246 Shares 1897 views

Jak wyciąć drzewa w ogrodzie. przycinanie drzew owocowych w okresie letnim i zimowym

Początkujący ogrodnicy często zastanawiam się, jak przycięte drzewa, i dlaczego to jest zrobione. Jest to niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju. Z należytą starannością upraw ogrodniczych rozwijają się dobrze, więcej owoców, przynosząc radość do właściciela.

Drzewka poddaje się tej procedury, w celu uformowania korony. Jeśli pozwolisz rzeczy dryfować, a następnie wiele sadzonki mogą być problemy – nie będzie długonogie, znaczne osłabienie, a może śmierć środkowego przewodu, dodatkowy wysokości i – w konsekwencji – niestabilność drewna, ugięcia oddziałów.

rodzaje przycinanie

W zależności od celu, istnieje kilka rodzajów przycinania. Pierwszy – lądowanie konieczne do przywrócenia równowagi między uszkodzony podczas transplantacji zdrowego systemu korzeniowego i części nadziemnej. Pomaga to drzewo łatwiej przyzwyczaić się do nowej lokalizacji.

Sanitarne przycinanie drzew (owoc) polega na usunięciu uszkodzonych i chorych gałęzi. W tym przypadku zazwyczaj jest usuwany, a niektóre drewna, że choroba nie poszedł dalej. Należy pamiętać, że wszystkie gałęzie cięte pewnością spalić.

Skraca przycinanie jest konieczne, aby zapobiec nadmiernemu wzrostowi oddziałów. Dzięki niej, drzewo staje się bardziej gęste. Zwykle procedura ta podlega młodych roślin. Podczas przycinania technicznego usunąć gałęzie, które rosną w dół, na boki, lub którzy mają zbyt długo. Wskutek Crohna jest bardziej wentylowany, a drzewo jest lepiej „oddychać”.

Czy muszę usunąć gałęzie

Prawidłowo przeprowadzone przycinanie drzew ogród przyspiesza pojawienie się owoców. Jednak nadmiernego polegania na to wydarzenie może opóźnić owocowanie długo. Jak wyciąć drzewa prawidłowo? Spróbujmy rozwiązać ten problem. Bardzo ważne jest, aby właściwie podejść do sprawy, należy zbadać wszystkie szczegóły procedury niezdarny działania nie szkodzić ogrodu.

Jak przycinać drzewa

Czasem w ich domku letniskowym widać dość biegania orzech, klon, brzoza lub morwy. Ale troska o nich jest dość proste – trzeba tylko raz w roku do cięcia na sucho i zapobiec ucieczkom. Płaczące wierzby wymaga innego podejścia – po kwitnieniu, wyciąć je poziomo. Iglastych jak kultura „pracy” jest bardzo trudne do wykonania, więc ten rodzaj interwencji powinny być ograniczone do minimum. Roczne tempo wzrostu lepiej usuwa rocznie. Łatwiej jest rozwijać silne, dobrze uformowaną koronę. Pędy należy skrócić umiarkowanie.

Młode drzewa zazwyczaj wymagane jest ciężka przycinanie. Uciekać się do tego rodzaju działań jest zalecane tylko w nagłych przypadkach. Na przykład, jeśli chcesz odpocząć niektóre gałęzie wyróżnia się na tle pozostałych swoich kompetencji. Nie powinno to być skrócone procesów pośrednich, których długość jest mniejsza niż 25 cm (o ile nie konkurują gałęzie szkieletowych). Dość często ogrodnicy uda się skorygować niewłaściwą strukturę korony wiążąc uprawianych oddziałów. Po tym, oni podjąć właściwą pozycję. Ale przycinanie w tym przypadku może znacznie opóźnić owocowanie.

Pielęgnacja drzew w zimie

Są chwile, kiedy pilna potrzeba, aby usunąć połamane gałęzie. Sanitarny przycinanie drzew w zimie jest najczęściej spowodowane przez przyklejania mokrego śniegu i lodu. Nie mogąc znieść dużo na wadze, gałęzie zerwać, czasem nie całkowicie, tworząc szczeliny i szczelin w korze i drewnie. Jak pomóc roślinę?

Najpierw delikatnie poluzować zatrzymany gałęzie od śniegu. Następnie można wyciąć uszkodzone obszary, a następnie należy traktować z boiska cięcia ogród. Usuwanie uszkodzonego oddział pozostawić ochronną jednostkę długości 20-30 cm. Taki środek będzie chronić przed mrozem drewna i kory.

