89 Shares 5394 views

jadowite węże

Według naukowców, od trzech tysięcy gatunków jadowitych węży są niebezpieczne dla ludzi 450. trucizną dla nich – to obrona, broń do polowania, a nawet środki do trawienia pokarmu. Rodzaje węży występuje głównie w ciepłych tropikalnych obszarów planety. Tam, stwarzają realne zagrożenie dla ludzi z powodu dużych liczb. Smutne statystyki śmiertelnych ukąszeń na pierwszym miejscu stawia Afryka, Indochiny i Ameryce Południowej. Zgony od ukąszeń węży w Europie i krajach WNP są rzadkie. W krajach WNP, większość z nich dzieje się na Kaukazie iw Azji Środkowej. Wszystkich CIS zamieszkuje 11 gatunków węży są niebezpieczne dla ludzi.

Różne rodzaje węży mają jad i różne skład, działanie i moc. Ale mimo różnic, jest pomiar siły trucizny jednostka. To DL50, gdzie litery – skrót od łacińskiego słowa tłumaczone jako „śmiertelną dawkę”. Wyraża się je w stężeniu suchej jadu (g / g – mikrogramów na gram), która wystarcza do zabicia myszy. Obecnie uważany za najbardziej jadowitego węża z Australia Oxyuranus microlepidota.
Jadowite węże, nie tylko zamieszkujących ziemię, i morze spotkać gatunki jadowitych węży. Nasilenie zgryz zależy nie tylko od siły trucizny, ale także od kwoty, która może wejść w ciało węża. Zapis odbywa się z kobry króla i Bushmaster. Wykryte gatunki węży, bez toksycznych zębów, które są normalnie podawane trucizny. Mają trującą śliną, to jest tak samo niebezpieczne dla ludzi.

Niektóre węże są trujące, takie jak gruczoły królewskiej żmii, powszechne w Azji Południowo-Wschodniej. Żelazo pokryte całe ciało do czubka ogona. Królewski wąż idzie na polowanie w nocy i ruchów, ukrywając pod liśćmi, więc jest to bardzo trudne do zauważenia.

Jednak nie wszystkie rodzaje jadowitych węży są tak skryty tryb życia. żmii Russella, że COBRA, nie wahaj się skradać nawet do zamieszkania przez ludzi. Chociaż jego jedzenie – to szczury, żaby, ptactwo, że spowodował śmierć tylu ludzi. Ona ma niesamowity widok na masce rozwijanej – jasny obraz, przypominający okulary.

Jak trucizna węża? Rodzaje trucizn węże różnią się w zależności od charakteru jego skutków. Niektóre walcowane w naczyniach krwionośnych, a drugi powoduje paraliż i drgawki, wpływając na układ nerwowy i mózg. Interesujące jest to, że większość jad węża nie jest szkodliwe. Jest to wynik ewolucji, ponieważ gatunki jadowitych węży nie pojawiają się z dnia na dzień. Poison gruczoły, które znajdują się w ustach, pochodził z ślinowych zmieniło się w procesie naturalnej selekcji, która trwała przez tysiące lat były najbardziej odporne na kopiach trucizny.

W jadowitych węży mieć wrogów, które żerują na nich: odważny, sprytny Mongoose, afrykański ptak sekretarz, i wreszcie, nasz zwykły jeż. Te zwierzęta przystosowały się dobrze i stają się mniej podatne na trucizny, mimo że działa na nich, ale znacznie słabsze. Dlatego, myślistwo, że unik zgryz.

Ale węże są odporni tylko własnej trucizny. Jeżeli zbiegają żmiję i żmija, jeden z nich umrze w śmiertelnej walce.

Jad węży do ludzi – nie tylko złe, to jest od dawna stosowane w medycynie jako najcenniejszego leku. Stworzył wiele budy dla węży hodowli, które okresowo przechodzi tzw dojenie. Tak, że istnienie jadowitych węży jest niezbędne z punktu widzenia równowagi biologicznej i korzyści dla człowieka.