260 Shares 4184 views

Kondensacji na rurach z zimną wodą: co zrobić, przyczyny powstawania, jak się pozbyć. System wentylacyjny w prywatnym domu

Podczas kondensacji na rurach z zimną wodą, że nie zawsze mówią doświadczonego hydraulika. Ale są chwile, kiedy należy szukać profesjonalnej pomocy nie jest możliwe, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, dlaczego jest to zjawisko i jak sobie z tym poradzić.

Przyczyny kondensacji

Wilgoć może znajdować się zarówno na powierzchniach metalowych i tworzyw sztucznych. Przyczyn powodujących, że równie bez usuwania materiału rury. Więc nagromadzenie kondensatu przyczynia się do:

 • słabą lub braku wentylacji;
 • stagnacji wody;
 • uszkodzony węzeł sanitarny;
 • Gradient temperatury;

Jeśli zauważysz kondensacji na rurach z zimną wodą, że nie należy się zająć natychmiast. Nie rozwiąże problemu jest nie tylko estetyczny brzydota, ale również jest w stanie uszkodzić rurę.

Łazienka jest nadmiar wilgoci może wystąpić ze względu na działanie wysokich temperatur i wilgocią. Aby rozwiązać ten problem, konieczne jest dostosowanie systemu wentylacji, a po kąpieli, zostawić otwarte drzwi, aby przewietrzyć pomieszczenie.

W łazience, powszechną przyczyną „płacz” rura jest wyciek wody w zbiorniku. Mechanizm jest prosty: woda jest stale odnawiany i nie ma czasu, aby ogrzać się do temperatury pokojowej. W ten sposób rura jest zimna i ciepła otoczenia. W rezultacie, zaleca nadmiernej wilgoci.

Konsekwencje nierozliczany kondensatu

W miejscach, gdzie jest zainstalowane hydraulika, co do zasady, zwiększonej wilgotności. Ale jeśli dane są poza poziomu krytycznego, ewentualnych przykrych konsekwencji dla rur i żywych ludzi.

 • Tworzenie się pleśni. Gdy kondensacja na rurze z tworzywa sztucznego występuje zawsze, kropelki wody przepływa w dół ściany, spadają na ziemię. Wynikiem tego jest korzystne środowisko dla rozwoju bakterii chorobotwórczych, co zagraża pojawienie formy. Stałe warunki wilgotności grzyb zaczyna się rozmnażać i pozbyć się go, to będzie bardzo trudne.
 • Uszkodzenie mienia. Stały kontakt z wodą stale psuje wszystkie rzeczy w pokoju. Rury metalowe szybko rdzewieją, plastikowy – tracą swoje właściwości konsumpcyjne. Płytki ceramiczne mogą w końcu odpadają, a farba i kit – pęknięty.
 • Powódź. Krople na rurach nie wyparuje sama. często płyną w dół ściany mikropęknięć i spaść do sąsiadów, które mogą spowodować zalanie mieszkania poniżej. Poza tym woda zgromadzona na rurach mogą spaść na podłogę i powodować uszkodzenia podłóg. Laminat końcu wybrzuszeń, linoleum i pogorszyć utworzone grzyba.

Aby tego uniknąć, trzeba wiedzieć, jak usunąć kondensat z zimnej wody i rozwiązać problem w czasie.

Znaleźć przyczynę problemu

Przed walką do kropli wody na rurach, konieczne jest, aby zrozumieć, dlaczego one występują. W celu wyeliminowania kondensacji na rurach z zimną wodą, co robić w takich przypadkach jest to spowodowane przez przyczyny jej występowania.

Jeśli jest nieszczelny, a następnie w nocy, gdy woda przestanie się poruszać, można usłyszeć ciche kapanie. W związku z tym, konieczne jest, aby znaleźć miejsce przepływ wody, należy ją usunąć i Problem skraplania zostanie rozwiązany przez siebie.

Jeśli wilgoć zbiera się w węża i zbiorniku znajduje się blisko niego części systemu z pewnością problem w układzie zbiornika. Z uwagi na stałą obecność zimnej wody i kondensacji stosunkowo ciepłym pomieszczeniu. Jest zatem konieczne, aby dostosować drenażu.

Gdy wszystkie systemy działają prawidłowo, hydraulika, aby sprawdzić wentylację. Wystarczy, aby arkusz papieru do otworu wentylacyjnego i jeśli spadnie, czyste ją natychmiast. Często zdarza się, że jeden z tych środków jest wystarczająca, aby całkowicie uniknąć tego problemu.

Latem, gdy pokój jest gorący, a probówki pozostawiono zimny kondensat wody jest cechą zasadniczą. W tym przypadku, to eliminuje zbyt gwałtowna różnica temperatur pomiędzy powietrzem zewnętrznym i wody w rurach. Można przyjść z pomocą środków pochłaniających wilgoć.

Rury przewodowe problemem

Gdy przyczyną kropelek na rurach jest to usterka instalacji wodociągowej lub słaba wentylacja, to jest jasne dla każdego laika, co zrobić. Ale co się dzieje, gdy źródłem jest powodów technicznych. Często w mieszkaniach rury dla ciepłej i zimnej wody odbywa się w zbyt odległości od siebie. W takich okolicznościach, to jest jasne, dlaczego nie ma kondensacji na rurach znowu i znowu, mimo dobrej kapturze i stanu wszystkich systemów.

