258 Shares 9593 views

Konstantin Balmont: biografia poety Srebrnego Wieku

Konstantin Dmitriewicz Balmont (15.06.1867, Gumnishchi Władimir Province – 23.12.1942, Noisy-le-Grand, Francja) – rosyjski poeta.

Konstantin Balmont: biografia

Z pochodzenia, przyszły poeta był dżentelmenem. Mimo, że jego dziadek nosił nazwę Bellman. Później nazwano został przekształcony w obcy sposób. ojciec Balmont był przewodniczącym miejscowej rady powiatu. Constantine szkolenie w Shuya szkole, jednak został wykluczony z niego, ponieważ uczestniczył w nielegalnym klubie. Balmont krótka biografia mówi nam, że jego pierwsze dzieła stworzył w wieku 9 lat.

W 1886 roku rozpoczął treningi Balmont na wydziale prawa Uniwersytetu Moskiewskiego. W rok później, ze względu na udział w studenckich zamieszek został wydalony aż 1888, wkrótce opuścił uniwersytet na własną rękę, wszedł do Demidov Liceum prawniczego, z którego został również odliczam. To było wtedy, że pierwszy zbiór poezji ukazał, który napisał Balmont.

Biografia poety mówi nam, że tym razem to z powodu ciągłych kłótni ze swoją pierwszą żoną próbował popełnić samobójstwo. Próba samobójstwa jest skończona dla niego złamaną nogę i przez całe życie wiotki.

Wśród pierwszych książek warto wspomnieć kolekcje „płonącego budynku” K. Balmont i „w bezmiarze”. Związek poety z rządem były napięte. Tak więc w 1901 roku o poemacie „Little Sultan” swojego 2-letniego odmówiono prawa do pozostania na uczelni i miast metropolitalnych. K. Balmont, którego biografia jest badany w pewnych szczegółach, udał się do domu Holly (obecnie regionie Biełgorod), który pracuje nad zbiorem poezji „Niech słońce.” W 1902 roku przeniósł się do Paryża.

Na początku 1900 Balmont tworzy wiele romantycznych wierszy. Tak więc, w 1903 roku przyszedł kolekcję „Tylko miłość. Semitsvetnik "w 1905 roku -" Liturgia Beauty”. zbiory nazwane przynieść chwałę Balmont. Sam poeta w tym czasie jedzie. Tak, by 1905 roku odwiedził we Włoszech, Meksyku, Anglii i Hiszpanii.

Kiedy w Rosji rozpocznie się niepokojów politycznych, Balmont wraca do domu. Współpracuje z magazynem socjaldemokratycznego „New Life” i magazynu „Red Flag”. Ale pod koniec 1905 roku, Balmont, którego biografia jest bogaty w podróży, ponownie pojawia się w Paryżu. W następnych latach kontynuował dużo podróżować.

Kiedy w 1913 roku emigranci polityczni otrzymali amnestię, K. Balmont wraca do Rosji. Dlatego z zadowoleniem rewolucji lutowej, ale jest przeciwny do października. W związku z tym, w 1920 roku ponownie wyjechał z Rosji, osiedlając się we Francji.

Będąc na emigracji, Balmont, którego biografia jest nierozerwalnie związana z ojczyzny, był aktywny w rosyjskich czasopism publikowanych w Niemczech, Estonii, Bułgarii, Łotwy, Polski i Czechosłowacji. W 1924 roku opublikował książkę o wspomnieniach pod tytułem „Gdzie jest mój dom?”, Napisali eseje o rewolucji w Rosji, „White Dream” i „Torch w nocy.” W 20-th Bal'mont publikuje takie zbiory wierszy jak „prezent świata”, „Mirage”, „jasny”, „godzina pulpit młotkowym Song”, „B dał teleskopowo.” W 1930 roku K. Balmont zakończeniu tłumaczenia starożytnych dzieł „lay”. Ostatni zbiór jego wierszy ukazał się w 1937 roku pod nazwą „Svetosluzhenie”.

Pod koniec swego życia poeta cierpi na chorobę psychiczną. K. Balmont zmarł w schronie, znany jako „Russian House”, znajduje się w pobliżu Paryża.