140 Shares 7010 views

ciągnik DT-54 – główny radziecki Rumpel z dobrym danych technicznych

Radziecki ciągnik gąsienicowy DT-54 (przedstawiony na stronie zdjęcia) został utworzony w 1949 roku w fabryce w Charkowie. Seryjnej produkcji nowych maszyn do celów rolniczych został dostosowany w tym samym miejscu. DT-54 ciągniki produkowane w HTZ od 1949 do 1961 roku. Inna produkcja otwarty w fabryce traktorów Stalingrad w którym samochód został wyprodukowany w około tej samej wysokości. W trudnych latach powojennych, radzieckie rolnictwo potrzebne w tej dziedzinie. Produkcja seria trzecia została zorganizowana w fabryce Ałtaj, gdzie ciągnik DT-54 został wyprodukowany od 1952 do 1979 roku. Razem 957 900 jednostek zostały zbudowane w trzech zakładach.

Trochę historii

ciągnik DT-54 był pomyślny rozwój opiera się na przestarzałych modeli AZHTZ Nati, z wieloma nowymi rozwiązaniami technicznymi oraz zastosowaniem nowoczesnych technologii. Konstrukcja maszyna jest idealna na tyle, silnik diesel jest ekonomiczny, a zużycie oleju napędowego nie przekracza dolną granicę zastawionych standardów operacyjnych. W silnikiem odśrodkowego systemu oczyszczania oleju zastosowano po raz pierwszy za pomocą kamery specjalne czopów korbowych wału korbowego.

Na tej samej wirówce oleju zasada działania, w połączeniu ze standardowym filtrze. Korek do odprowadzania zużytego oleju w misce olejowej znajduje się magnes zbierania drobnych cząstek metalu. Wszystkie te działania mają znacznie przedłużyć żywotność silnika.

Podwójne pole hodoumenshitelnaya Band montowane na ciągniku, przy czym pięć przekładnia główna dodano dalsze dziesięć. Urządzenie wykonane jest możliwe, aby wybrać optymalne obciążenie silnika i przyczyniły się do zachowania zdrowia.

Tylna oś wyposażony oddzielnie sterowanych sprzęgieł i hamulców obrotowych, co znacznie ułatwia sterowanie maszyny. nie było takiego podziału do 1956. Jednocześnie hamulec typu pas zostały wprowadzone, działające w obu kierunkach. Wydajność wzrosła znacząco opóźniający mechanizmów.

braki

Wadą DT-54 był tarcia nakładki końcowej obudowy napędu. W związku z tym, możemy ustawić specjalne płyty pośrednie, które w tym samym czasie stabilizują kierunek uruchomiony buta i gra rolę uszczelki pomiędzy Caterpillar i skrzyni korbowej. Innowacje te zostały również zastosowane w 1956 r. Stwierdzono również poprawić haka holowniczego, wspornik jest wydłużany, poprzeczny pas wszedł i kolczyk szersze od większej średnicy palca. Teraz każdy zaczep jest bezpiecznie zamocowane do ciągnika.

modernizacja

W 1952 roku silnik został wyposażony w specjalny licznik, wiodącego poczucie czasu, podczas którego silnik pracował. Eliminuje to podróż powrotną ciągnika lub wykorzystać go do innych celów. Licznik uszczelniona na początku jego zeznania zostały podjęte po zakończeniu dnia pracy.

Po 1956, transmisja obrotu wału korbowego zostało ulepszone, który działa na obwodzie. Obok głównego wału, dostarczana do skrzynki rozdzielczej, obracany dodatkowy płaski cylinder, do którego można podłączyć specjalny sprzęgło, które łączy przekładnię z „quasi” transmisji. Dodatkowe załączniki, które mają być wykorzystywane w tej chwili i został wyposażony we własny mechanizm rotacji są podłączone do zasilania WOM.

Normalne mechanizmy procedura PTO nie wliczone, ale mogą być instalowane na osobnej żądanie kupującego. Ten dodatek był drogi, ale konsumenci rozumieć jak to urządzenie jest przydatne, i nie uważa się za koszty. Jednocześnie możliwe było zainstalowanie tarczy napędowej ciągnika, który jest również możliwość dokonania odbioru mocy dla urządzeń peryferyjnych, ale tylko za pomocą napędu pasowego.

Ciągnik DT-54: Dane techniczne

Główne funkcje DT-54 jest złożona do pracy z czterema lub pięcioma przekroju pługa. Charakterystyki trakcyjne umożliwiają pług dowolnej gęstości. Ponadto, DT-ciągnik 54 może wchodzić w interakcje z wieloma innymi urządzeniami ciągnionych.

Zakres sprawne urządzenie trakcyjnych 1200 – 2850 kg, co pozwoliło na jego szerokie stosowanie. Prędkość robocza maszyny wahała się między 3,58 do 7,8 km / h, transmisja miała pięć biegów do przodu i jeden wsteczny. silnik wysokoprężny przy znamionowej prędkości 1300 obr / min, opracowany pojemność 54 KM, to wystarczyło do wszelkich prac w terenie.

Waga i wymiary

  • Całkowita masa – 5400 kg.
  • Długość z mechanizmem holowniczego – 3660 mm.
  • Wysokość – 2300 mm.
  • Szerokość – 1865 mm.
  • Prześwit, prześwit – 260 mm.
  • Rozstaw – (ostatnia rolka) 1622 mm.
  • Śledzić środkowy gąsienicowy – 1435 mm.
  • Ciśnienie na oporność gleby – 0,41 kg / cm2.
  • Pojemność zbiornika paliwa – 185 cm / cu.

modelowanie

Uniwersalna maszyna rolnicza DT-54 odnosi się do rzadkości technicznych środków, które powodują ogromne zainteresowanie wśród kolekcjonerów. ciągnik DT-54 model jest tworzony wszędzie i jest dość powszechne. Jakość produktów jest generalnie wysoka, jak modelarzy użyciu najnowszych technologii.