Drzewa przetwarzania lato

W lecie, rozważamy procedura uciekają się znacznie mniej. Można to łatwo wyjaśnić. Podczas cieplejszych miesięcy, liście gromadzić glukozę i inne składniki odżywcze. Przycinanie drzew w lecie pozbawia ich podstawowych witamin. Jednak w rzadkich przypadkach możliwe to wydarzenie. Na przykład, gdy gałęzie rosną na drzewie, a jeśli znajdują się one poza szczebli, tj. E. W złym miejscu.

Lato przycinanie – bardzo poważny procedura. To musi zrobić osoba dobrze zorientowani we wszystkich procesach zachodzących w roślinach. W przeciwnym razie można usunąć zdrowe gałęzie, a tym samym spowodować nieodwracalne szkody dla drzewa.

Utrzymanie ogrodu na wiosnę

Dokładna data rozpoczęcia pracy nie można nazwać. Najlepiej przed rozpoczęciem przeplyw sokow, ale zbyt pośpiechu i nie powinno być. Idź w ogrodzie, gdy nie jest z pewnością spodziewać się mróz. Pierwszym krokiem jest usunięcie uszkodzonych gałązki i gałęzie, a następnie te, które zaczęły rosnąć wewnątrz korony. One zasłaniać go, przyczynia się do rozwoju chorób i niedostatecznego dojrzewania owoców. Nie należy pozostawiać kikuty.

Jesień w ogrodzie

W tym okresie, przycinanie jest niezbędne do przygotowania drewna na zimę. Jednak dla początkujących ogrodników wiedzieć, że owoce drzewa mają swoje własne cechy. Co jest przydatna jeden może szkodzić innym. Dlatego będziemy Ci kilka rad na temat różnych kultur.

Przycinanie drzew owocowych: jabłoni

Akcja ta rozwiązuje dwa główne problemy, które są zawsze stoją plantatorów. Po pierwsze, korona tworzy się, co ułatwia zbieranie. A po drugie, jest rozcieńczona, zwiększając dopływ powietrza do wszystkich młodych gałązek. Jest to specjalna technologia, dla których drewno wykończenia. Jabłoń obszyty dużych oddziałów. To pozwala natychmiast ocenić oświetlenie korony. Metoda ta zapobiega niepotrzebnemu usunięcie. Nawiasem mówiąc, każde drzewo owoce są znacznie łatwiejsze do tolerowania jeden lub dwa duże rany niż 7-10 mała.

Następnie można przystąpić do przerzedzania zgrubienie. Musimy zrobić tak, aby nie pozostawić odcinki. Pozwoli to utrzymać ogród w idealnym stanie w przyszłości.

Apple może być cięte w każdej porze roku, ale w pewnym momencie. W okresie zimowym – do końca listopada do początku marca, w temperaturze około -5 stopni. W tym czasie to lepiej obsługiwać odmian zimnestoykie. Jesienne przycinanie jabłonie powinny być przeprowadzane co roku, po liście będą całkowicie zanikać. Wiosną tego postępowania przed liśćmi.

Poddać wiśnie

Ta kultura ogród jest bardzo powszechne w obszarach naszych rodaków. Wiśnia smaczne i użyteczne. Tak, że jest dobrze owocować, trzeba właściwą obróbkę drewna. Wiśnie potrzebujących takiej opieki. Dzięki cięcie to tworzy się prawidłowo, jagody się nasycony kolor, stają się większe i smaczniejsza. Drzewo jest odmłodzony po każdym zabiegu i nie starzeją się, zawsze wygląda na zdrowe i zadbane.

Uwaga: w Cherry nie jest konieczne, aby wyciąć końce gałęzi. W przeciwieństwie do innych odmian owoców, pąki ona tam umieszczone. Skrawki nie przetworzone – to tylko boli roślinę i będzie bolało bardziej. Procedura może być przeprowadzona po ciężkich mrozów zimowych.

Najczęściej odbywa się to w wczesną wiosną, przed rozpoczęciem aktywnego krążenia soków w bagażniku. Zazwyczaj jest to do końca kwietnia do połowy Rosji.

