825 Shares 8341 views

Lilie: kiedy zasadzić piękne kwiaty

Lilia wśród ogrodników dawna nazywane królową, ze względu na jego piękno, to nie daje różę. W tym kwiatem doskonale połączonej są naprawdę monarchii jakość jako nieopisany elegancji i olśniewające przepychem. Lily … Kiedy sadzić te stworzenia przetargowych? Co do rozważenia podczas sadzenia? Jaką wybrać, jak dbać o ten cudowny kwiat? Nasz artykuł powie, w jaki sposób i kiedy sadzić cebulki lilii, ogród, aby cię zadowolić pięknem.

Każda dobra pogoda

Każdy sezon na swój sposób korzystny dla sadzenie róż. Wielu hodowców-fani pytają: „Kiedy sadzić lilie gleby”, można je sadzić na wiosnę. W tym przypadku będą one kwitną wcześnie, a już w tym sezonie, można podziwiać jego prace. Jeśli sadzić cebulki w upadku, lilie urosnąć i zdrowsze. Ale zbyt dużo wyciągnąć z międzylądowaniem nie powinna spaść. Najlepszym okresem jest koniec sierpnia, a druga połowa września. Zakup ostrożnie badać jakość naszej lilie sprzedającego. Wybierz żarówki są czyste, o gładkiej powierzchni, żadnych podejrzanych plamy. Jeśli lubisz kwitnących lilii, kiedy je sadzić, to zależy od wyników, które chcesz osiągnąć. Ponadto, jeśli zakup żarówek na jesieni, można rozwijać je bez żadnych problemów. Na wiosnę będziemy musieli podjąć znaczne wysiłki w celu zachowania koloru.

Co lilie nie boją kwasem?

Niektóre gatunki rosną również w kwaśnym środowisku, podczas gdy inni, wręcz przeciwnie, kocham ziemię z dużą zawartością wapna w nim. Znając rodzaj lilii, łatwiej będzie podnieść grunt dla tego kwiatu. Tubular lilia nadaje wapno, inne preferują bardziej kwaśne. Tutaj wybraliśmy gleby do sadzenia lilii. „Gdy roślina jest najlepszy?” – pytasz. Po tym wszystkim, spadek powinien być dużo słońca, drzewa, liście nie powinny zamknąć Lily przed światłem słonecznym. Gleba powinna być gliniasty, zawierają zbyt dużo lub zbyt mało wilgoci, jak w tym przypadku, kwiat może umrzeć.

Pit musi być głębokie, a piasek jest czysty

Bardzo ważne głębokość odwiertu, w którym zakładzie lilię. Standard ten jest uważany za głębokość trzech żarówek. Odległość ta jest idealnym rozwiązaniem dla dobrego wzrostu swojej kwiat. Dno wykopu powinno być pokryte warstwą drenażu – niech to będzie piasek. Najlepsza gleba dla lilii będzie gruboziarnisty piasek, torf, ziemia. Wlać go na dole i umieścić żarówkę w ziemi, po ostrożnie wyprostować korzenie lilii, gdy przychodzi czas sadzenia. Tak więc lepiej jest suszony kwiat posypać piaskiem, zamiast zwykłej ziemi, ponieważ różne organizmy grzybowe mogą być w glebie. Lepsze svezheposazhennuyu lilia nie podlewać przez kilka dni. W tym przypadku ziemi wokół korzeni kwiat lepiej rozstrzygać. Należy z pewnością wykonać rozdrabnianie. Ale nie zapominaj, że nie można perekislyat glebie torfowej, ponieważ nie może jak niektóre odmiany róż, takie jak kandidum. Dla nich bardziej odpowiednie humus z liści jesionu. Te lilie lubią płytkiej głębokości. umieścić również kandidum lepiej pod koniec lipca.