Jeżeli okablowanie znajduje się w domenie publicznej, należy zadbać o izolację. Jednak w przypadku, gdy sieć jest ukryta, trzeba profesjonalnej pomocy, która rozwiąże okablowanie geometrii. W każdym razie, potrzeba podstawowych napraw.

Materiał izolacyjny jest używany jako specjalny i uczynić je łatwo dostępne materiały. Odpowiednie konwencjonalne falistej i pianki. W tym przypadku, marszczenie jest cięte na odpowiedniej wielkości i jest noszony na obszarach problemowych. Gdzie są puste przestrzenie, ratuje pianę.

Jeżeli „cry” rurki z tworzywa sztucznego

Gdy rury układane w budynku polipropylenu, kwestia sposobu utylizacji kondensatu jest rozwiązany w następujący sposób:

 1. Wskazane jest, aby zastąpić konwencjonalne kaptur, wbudowany wentylator.
 2. Trzymać za pomocą specjalnych środków izolacyjnych rur z nacięcia. Można je łatwo kupić w każdym sklepie z narzędziami lub sanitarnych. Rury te składają się z polietylenu, Energoflex i skutecznie chroni rury. Głównym warunkiem ich stosowania, staranne przygotowanie rur tak, że są całkowicie suche.
 3. W przypadku plastikowym bagażniku może zasadniczo rozwiązać problem „płacz”, gdy traktują podkładu projekcji. Po całkowitym utwardzeniu mogą być malowane farbą olejną. Sposób ten nadaje się, gdy w pomieszczeniu nieodłączną, stałe i gwałtowny spadek temperatury.

Zauważ, że zimnej wody może obejmować dowolną emaliowane i malowane ciepłej wody tylko farby olejnej.

Pozbycie się wilgoci na rurach metalowych

Problemem w układach metal nie mniej uciążliwy, ponieważ nadmiar wilgoci grozi tworzą korozję i zużycie pełnych rur. W związku z tym, gdyby nie było kondensacji na rury do wody zimnej, które opisują szczegółowo:

 1. Dysze oczyszczone rdzy, całkowicie wysuszono i powleczono farbą oleju.
 2. Carbolate substancja o konsystencji pasty traktowano różnymi szczeliny w podłodze i ścianach. Po całkowitym utwardzeniu jest również pokryta farbą olejną.
 3. Wszystkie wody linii wypustu gruntowane i wtedy pokryte szkliwem.

Należy pamiętać, że problem rozwiązany kondensacja jest często bardzo trudne, więc lepiej, aby zapobiec jego wystąpieniu niż do czynienia z konsekwencjami.

Porady sanitarny, aby zapobiec wyciekom

Eksperci często mają do czynienia z „płacz” Rury zdobyliśmy dużo doświadczenia, aby zapobiec problem w zarodku.

Jest to niezbędne do zakupu „Gofroterm” hydrauliką w sklepie. Substancję nanosi się na całą powierzchnię rury, w wyniku solidnej i elastyczną podstawę ostrzegawczego akumulacji wilgoci.

Dobry efekt przynosi również ciekły izolację. Jest on stosowany do całkowicie suchych rury i zapobiega nagłe zmiany temperatury, które prowadzą do tworzenia się wody kondensacyjnej.

Jeżeli konieczna jest duża różnica pomiędzy temperaturą powietrza i wody zasilającej do izolacji rur. Najbardziej skutecznym i odpowiednim materiałem do tego celu jest pianka polietylenowa, który jest sprzedawany w każdym sklepie sprzętu w rozsądnej cenie. Materiał stały z zacisku i przewodu konwencjonalnych.

Wyeliminować zamgławiania można zaproponować sposoby, ale to, co od wybranej metody, trzeba zdecydować, kiedy dokładnie określić przyczyny.

Rura mokro w prywatnym domu

Kondensacji na rurach w prywatnym domu w powstają głównie z powodu niewystarczającej wentylacji. Dlatego też, jeśli dom jest tylko na etapie budowy, należy natychmiast skontaktować się z silną remis. Przed montażem należy zaizolować rury. Szczególnie należy zwrócić uwagę na to, czy rura ciepłej i zimnej wody znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie.

Brak systemu wentylacji w prywatnym domu jest częstym powodem kondensacji. Dlatego, aby uniknąć problemów z tym czynnikiem, konieczne jest, aby zwracać uwagę na to.

Do diagnostyki zaangażowanych specjalistów, którzy prowadzą oczyszczanie, jeśli to konieczne. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany będzie musiał zainstalować dodatkowy kanał dla spalin. System wentylacyjny w prywatnym domu często może to zrobić bez większych uszkodzeń i wysokimi kosztami.

Izolacja przewodów

Wszystkie rury w domu jest lepiej zaizolowane. W tym celu specjalne materiały zostały zakupione. Ale można użyć środków w kasie i pozbyć się z domu stale mokrych rur.

Zwykła plastikowa rurka jest cięta wzdłużnie i umieścić na obszarach problemowych. Przestrzeń pomiędzy rurami jest wypełniona pianką.

rura metalowa łatwo zabezpieczyć stare szmaty. Aby pozbyć się tej rdzy, suszenie rurę i zamatyvaem ściereczki.