377 Shares 4282 views

Gdzie jest Ibiza

Zapytaj każdego nowoczesnego młodego człowieka, gdzie Ibiza jest, a na pewno otrzymasz dokładną odpowiedź. Ta gorąca hiszpańska wyspa zyskała sławę na całym świecie z powodu hałaśliwych, jasnych i unikalnych spacerów nocnych. Tysiące turystów przyjeżdżają tu przez cały rok, aby zrelaksować swoje ciało i duszę w licznych klubach nocnych i barach.

Ibiza jest jedną z trzech największych wysp należących do archipelagu Balearów. Liczba mieszkańców wynosi około 84 000 osób. Największymi miastami są Ibiza, San Antonio, Santa Eulària des Riu.

Nic dziwnego, że mówią, że gdzie Ibiza jest, zawsze jest zabawa i uroczystość. To tutaj znajduje się największy na świecie klub nocny "Privilege". W jego murach odbywa się roczne wydarzenie zwane "manumifikacją". Znani w całym świecie kluby "Eden", "Amnesia", "Es Paradis", "Pacha", "Przestrzeń" przyciągają turystów w różnych epokach z ich barwnymi pokazami i wspaniałą muzyką. Słynna bar "Cafe del Mar" każdego wieczora gromadzi osoby chcące spotkać się ze świtem.

Niemniej jednak wakacje na Ibizie mogą być zupełnie spokojne. Niewiarygodnie piękne plaże z śnieżnobiałym piaskiem usytuowane są na całym wybrzeżu. Małe zatoczki i zatoczki, chronione wśród stromych skał, będą doskonałym miejscem na romantyczne spotkania. Zielone, pagórkowate krajobrazy, ozdobione drzewami oliwnymi i figowymi, zapewniają spokój i relaks.

Najpopularniejszą plażą na wyspie jest Beninras. Znajduje się w północnej części wyspy. Jest znany z okazji podziwiania tak zwanego "Palca Boga". Jest częścią skały, która wychodzi z morza. Również na plaży jest wiele restauracji, sklepów, gdzie można spróbować kupić najmodniejsze ubrania i zabrać ze sobą akcesoria.

Najważniejszym miastem na wyspie jest Ibiza. Zostało ono założone 2500 lat temu przez Cartagów. Znajduje się w malowniczej okolicy, w pobliżu dwóch wspaniałych plaż. Oto najbardziej kluby, z którymi słynna jest Ibiza. Możesz je przeczytać na wielu stronach internetowych i forach, jeśli chcesz. Jednakże, aby zrobić własne wrażenie i czuć się częścią tej obchodów życia, musisz odwiedzić się tutaj. Ze względu na obecność portu, ci, którzy chcą dostać się do miasta na swoich jachtów.

Podróżując sam na wyspę, możesz poprosić o przechodniów, gdzie Ibiza jest najbardziej wesołym miastem na wyspie, a na pewno znajdziesz dokładną drogę. Niesamowite połączenie starych dzielnic z wąskimi uliczkami, białymi domami, gotyckimi budynkami z nowoczesną architekturą sprawia, że miasto jest jeszcze bardziej atrakcyjne dla turystów.

Starożytne miasto Dalt Vila, otoczone wysoką twierdzą, wzrasta majestatycznie na wzgórzu. Tutaj jest wiele interesujących budynków średniowiecznych. Najbardziej godne uwagi jest imponująca gotycka katedra zbudowana w 10 wieku. Wysokiej klasy hotele, restauracje oferują wakacje na każdy gust. Miłośnicy starożytności mogą zwiedzić muzeum archeologiczne, którego eksponaty opowiedzą Ci o tym, co się stało wcześniej w miejscach, w których znajduje się Ibiza. Doświadczone przewodniki poprowadzą Cię przez hale, w których znajdują się wyjątkowe rzeczy związane z wiekiem V-VII. BC.

Szesnaście kilometrów od miasta Ibiza to San Antonio – główne miasto na wyspie. Większość budynków to wieżowce i wielopiętrowe hotele. Okolica jest ozdobiona małymi zatoczkami i wspaniałymi plażami.

Na Ziemi jest bardzo niewiele podobnych wysp, które nie zostaną porównane z Ibizą. Światowe gwiazdy kina i muzyki regularnie odwiedzają te miejsca. Producenci filmów często wybierają tę wspaniałą wyspę jako dekorację dla swoich przyszłych dzieł.

Każdy, kto nie może żyć bez lekkomyślnej zabawy, powinien przynajmniej raz odwiedzić Ibizę. Otrzymane wrażenia pozostaną na całe życie.