliści zapewniają najdokładniejszy, a są one prawie zawsze natychmiast dać wynik pozytywny – uruchamia nadżerek. Po alokacji leczenie, w każdym przypadku, w postaci posoką. Aktywnych seksualnie w czasie wyładowania powinny przestać.

Wszystkie kobiety, które były leczone, obowiązkowo raz na sześć miesięcy należy odwiedzić ginekologa, aby mieć pewność w ich zdrowia.

profilaktyka

Dlaczego nadżerek występuje niemal co drugą kobietę – lekarze nie mogą dać dokładną odpowiedź. Uniknąć tej choroby tylko pomoże jej zapobiegania, a mianowicie:

– terminowe wdrożenie higieny genitaliów i upewnij się, że twój partner jest również wykonana;

– aby nie opóźniać kampanię do lekarza, jeśli nagle pojawił się ból podbrzusza, pieczenie, nietypowe wyładowania;

– raz w roku, najlepiej co sześć miesięcy zdać egzamin przez ginekologa ;

– z nowym partnerem do używania prezerwatyw;

– jeśli nie masz stałego partnera, a często się zmieniają, warto wiedzieć, że taka zmiana prowadzi do bezpośredniej redukcji mikroflory pochwy, a tym samym do nadżerek.

Recenzje odzyskać przed erozją

Wiele kobiet, które przeszły leczenie nadżerek, byli zadowoleni z wyniku. Tylko w niektórych przypadkach musieli ponownie zgłosić się do lekarza na leczenie. Nie jest to jednak ze względu na fakt, że lekarz nie mógł odzyskowi, a fakt, że trudno było nadżerek.

Recenzje rodziły powiedzieć, że przed narodzinami w żadnym wypadku nie powinny być zaangażowane w leczeniu, zwłaszcza jeżeli przyczyny nadżerek związane z hormonami. Warto również zrezygnować z operacji i różne moxibustion. można spróbować tradycyjnej medycyny, ale przede wszystkim o to, aby nie przesadzić. Bardzo często kobiety już rodziły do lekarza nie może wykryć erozji. Jeśli tak będzie, to musi być rozwiązany, a jego leczenie. Jeśli jeszcze nie rodziły, ale lekarz stwierdził, że trzeba nadżerek, może być tylko raz w roku, aby wziąć marker nowotworu i żyć spokojnie, aż do samego porodu.

Jeśli zdecydujesz się traktować erozji urodzenia dziecka, w czasie porodu mogą być znaczne luki lub macicy nie może być ujawniona. Nawet lekarze często zalecają do 25 lat nie angażują się w leczeniu, zwłaszcza jeśli erozja małych rozmiarów nie przeszkadza, a jest wynikiem choroby zakaźnej. W tym ostatnim przypadku lekarz może przepisać leczenia chorób zakaźnych, a następnie obserwować nadżerek.