658 Shares 5221 views

Największy wodospad, rzeka w Afryce

W 1813 roku, urodził się w Szkocji, David Livingstone, przyszły naukowiec, podróżnik, odkrywca, misjonarz i kaznodzieja. Już dojrzały mężczyzna w 1841. Livingstone był misjonarzem w kilku afrykańskich prowincjach. Następujących zadań, dzielny odkrywca udał kontynent afrykański daleko i szeroko, a w 1855 roku udał się do następnej misji przelotu na rzece Zambezi. Dwa tygodnie później, łódź Livingston przyszedł do niektórych bardzo głośno, grzechotanie miejsce, gdzie chmury pary wzrósł do nieba i cisza przed wodami rzeki, jak Rozwścieczony ponieść w dal, a gdzieś dalej, już niewidoczne, ze strasznym wypadku obala gdzieś. Był to największy wodospad, widziana samotnie w swoim życiu. Zrobił niezatarte wrażenie!

David Linvingston stał się pierwszym Europejczykiem, który zobaczył afrykańskiego duże wodospad Mauzy-a-Tunya lub dym Gremyashchy. Patrząc uważnie, podróżnik był w stanie docenić moc zjawisko naturalne. Wodospadu rozciągnięta na odległość około piętnastu km, a wysokość spadku wody wynosiła co najmniej 120 metrów.

Szkot był pionierem tego cudu natury, użył swojego prawa do pionierskich i nazwany na cześć wodospadu ich czczonego Królowej Anglii. Więc na mapach nie ma innej naturalne zjawisko – Victoria Falls. W tym dniu, Victoria to największy wodospad jest główną atrakcją tego kontynentu afrykańskiego, setki tysięcy turystów odwiedza ten cud natury. W 1905 roku kolej została zbudowana do punktu wyjścia pielgrzymki, i otrzymał status Szczególną atrakcją odwiedzanych miejsc. Bezpośrednio na krawędzi skały, w jakiś sposób tworzą małe zagłębienie w skalne dnie rzeki, około dwóch metrów głębokości i średnicy 50 metrów. Woda w tym zbiorniku tylko nieznacznie pęcherzyków, w przeciwieństwie do reszty urwiska, grzmi odrzutów miliony ton wrzącej wody.

Jest to naturalny rowek bezpośrednio wybierany przez turystów i niektórych dzielnych dusz, czując stosunkowo bezpieczne, podpłynął do brzegu i sfotografowany gwałtowny spadek przepływu wody. uczestnicy Victoria kategorycznie przeciwny takiej estremalnogo rozrywkę, ale bez większego powodzenia, ponieważ nie posiada ciekawy, i ująć naturalny basen niemożliwe. Odnotowano kilka przypadków, w których nieostrożne camper zepsuł ale nawet śmierć czyjejś próbując nie zatrzymać resztę. Największy wodospad w Afryce nie jest bez ofiar.

W Victoria Falls Livingstone jest zabytkiem, jest wyrzeźbiony z jednego kamienia na pełną wysokość. Nieco dalej znajduje się wyspa, nazwany misjonarzem. Raz zdarzyło się rytuały, idąc do czarowników i szamanów czarodziejów. Obecnie na wyspie spokój, to jest miejsce dla przyjemności. Ale od zagrożeń Most zbudowany stosunkowo niedawno turystom i wystaje nad wodospad, dość głośno ze względu na pisk o płci pięknej, nakładających się na siebie, nawet szum wody, chociaż największy wodospad na świecie nie był przeciwny, aby odpocząć od hałasu.

Dla najbardziej śmiały w lesie powyżej wodospadu ustanowić specjalną ścieżkę, przechodząc przez które czuje się sama z elementów. Jednak kobiety nie idź tam. I wreszcie, istnieje specjalna eskadra kilku deltoplane i helikoptera, gdzie turyści wziąć się w przestworza zbadać widok z lotu ptaka Wiktorii. Jednak lot do deltoplane kilka pasażera nerwowy, a on nie był do zbadania, ale w kabinie śmigłowca – w czasie, można bezpiecznie rozejrzeć i zobaczyć wszystkie szczegóły i ocenić największy wodospad na rzece Zambezi.