714 Shares 8119 views

Wspaniały i zdrowy catalpa – na drzewie w ogrodzie

Z Ameryki Północnej, Chin i Japonii przyszedł do nas Catalpa Beauty – drzew należących do rodziny Bignonevyh. Ich rodzaj obejmuje 13 gatunków, form i odmian. A wśród nich są rośliny liściaste i wiecznie. Catalpa drzewa (patrz zdjęcie poniżej), bez problemów zakorzenienia w bogatych, dobrze osuszone i lekkich glebach i w dobrze oświetlonych miejscach. Lubi wilgoć i kwitną przez około miesiąc, a owoce Catalpa są długie i cienkie, jak zielona sople. Mogą one być zawieszony przez prawie całą zimę na drzewie, nadając mu oryginalny wygląd. Spośród wszystkich gatunków tej rośliny w naszym regionie jest najczęściej uprawiany trzy.

I należy do wspólnej Catalpa lub bignonievidnaya nich. Przyjechała do nas z Ameryki Północnej, gdzie w naturze osiąga 20 metrów wysokości (10 metrów nad uprawiany nie rośnie). To drzewo ma koronę rozwalony kulisty kształt, a liście – jajowatą i duże, do 20 cm długości. Kwiaty miał białe, pachnące i duże, z fioletowymi plamkami. Są one zebrane w wiechy długości 25 centymetr.

Kwiaty Catalpa (drzewo) w czerwcu i lipcu 30-40 dni. Jej owoce są podobne do pól czerwonawo-brązowy, o długości 20-40 cm. Dojrzewają w październiku i całą zimę wiszące na drzewie. Wegetacji tej rośliny zaczyna się w maju, wzrost pędów kończy się w sierpniu, a po mrozem liście spadają, a często jeszcze zielone. Catalpa – drzewo, które ma kilka odmian. Należą do nich Ken – roślina z żółtymi liśćmi Aurea ze złotymi liśćmi, a Nana – małe, do 4 m wysokości drzewo, które posiada gęstą zaokrągloną koronę.

Ameryka Północna została wniesiona do naszych brzegów Catalpa doskonała, że w domu, dorasta do 40 metrów. W Rosji, w środku pasa trudno jest znaleźć taki zakład ponad 7 metrów. Niemniej catalpa – drzewo, które podoba się Rosjanom swój dekoracyjny wygląd: smukły tułów z koroną, który przypomina namiot i duże jajowate liście. Kolor tej rośliny jest szczególnie piękny. Jest obficie pokryte wiechy kwiatostanów kremowo białym i aromatyczne kwiaty, z których każdy ma wewnątrz dwa jasnożółtych paski i brązowo-czerwone plamki. to drzewo owoce zwisające z gałęzi w postaci długich strączkowych polach. Ten rodzaj oni nabyć w lipcu, ale dopiero na początku października całkowicie dojrzewają. A te owoce są również całą zimę wiszące na drzewach. Catalpa świetny w młodym wieku rośnie wystarczająco szybko, jego dynamika jest do jednego metra rocznie. Jest stosunkowo odporny na suszę, lubi światło i nie toleruje powodzie sprężyny i wód gruntowych w pobliżu.

Owalna catalpa – drzewo, które pochodzi z Chin. Posiada rozległy kształt i osiąga 6-10 metrów wysokości. Kwiaty miał również kremowobiałe, pachnące, skupione w wiechy do 25 centymetrów. Ten catalpa światło wymagając żądając gleb i wilgoci. I kwitnie w lipcu i sierpniu.

Catalpa niezwykły wygląd sprawia, że projektowanie ogrodów w południowej smaku. Ale zaletą tej rośliny jest nie tylko ich egzotyczny wygląd. Są one w stanie utrzymać dekoracyjne przez cały sezon wegetacyjny. A jeśli ich liście nie są podatne na choroby i szkodniki, nie znikną do jesieni liści, nawet z suszą.