W lecie można odmłodzić tylko dobrze rozwiniętą drzewo. Młode siewki taka procedura jest nie tylko użyteczne, ale także szkodliwe. Jesienią usunąć stare, suche, chore gałęzie. Możliwe jest więc, aby pomóc drzewo schudnąć i przygotować go do zimy.

przycinanie drzew gruszy

Wielu ludzi umieścić na drzewie miejscu. Słodkie, soczyste i pachnące owoce kochany przez dzieci i dorosłych. Jednak początkujący ogrodnicy często zapominają, że to także wymaga regularnego przycinania formacyjną. Procedura ta stymuluje aktywny wzrost pędów. Aby przeprowadzić prace te powinny być wczesną wiosną, około piętnaście dni przed rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego. Nie ryzykuj, nie ścinać gałęzie w innych okresach. Nastoletnie roczne drzewa są przycinane do jednej piątej długości gałęzi. Silniejszy przycinanie boli młodych gruszki i może znacznie zmniejszyć jego wydajność.

Starsze drzewa (ponad pięć lat) potrzebuje przerzedzenie ponieważ zaczynają się zbyt aktywnych oddziałów. Często niektóre procesy podjąć niewłaściwą pozycję (rosną wewnątrz korony). Ponadto konieczne jest, aby pozbyć się gałęzi suchych i chorych. Nie zapomnij umieścić plasterki boisko przetwarzane w ogrodzie.

krzew Pielęgnacja

Przycinanie drzew malina (tzw ogrodnicy czasem krzew) odbywa się zwykle dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Silniejsze młode pędy, które przychodzą wraz z cebulkami, na przyszły rok daje obfity plon.

W drugim roku na oddziałach, które rosną od dołu pojawia jajnik. Top jest zwykle bezowocne. Na wiosnę gałęzie są cięte. W pierwszym roku pędów wybrano cztery najpotężniejsze, a reszta jest usuwana przez cięcie u podstawy. To nie ma sensu zostawiać dużo pędów: jagody, może być więcej, ale są one małe i nie tak smaczne. Ponadto, duża liczba procesów mogą prowadzić do rozprzestrzeniania się szkodników.

malin w lecie, zbyt przycięte, usuwając młode pędy u podstawy. W następnym roku pozostało tylko sześć głównym łodygi.

Przycinanie z kalendarza księżycowego

Od dawna wiadomo, że człowiek, księżyca – jest to jeden z najważniejszych czynników, które aktywnie wpływać na życie i rozwój roślin. Najlepszy czas na przycinanie roślin – na kilka dni przed nowiu. Korzystne słabnie księżyc. Surowo zabronione wyciąć drzewa w czasie pełni księżyca.

drzewo pieniędzy

Pomimo faktu, że dzisiaj mówimy głównie o upraw owocowych, na zakończenie chciałbym mówić o tym, jak obsługiwać drzewo pieniędzy. Przycinanie jego zainteresowania wielu ogrodników. Jest to bardzo popularny Houseplant, całkowicie bezpretensjonalny. Łatwo jest się zakorzenić szybko wytwarza pędy. Troska o nich może nawet początkującym.

Pomimo faktu, że roślina nie jest kapryśna, w przejściu na emeryturę nadal potrzebuje. To wymaga cięcia i polewa – Przede wszystkim, aby dać ładny okrągły kształt. Mając to umożliwiło wzrost nowych pędów.

Młode drzewa nie są cięte – to szczypać. To spowalnia rozwój oddziałów w wysokości. Jeśli roślina ma kilka mocnych gałęzi bocznych, a chcesz utworzyć zaokrągloną koronę, to oni też powinni być Prischepa.

Dojrzała drzewo wymaga pełnej uprawy. Wykonywać swoje najlepsze nożyce lub ostrego noża. Dobry sprawdzić swoją fabrykę i wyobrazić sobie, jak to powinno wyglądać, określić, które gałęzie są całkowicie zbędne. Start z najwyższego cięcie, stopniowo przesuwając się na bok. W ten sposób można nadać kształt świata roślinnego. Wyciąć gałęzie do dwóch centymetrów uśpionych pąków.

Przycinanie drzew owocowych – jeden najważniejszych procedur w celu zapewnienia dobrych zbiorów ogrodnika. Od tego, jak dobrze jest produkowany, jak korona zostanie utworzony zależy od stopnia, w którym roślina dostanie światła słonecznego, niezbędnego dla wszelkiego życia.

Dzisiaj rozmawialiśmy o tym, jak przycinać drzewa. Mamy nadzieję, że nauczyłem się czegoś nowego i pożytecznego dla siebie.