581 Shares 1682 views

Hawańczyk: opis zawartości, opieki

Wszelkie serce może stopić małą ale solidną psa, z niezwykłą nazwą Hawańczyk. Długie włosy falowane – jego główną cechą wyróżniającą. Domem dla tych fascynujących stworzeń, należący do rodziny lapdogs, Kuba, gdzie jest najbardziej czczony Hawańczyk lokalnej arystokracji.

Opis gatunków

Pies nie wyższy niż 28 cm na ramieniu i waży nie więcej niż 6 kg, ma nieco wydłużony korpus z krótkich lecz mocny nóg. Kufa wąska duże wyraziste oczy, które są pokryte długimi włosami, która chroni przed słońcem. Wysoko osadzone uszy wiszące środkowa długość znajduje się daleko od siebie. Pert ogon złożona do tyłu. Płaszcz jest długa, jedwabista, bardzo miękki w dotyku. Była również zapisywane przez ciepło, ale z powodu braku podszycia w zimnych porach roku na spacery z psem trzeba ciepły płaszcz.

Kolor może być inny – złoty, brązowy, szary. Ale najbardziej poszukiwane Hawańczyk z białej wełny, która jest bardzo rzadko. Obecność plam i znaków.

historia

Domem dla tych psów jest uważany Kubie, gdzie przez skrzyżowanie maltańskiego lapdogs i Bichon pod koniec XIX wieku, nowa rasa zwana Hawańczyk. Była przez wiele lat bardzo popularne. Ale potem przez jakiś czas, rasa została zapomniana dopóki nie przejmie organizację ochrony zwierząt, w celu jej odzyskania. Dość szybko te psy odzyskał popularność i rozprzestrzeniać na całym świecie. Są one szczególnie czczony w ojczyźnie, gdzie po prostu uwielbiam, biorąc pod uwagę dziedzictwo Kubie. W Europie pojawił się niedawno Hawańczyk – w ostatnim stuleciu. I od razu zyskaliśmy wielu fanów. Ale największą ilość hodowli hodujących tę rasę w USA.

charakter

Ogromny świat jest ukryty w sercu małego Hawańczyk. Sens życia tego psa jest człowiekiem. Dopiero wtedy czuje się szczęśliwy, gdy obok niego jest kochającym panem. Pomimo niewielkich rozmiarów, to zwierzę ma dużą aktywność, wypełniając całą przestrzeń w domu. Kocha zabawną grę, minutę nie siedzi nadal. Nieufność wobec obcych pozwala pet być wielki strażnik. Ten piesek jest zdolny do zdecydowanego i odważnego działania w przypadku zagrożenia. W Kuby, Hawańczyk jest często stosowane w celu ochrony zwierząt gospodarskich.

Pielęgnacja i konserwacja

Psy tej rasy jest bardzo energiczny i zwinny. Dlatego też potrzebne są aktywne ćwiczenia na świeżym powietrzu. Istnieją jednak czasami zbyt udomowione psy, które trudno dostać się do wyjść.

Sierść wymaga szczególnej i starannej pielęgnacji. Konieczne jest, aby regularnie czesać specjalne szczotki, unikając grudek uwikłania. Aby futro było jedwabiste i pięknie świeci, często kąpać psa stosując odpowiedni szampon, przeznaczony dla długowłosych psów.

Podobnie jak wiele małych psów, Hawańczyk podlegają różnym chorobom jamy ustnej. Aby tego uniknąć, należy czyścić po każdym karmieniu miękką ściereczką i twarz kilka razy w tygodniu, aby przeprowadzić czyszczenie zębów.

Regularnie trzeba sprawdzić swoje uszy, aw przypadku klastrów siarki przeprowadzić ich czyszczenie. pazury Gavantsa przycięte miesięcznie.

Zdrowie, dobre samopoczucie i wygląd psa zależy przede wszystkim od władzy. Gdy dieta składająca się z naturalnych produktów spożywczych, preferencji dla mięsa. Można używać suchej karmy dla psów małych ras. Ale w każdym razie, nie dać psu słodycze, kiełbaski, a jedzenie ze stołu.

szkolenie

Hawańczyk – bardzo łatwo wyszkolić psa. Można go często znaleźć na cyrku, wykonując najbardziej skomplikowanych sztuczek. Lubiła studiując je, ale tylko wtedy, gdy jednocześnie wpływa sympatię i uznanie. Kiedy krzyczysz lub przejawem przemocy pies może brać przestępstwo i trwałe zamknięcie. Gavanezy są dość kapryśna natura wymaga od nich uznane, tak trudne do zarządzania nimi. Ale wraz z wybitnym wygląd, to tylko dodaje do indywidualności tego wspaniałego zwierzęcia.

Hawańczyk szczenięta potrzebują od najmłodszych lat w socjalizacji. Zwierzęta tej rasy cechuje nieufność i podejrzenia. Ich samoobrony jest zwykle wyrażona w głośnym szczekaniem. Aby uniknąć dalszych skarg od sąsiadów do takiego zachowania, konieczne jest, aby przyzwyczaić szczenię do poprawienia reakcji na obcych. Musimy dołożyć starań, aby uniezależnić się od szczekania psa niepotrzebnie.

Aby wymusić zakazujące zespołom koniecznością, bez względu na to jaki rozmiar psa. Edukacja i szkolenie nadaje się również Hawańczyk. Zdjęcia i nagrywać wiele aktów cyrkowych z udziałem tych psów na poparcie tego można znaleźć w dużych ilościach w Internecie.

Talenty tych psów dużo, więc jeśli zawarły w domu z drugiej strony, możliwe jest, że pojawi się ona żadnych niezwykłych zdolności.