227 Shares 8124 views

Brack Reservoir – jeden z największych zbiorników wodnych na świecie

W wyniku budowy stacji Brack hydroelektrowni na rzece Angara utworzony głęboką zatokę. Nazwa tego akwenu z Brack zbiornik. Przez jej warunkami, że zajmuje drugie miejsce na świecie. To ma swoją nazwę ze względu na zbiorniku Brack, położone na wybrzeżu. Poza Brack, nie ma innej miasto położone na brzegu – Svirsk. Zbiornik posiada szeroki zakres zastosowań: żeglarstwo, wędkarstwo, drewno pływających, woda.


Braterska zbiornik zaczął wypełniać w 1960 roku. Napełnianie zakończyło się w 1967 roku. W tym samym czasie miasto zostało zalane Old Brack, Balagansk ponad 300 wsi, duży obszar żyznej ziemi, 110 kilometrów linii kolejowej. Przed budową elektrowni wodnej Brack na miejscu jest kamień na wyspie, która ma wartość historyczną. Skały na wyspach słynęli z licznymi rysunkami zwierząt, które czerpały starożytnych ludzi. Przed zalaniem z najważniejszych obrazów wycięto i wysłał do Muzeum Sztuki w Irkucku. Kilka bloków kamiennych z rysunkami były w Petersburgu muzeum.

Jaki jest Brack Zbiornik? Ma dość skomplikowanej konfiguracji. Są dwa główne składniki docierają, zajmując obszarów zalanych i położone w dolinie rzeki Angara i Oka. brzeg zbiornika znacznie pociąć innych, mniejszych rzek i zatok, które wymagają daleko w głąb lądu.

Braterska zbiornik ma swoje atrakcje. Te znaki pamiątkowe, które przypominają dawnych ludzi. Pierwszy znak, dedykowane do starożytnego człowieka parkingu – to architektoniczne i etnograficzne muzeum „Angara wieś”. Drugi znak – pomnik krzyż na Górze Monastyrka. Trzecia postać – od miejscowości Buret, położony na prawym brzegu rzeki Angara, 7 km od maltinskaya parking. Czwarty znak jest umieszczony na rzece Czarnej. Kolejna tablica pamiątkowa, wykonana z marmuru, znajduje się w pobliżu Rudawy. Jest on poświęcony działalności fabryki Mikołaja, poprzednio położonych w zalanym obszarze.

Ale to nie wszystko, że słynny rejon Irkucka. Czyste powietrze, wspaniały aromat lasów iglastych, doskonałe wody kiwać wielu turystów tutaj, a wiele osób się do tego raju ze swoimi dziećmi. Relaks w region Irkuck oferuje najbardziej atrakcyjnych możliwości, aby wypełnić swój wolny czas. Miłośnicy łowiectwa mogą chodzić z pistoletem na gruntach leśnych. Dla tych, którzy lubią wakacje na plaży, nie ma potrzeby, aby znaleźć odpowiednie miejsce do kąpieli lub polanie, a teren jest bardzo czysty. Dla tych, którzy wolą chodzić, opracowała specjalne szlaki turystyczne.

Szczególne miejsce zajmuje połowów w regionie Irkucka. Wiele ryb znajduje się w Brack zbiornik. Wędkowanie odbywa się zarówno w lecie jak iw zimie. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wielkość zbiornika, a więc w okresie letnim zaleca się przeprowadzenie wędkowania z łodzi. Zbiornik słynie okonie i leszcze. Jest to bardzo rzadko do połowu karpi. Ciekawe obiekty do wędkowania jest Cisco. Tam często odbywa się różne konkursy związane z rybołówstwem.